Cezayir Vize Evrakları: Yeni Liste [2023] - Eraytur
Cezayir Vizesi

Cezayir Vize Evrakları: Yeni Liste [2023]

 

Cezayir vize türleri için istenen belgelere Cezayir Vize Evrakları denir ve vize başvuru sahibinin kimlik bilgilerini, mesleki durumlarını ve finans durumunu gösteren belgelerdir. Bordo pasaportlu Türk vatandaşları Cezayir seyahatleri için vize almak zorundadır, Hususi ve hizmet pasaportu bulunanlar ve Diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize ücreti ödemek zorunda değildir.

Cezayir Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Cezayir Vize Evrakları her vize türüne göre değişebilse de vize başvurusunda bulunan herkesin mutlaka vermesi gereken belgeler bulunmaktadır.

Turistik seyahatler için istenen belgeler genel evraklardır, ticari vize, geçici çalışma vizesi, çalışma vizesi, fuar vizesi, ziyaret vizesi, eğitim vizesi, kültürel vize, tedavi vizesi, basın vizesi için ek belgeler verilmelidir. Cezayir vizeleri tek girişli ya da çok girişli olarak verilmektedir. Vize verilmesinde yetkili kurum Ankara Cezayir Büyükelçiliğidir, vize başvuruları vize başvuru merkezlerinden yapılabilir.

Cezayir Turistik Vize Evrakları

Cezayir’e kısa süreli turistik amaçla seyahat edecek kişiler Cezayir Vize Evrakları ve ek belgeleri tamamlayarak vize başvuru merkezinde vize işlemlerini başlatmalıdır. Turistik vize için istenen genel evraklar şunlardır:

 • Vize başvuru formu İngilizce ya da Fransızca doldurulan formdaki bilgiler eksiksiz ve hatasız olmalıdır.
 • Vize talep dilekçesi- Vize dilekçesi İngilizce veya Fransızca yazılır, seyahat amacı belirtilir. Konsolosluğa hitaben yazılmalıdır. Islak imzalı olmalıdır.
 • Pasaport ve Eski pasaportlar- Vize bitim tarihinden sonra 6 ay geçerli olmalıdır. Pasaportun 2 sayfası boş olmalıdır. Eski pasaportun vizeli sayfaların fotokopileri renkli verilmelidir. Eski pasaport yok ise Emniyet Şube Müdürlüğünden protokol belgesi alınır.
 • Biyometrik fotoğraflar- 2 adet biyometrik fotoğraf beyaz arka fonlu olmalıdır.
 • Kimlik kartı fotokopisi- Kimlik kartının renkli fotokopileri önlü arkalı çekilmelidir.
 • Vukuatlı nüfus kaydı- Tam vukuatlı nüfus kayıt belgesi e-devlet aracılığı ile alınabilir
 • Seyahat ve konaklama belgeleri- Uçak ve gemi rezervasyonları, otel rezervasyonları bildirilmelidir.
 • Davetiye Tüm vize türleri için geçerli davetiye mektubu vize başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Sağlık sigortası Cezayir vize evrakları arasında yer alan uluslararası sağlık sigortası 30.000 Euro teminatlı olmalıdır. Vize başvuru merkezlerinde düzenlenir.
 • Banka hesap dökümleri- Son 3 aya ait banka hesap hareketleri bankadan onaylı olarak dosyaya eklenir. Hesabın bakiyesi 3.000 TL olmalıdır, imzalı ve kaşeli belge sunulur.
 • Vize ücret dekontu Vize ödendi dekontu dosyaya eklenmelidir.
 • Çalışan ve işveren belgeleri- Maaş bordroları, şirket bilgileri (faaliyet belgesi, oda kaydı, vergi levhası, ticari sicil gazete fotokopisi, imza sirküleri ve beyannameleri) belgelendirilmelidir. İzin belgesi, görev belgeleri, SGK belgeleri(hizmet dökümü, işe giriş bildirgesi) verilmelidir.

Cezayir Ticari Vize Evrakları

Cezayir’e ticari amaçlı seyahat yapacak işveren ve çalışanlar ticari vize başvurusunda bulunurlar. Genel olarak verilen Cezayir Vize Evrakları dışında bu kişiler şirket bilgileri ve mesleki durumları ile ilgili bilgileri vermek durumundadır.

Ticari Vize için istenen ek belgeler şunlardır:

 • Şirket yazısı– Şirket bilgileri bir yazı ile bildirilmelidir.
 • SGK belgeleri- hizmet dökümleri, işe giriş bildirgesi e-devlet üzerinden alınmalıdır.
 • Maaş bordroları- Son 3 aya ait muhasebe onaylı bordrolar imzalı ve kaşeli olmalıdır.
 • İzin belgeleri Çalışanların izin belgeleri şirket yetkilisi tarafından onaylanmalıdır.
 • Vergi Levhası- Güncel vergi levhası son vergi dönemine ait olmalıdır.
 • Faaliyet Belgesi- Ticari odadan alınan faaliyet belgesi 3 aydan eski olmamalıdır.
 • Ticari Sicil Gazete fotokopisi- Şirket kurucuları, ortakları ve hissedarları gösterir.
 • İmza sirküleri- Noter onaylı imza sirküleri dosyaya eklenmelidir.
 • Ticari vize talep dilekçesi- Fransızca ve İngilizce yazılan dilekçede seyahat amacı ve Cezayir’deki şirketin bilgileri verilmelidir.
 • Davet mektubu- Cezayir’deki şirket vize başvurusu sahibi adına bir davet göndermelidir.

Diğer Vize Türlerinde İstenen Evraklar

Turistik ve ticari vize türleri dışında kalan Cezayir vize türlerinde şu evraklar düzenlenmelidir:

 • Fuar vizesi için fuar davetiyesi, fuar giriş bileti, stant krokisi, fuar bilgileri
 • Misafir vizesi için kalınacak konutun ikametgah bilgisi
 • Eğitim vizesi için okuldan alınacak davetiye, eğitim masraflarını karşılama yöntemini belirten belgeler
 • Çalışma ve geçici çalışma vizesi için çalışma sözleşmesi, Cezayir’den geri dönüş taahhütnamesi
 • Kültürel vize için kültür, bilim ve spor organizasyonlarının bilgisi, aktivite davetiyesi
 • Tedavi vizesi için sağlık raporu, tedavi masraflarını karşılama yöntemini belirten belgeler
 • Basın vizesi için basın kimlik kartı, teknik ekipman listesi

Cezayir vize başvuruları 5-7 iş günü içinde sonuçlandırılır vize başvuru sahibine olumlu ya da olumsuz bir yanıt verilir.

Cezayir Vizesi Önemli Notlar 2023

Cezayir Türkiye’den Vize İstiyor Mu?

Cezayir, Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahiplerine vize konusunda ayrıcalık tanımaktadır. Bu pasaport sahipleri, en fazla 90 gün kalacakları Cezayir seyahatleri için vize almak zorunda değildir. Ancak Umuma Mahsus yani Bordo pasaport sahipleri, her koşulda Cezayir vizesi almak zorundadır.

Cezayir Konsolosluğu, Türkiye’deki resmi yerlerden biridir. Cezayir’in diplomatik işlerini takip eden ve menfaatlerini geliştirip koruyan önemli bir kurumdur. Dolayısıyla Cezayir’e girmek isteyen vatandaşlar, konsolosluktan bazı istisnalar dışında vize almalıdır.

Cezayir Konsolosluğu’ndan tıbbi, pasaport yenileme, ulaşım ve kanuni alanlarda rehberlik gibi işlemlerde kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu sayede doğum ve ölüm olayları, ülke menfaatleri zarar görmeden yapılabilmektedir.

Cezayir Vize Türleri Nelerdir?

Cezayir vize türleri, ülkenin menfaatini ve güvenliği sağlamak için uygulanan tedbirlerden biridir. Bu vize türleri sayesinde ülkeye giren ve çıkan kişiler, yakından tanınmış olunur. Bu vize çeşitleri;

 • Cezayir Ticari Vizesi: Ülkeye ticaret yapmak için gelen kişiler bu vize türünü almalıdır.
 • Cezayir Turistik Vizesi: Cezayir’e eğlenmek, gezmek ve kültürünü tanımak amacıyla gelecek kişilerin alması gereken vize çeşididir.
 • Cezayir Ziyaret Vizesi: Ülkedeki akrabalarını ya da arkadaşlarını ziyaret etmek isteyen kişiler için oluşturulmuş vize türüdür.
 • Cezayir Çalışma Vizesi: Ülkede uzun süre kalıp çalışmak isteyen kişiler, bu vize çeşidini almalıdır.

Vize türlerinde ülkede kalma süreleri de etki etmektedir. Bundan dolayı, vizeler iki kategoride ele alınmaktadır. Bunlar; tek girişli ve çok girişlidir. 30 gün, tek girişli olarak kabul edilir. 90 gün ise çok girişli olarak tanımlanır. Ayrıca vize türlerinde istenilen belgeler de farklılık gösterebilir.

Cezayir Vizesi Başvurusunda İstenilen Belgeler Nelerdir?

Cezayir vize başvurusu sırasında birçok belge istenmektedir. Ancak seçilen vize çeşidine göre belgelerde farklılıklar olabilir. Bu yüzden vize türü seçerken dikkatli olunmalıdır.

Vize başvuru dosyasına pasaport konulmalıdır. Pasaportun geçerliliğine dikkat edilmelidir. Yazılar silinmiş olmamalıdır. Yıpranmış ya da yırtılmış pasaportlar, Cezayir vize başvurusunda kabul edilmemektedir. En az iki sayfası da boş olmalıdır.

Cezayir vize başvurusunda başvuru formuna dikkat etmektedir. Çünkü resmi bir belgedir. Cezayir’in ülkeye girmeyi planlayan kişiyi daha yakından tanımasını sağlamaktadır. Sorulan sorular, doğru şekilde cevaplanmalıdır. İstenilen bilgiler, eksiksiz yazılmalıdır. Başvuru formu, şahsi olarak doldurulmalıdır. Başkasının adına başvuru formunun doldurulması yasaktır.

Cezayir ticari vizesinde çalışılacak firmanın bilgileri de istenmektedir. Vergi levhası ve imza sirküleri gibi belgeler, başvuru dosyasında muhakkak olmalıdır.

Cezayir çalışma vizesini almak isteyen kişiler, SGK dökümlerini ve firmanın bilgilerini içeren belgeyi de başvuru dosyalarına koymalıdır.

Cezayir ziyaret vizesini tercih edecek kişiler, Cezayir’deki yakınlardan gelen davetiye mektubunu dosyaya eklemelidir.

Cezayir vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/cezayir-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Cezayir Vize Ücreti Ne Kadardır?

Cezayir vize ücreti, vize çeşidine göre değişkenlik gösterir. Ayrıca ülkede kalınacak süre de fiyatta etkilidir. Cezayir vize ücretleri, 150 Euro ile 380 Euro arasında değişkenlik gösterir.

30 gün Tek giriş 150 €
90 gün Multi giriş 240 €
180 gün Multi giriş 380 €

Cezayir Vize Başvurusu Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanmaktadır?

Cezayir vizesi başvuru sonuçlanma süresi duruma göre değişmektedir. Ancak genellikle 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğunluğu ve iş takvimi de süreyi etkiler. Başvuru yapan kişiden ek evraklar istenebilir. Bu da başvurunun sonuçlanma süresi uzatır.

Sürenin uzamasını bazı sorunlar yaşanmasına neden olabilir. Başvurunun 10 günden fazla sürede sonuçlanması ihtimaline karşı seyahate çıkmadan en az bir ay önce başvuru yapmak gerekir.

Cezayir vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/cezayir-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×