Vize Merkezi - En Güvenilir Vize İşlemleri - Eraytur
Haber

Vize Merkezi

Vize başvuru adımlarında kişilerin tüm işlem akışını bireysel olarak ya da kurumlar aracılığı ile tamamlamasına imkan verilmektedir. Kurumlardan danışmanlık hizmeti alarak başvuru adımlarının tamamlanması izsin için her zamankinden çok daha verimli bir hal alacaktır. Vize başvuru adımlarında kişilerin danışmanlık firmaları üzerinden destek alması tüm başvuru sürecinin belge temin adımları ya da son tarihlerini takip etme sorumluluğunun firmaya ait olduğu manasına gelmektedir. Vize başvuru adımlarına dair süreç ilerledikçe size iletişim numaralarınız üzerinden gerekli olan bilgiler verilecektir.

Tabi ki işlemlerinizi bireysel olarak da tamamlamanıza fırsat verilmektedir. Bazı ülkelerdeki vize başvurularını bireysel olarak tamamladığınız zaman ret yanıtı alma olasılığınızın daha yüksek olduğunun da bildirilmesi gerekir. Eray Tur sayesinde tüm vize ve pasaport işlemlerinizi alanın en yetkin isimleri ve eşsiz tecrübesi ile işleme alma fırsatını yakalayacaksınız. Daha öncesinde firmadan istifade eden kişilerin yaptıkları yorumlara bakıldığı zaman ne derece verimli bir işlem akışı olduğu ve müşteri memnuniyetine ne derece önem verildiği bir kere daha görülmektedir.

Vize Merkezi 1 – vize merkezi 2

Vize Danışmanlık

Vize merkezi sayesinde başvuru formunun doldurulmasından gerekli olan tüm belgelerin iletilmesine ve çoğaltılmasına kadar destek almanıza imkan verilmektedir. Vize danışmanlık adımları kapsamında kişilerin farklı tür vizelere başvurması durumunda tabi olacakları prosedürler de farklılık arz etmektedir. Aile ziyaret vizesi, aile birleşimi, turist vizesi, çalışma vizesi gibi seçeneklerden de anında istifade etmenize imkan verilmektedir. Vize danışmanlık adımlarından istifade ederken başvuru sürecine dair sizin son tarihler konusunda endişe etmenize gerek kalmayacaktır. Tüm son tarihler ve başvuru adımları firmalarca kontrol edilecektir.

Vize acenteleri başvuru adımının hemen sonrasında size bilgilendirme yapacaktır. Bireysel olarak yapılan başvuruların akabinde de bir referans numarası verilecektir. Bu referans numarası aracılığı ile başvurunun hangi safhada olduğuna dair bilgi alma fırsatını yakalayacaksınız. Vize başvuru adımlarının pandemi sebebi ile oldukça sıkıntılı bir hal aldığı görülmektedir. Öncelikli olarak net bir seyahat planlaması yapılması zorlaşmıştır. Hangi ülkenin hangi pandemi kısıtlamalarını oluşturduğu konusunda ayrı ayrı bilgi almanız gerekmektedir. Bazı ülkeler turist girişini tamamen kapatırken bazıları da PCR testi sunan kişilerin ülkeye giriş yapmasın imkan vermektedir. Eray Tur sizin işçin ülkelerin hangi pandemi tedbirlerini oluşturduğu konusunda bilgilendirme sunacaktır. Sizin tek tek incelemenize gerek kalmadan tüm bilgilendirmeler firma aracılığı ile tamamlanacaktır.

Pandemi ile alakalı dikkat çeken gelişmelerden biri de aşı durumudur. Bazı ülkeler giriş aşamasında aşısı olmayan kişilerin ülkeye erişimini engellemektedir. Aşı sertifikasının sadece ülkeye girişte değil aynı zamanda bazı kapalı mekanların kullanılması konusunda da zorunlu tutulma olasılığının yüksek olduğu da ayrıca bildirilmelidir. Pandemi tedbirleri ve aşı zorunluluğu konusunda ülkemiz henüz kendi vatandaşları için bir zorunluluk çıkartmamıştır. Fakat ilerleyen aşamalarda pandemi tedbirleri çerçevesinde kapalı alanların aşısız olan kişilere kapatılması tahmin edilmektedir. Eray Tur ülkelere giriş çıkış aşamasında hangi tedbirlerin alınacağına dair size gerekli olan mevcut prosedürleri bildirecektir. Bu şekilde seyahat planlamanızı ve vize başvurularınızı daha sorunsuz şekilde tamamlama fırsatını elde edeceksiniz. Ayrıca vizenin alınmasının süresinde de bazı gecikmeler olabilmektedir. Tüm gecikmeleri göz önünde bulundurarak ve pandemi tedbirlerini de dikkate alarak başvuru adımının yerine getirilmesi gerekir. Normal vizelerin 4 haftada aile birleşimi gibi teferruatlı vizelerin ise 12 hafta gibi bir süreçte yanıtlanması sağlanacaktır. Eğer katılmanız gereken kesin tarihili bir aktivite bulunuyorsa, tüm bu gecikme olasılıklarını göz önünde bulundurarak normalden daha önce vize başvurularını tamamlamanız sizin için daha verimli olacaktır.

Vize Acentaları

Vize hizmetleri incelemeye alındığı zaman en sık talep edilen vize seçeneklerinden birinin turist vizesi olduğu görülmektedir. Turist vizesi talep eden kişilerin iletmeleri gereken belgelerden bazıları;

 • Vize hizmet merkezi tarafından belirtilen prosedürleri takip ederek oldukça kısa bir süre içerisinde başvuru adımlarını yerinme getirebilirsiniz. Turist vizesi kısa süreli vize olarak da tanımlanmaktadır. Avrupa ülkelerinde temelde 2 farklı vize vardır. C Türü ve D Türü. 90 günden az kalacak olan kişilerin C türü vize alması gerekmektedir. 90 günden uzun kalacak olan kişilerin ise D türü başvuruda bulunması istenmektedir.
 • Turist vizesi kapsamında kişilerin katılacakları özel bir kültürel aktivite bulunuyorsa bunun için bilete sahipse biletin de eklenmesi gerekmektedir. Kültürel etkinliklere katılım sürecinde kişilerin büyük ölçüde kolaylık ile karşılaşacağının da iletilmesi gerekir.
 • Vize başvuru sürecinde kalacağınız oteli de sunmalısınız. Kalacağınız otelin rezervasyon bilgileri iletilmelidir. Uçak gidiş dönüş biletinizi de 2 nüsha halinde olmak üzere sunulmalıdır.
 • Vize başvuru sürecinde sizin ülkenin vatandaşlarından birinin referansını sunmanız ve davetiye iletmenizi durumunda vize başvurusunun çok daha kısa sürede onay alacağı da görülmektedir.
 • Turizm amacı ile giriş yapan kişilerin daha sonrasında bu amaca ters olarak çalışmasına ya da izinsiz oturum talep etmesine imkan verilmeyecektir. Bu tür gerekçe ile belgenin uyumsuzluğu söz konusu olduğu zaman, kişilerin elde edecekleri işlem akışında sorunlar meydana gelebilmektedir.

Vize işlemlerini yapan firmalar bu başvuru belgelerinin derlenmesi, çoğaltılması ve iletilmesi konusunda size gerekli desteği sunacaktır. Vize harç tutarının yanı sıra bir de başvuru sürecini yöneten firmanın ücretini ayriyeten ödemeniz gerekecektir. Eray Tur bu konuda en makul fiyatlı şekilde hizmet veren firmalar arasında yer almaktadır. Makul fiyatlı ödeme adımlarının ve farklı hizmet paketlerinin arasından seçim yaparak her bütçeye uygun farklı bir seçenek sunulması sağlanmıştır.

Vize Başvuru Merkezi

Vize işlemi yapan firmalar Covid 19 tedbirleri ve ülkelerin tabi oldukları kısıtlamalar konusunda oldukça sıkı bir denetim yapmaktadır. Seyahatinizin planlamasında bu tedbirlerden kaynaklanan bir sorun meydana gelmemesi için tüm önlemler alınmalıdır. Vize başvuru adımlarına dair sorun meydana gelmemesi için Eray Tur gerekli olan tüm aşamaları takip etmektedir. Örneğin bazı ülkelere giriş aşamasında PCR testi verilmesi zorunlu iken bazı ülkelerde son 6 ayda Covid 19 atlattığınıza dair rapor sunmanızı da kabul edebilmektedir. Aşı konusunda ise tüm dünyada geçerliliğini koruyan bir prosedür henüz oluşturulmamıştır. Bazı ülkeler ülkeye giriş aşamasında aşı kartının sunulmasını talep ederken bazı ülkeler de sadece kapalı alanların kullanılması sırasında aşı kartının sunulmasını istemektedir. Ülkemizde henüz bu konuda bir kısıtlama geliştirilmemiştir. İlerleyen aylarda vaka sayısında artış devam ederse, kapalı alanlara giriş ve toplu aktivitelere katılım için kişilerin aşı vurdurmak zorunda kalacağı tahmin edilmektedir. Fakat bu konuda henüz resmi bir adım atılmamıştır.

Vize Merkezi 2 – vize merkezi 1

Vize Şirketleri

Vi̇ze dünyası kapsamında kişilerin en çok talepte bulundukları kategorilerin başında aile birleşimi gelmektedir. Aile birleşimine dair kişilerin dikkate alması gereken hususlar;

 • Aile birleşimi başvurusunda bulunmak için o ülkenin vatandaşı ile evlenmeniz gerekmektedir. Vatandaş ile evlenmeniz size direkt olarak vatandaşlık hakkı vermese dahi, en azından oturum alma sürecinin hız kazanmasını mümkün kılabilmektedir.
 • Evliliğin resmi zeminde tamamlandığına dair bilginin sunulması ve belgeler ile de doğrulanması gerekmektedir. Vize başvuru adımlarında bu belgelerin eksiksiz iletilmesi istenmektedir.
 • Vize başvuru sürecinde sorun yaşamadan erişim adımlarını tamamlamak isteyen kişilerin eşlerinin ikamet belgelerini ıslak imzalı şekilde sunması gerekir. Özellikle Almanya bu belgenin Alman vatandaşı eş tarafından ıslak imzalı şekilde sunulmasına büyük önem vermektedir.
 • Kişilerin ikamet edecekleri adreste bir değişim olması durumunda yerel resmi otoritelere durumun bildirilmesi gerekmektedir. Bu konuda izin almadan ya da bilgi vermeden herhangi bir değişim yapıldığı zaman onay verilmeyecek ve ret yanıtı alınacaktır.

Vize danışmanlığı firmaları aile birleşimine dair tüm detayları size eksiksiz bir biçimde bildirecektir. Vize al ve daha sonrasında vizeniz üzerinden süresiz oturum kazan! Aile birleşimi konusunda tüm prosedürleri takip ederek başvurunun yapılması durumunda onay alma olasılığınızın oldukça yüksek olduğu da belirtilmelidir.

Almanya’nın aile birleşimi için talep ettiği belgelerden bazıları;

 • Online başvuru formunu eksiksiz bir biçimde sunmanız gerekmektedir. Bu başvuru formunun 2 nüsha halinde sunulması talep edilmektedir. Konsolosluğun internet sitesi üzerinden başvuru formuna anında erişim sağlamanıza imkan verilmektedir.
 • Vize ücretinin ödendiğine dair dekont da sunulmalıdır. Bu dekontun yanı sıra online olarak ödemenin yapıldığına dair bilgilendirme de tarafınıza iletilecektir. Pasaportunuzu sunmalısınız. Pasaportta kişisel bilgilerin yer aldığı bir sayfa vardır. Bu sayfanın 2 adet fotokopisinin de iletilmesi gerekmektedir. 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir.
 • Uluslar arası evlenme kayıt örneğinin 2 eş için de ayrı ayrı hazırlanmış versiyonunun sunulması gerekmektedir. Bu forma da konsolosluğun internet sitesi üzerinden erişim sağlamanıza olanak verilmektedir. Bu form için bir apostil onayı almanız zorunlu tutulmamıştır. En önemli belgelerden bir diğeri de tam tekmil nüfus kayıt örneğidir. Tam tekmil nüfus kayıt örneğinde daha öncesinde evlilik yaptığınıza ilişkin bir kaydın bulunması durumunda bu önceki evliliğin boşanma ile sonuçlandığına dair de bilgi sunmanız gerekmektedir.
 • Almanya’da yaşayan eşin pasaportu ya da kimlik belgesinin fotokopisi sunulmalıdır. En az başvuruda bulunulan eş kadar Almanya vatandaşı olan eşin talep edilen belgeleri de büyük önem arz etmektedir. Kişilerin Alman vatandaşlığını nasıl elde ettikleri de büyük önem taşımaktadır. Bu durum da değerlendirmeyi etkileyen faktörlerdendir.

Bu belgelerde eksiklik ya da hata olması başvurunun ret yanıtı almasına neden olacaktır. Aile birleşiminde tüm prosedürlerin adım adım yerine getirildiğinden emin olmanız gerekmektedir.

Aile birleşimi için başvuruda bulunan kişinin kesinlikle temel seviyede Almancaya sahip olması gerekmektedir. Temel seviyede almanca bildiğini ülke tarafından kabul edilen sınavlarda kanıtlamış olması gerekmektedir. Almanya’nın göç edecek ya da süresiz oturum izni alacak olan kişilerde en çok önem verdiği hususların başında sosyal entegrasyon gelmektedir. Bu sosyal entegrasyonun da temel unsuru dil bilgisi seviyesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Başvuru yapan kişinin görevliler ile Almanca iletişim kuracak derece dile hakim olması durumunda ayrıca bir belge sunmasına gerek görülmemektedir. Almanya’ya gidecek eşin bedensel ya da ruhsal olarak sağlık sorunu yaşaması durumunda da Almanca dil seviyesini yapılan sınavlar üzerinden beyan etmek gibi bir zorunluluğu yoktur. Bu prosedürlerden de anlaşıldığı üzere istisnai durumlara özel olarak kurallarda esnemeler söz konusu olabilmektedir.

Vize Ofisi

Vize merkezi İstanbul’da büyük çeşitlilik göstermektedir. Firma sayısı oldukça yüksek olduğu için seçim yapmak da kişiler için daha zor bir hal almaktadır. Bu konudaki temel kıstas köklü bir kurum olup olmaması şeklinde belirlenmelidir. Ayrıca kişilerden olumlu yorum alması da temel kıstaslardan biri olmalıdır. Her müşterinin kendi bütçesi uyarında paketlerden faydalanmasına imkan tanıyan firmalar tercih edilmelidir. Hızlı vize al ve uygun fiyatlardan istifade et sloganı ile yola çıkan Eray Tur sizin için tüm resmi belgelerin derlenmesi ve hazırlanması konusunda eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Eray Tur VIP hizmet akışı ile de memnun etmektedir. Kişiye özel hizmet akışı sayesine vize almak hiç bu kadar kolay bir hal almamıştı. Özellikle aile birleşimi ya da çalışma izni talep adımları gibi süreçlerde kişilerin bu uzman ekipten istifade etmesi daha akıllıca olacaktır. Uzman kadroya dair yapılan yorumların olumlu yapısı da memnuniyeti bir kere daha yansıtıyor!

Vize Hizmetleri

Vize işlemleri sırasında belgelerde ya da işlem akışında, koşullarda bir uyumsuzluk olması durumunda kişilerin ret yanıtı alması da söz konusu olabilmektedir. Ret yanıtı alan kişilerin vize başvuru aşamasında yatırmış oldukları harcın iadesini talep etme hakları olmayacaktır. Bu miktar başvurunun reddedilmesi ile beraber yanmış sayılır. Vize hizmetleri konusunda incelemeler yapıldığı zaman kişilerin özellikle konsolosluk tarafından belirtilen gün ve saatlerde reddi itiraz başvurusunda bulunmasına da imkan verildiği görülmektedir. Bu itiraz ile vize başvurunuzun yeniden değerlendirmeye alınmasını mümkün kılabilirsiniz.

Vize Firmaları

Vfs vize merkezi üzerinden yapılan başvuruların büyük bir çoğunluğu çalışma izni talep etmektedir. Vize bilgi talep eden kişilerin de büyük bir çoğunluğunun çalışma izni talep ederken hangi aşamaları adım adım tamamlaması gerektiği konusunda veri istediği de görülmektedir. Çalışma iznine dair göz önünde bulundurmanız gereken kıstaslar ve prosedürler;

 • Çalışma başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin onay aldıkları ve kadroya başlayacakları kurumdan davet mektubu iletmeleri gerekmektedir. Bu şekilde hangi pozisyonda ve hangi koşullarda işe kabul edildiğinize dair tarafınıza sorunsuz şekilde bilgilendirme yapılmalıdır. Davetiyenin kim tarafından ve kim için hazırlandığına dair de tüm resmi bilgiler belirtilmelidir.
 • Mesleki yeterliliğin sorunsuz olduğuna dair denklik belgeleri, diploma ve sertifikanın da eksiksiz bir biçimde sunulması gerekmektedir.
 • Mesleki yeterlilik konusunda sorun meydana gelmemesi için hangi ülkelerin üniversitelerinin nasıl bir denklik sistemine sahip olduğuna ilişkin de tarafınıza bilgilendirme sunulacaktır. Daha öncesinde sahip olduğunuz iş deneyimleri hakkında da bilgilendirme iletilecektir.
 • Sahip olduğunuz yüksek öğrenim derecesinin teorik ya da pratik alanda ülkenin katma değerine katkı sağlayacak durumda olması da çalımla izninin alımını kolaylaştırmaktadır. Bu aşamada Almanya özellikle tıp, mühendislik gibi bölümlere öncelik vermektedir.

Vize acentası aracılığı ile çalışma başvurusunun yapılması durumunda onay alma süreci çok daha hızlı olmaktadır. Özellikle Amerika aracı kurum olmadan yapılan başvuruların büyük bir çoğunluğunu ret yanıtı ile cevaplamakta ya da başvuruyu askıya almaktadır.

Vize Acentaları İstanbul

Vize com üzerinden başvurularınızı yapmanızın sonrasında size bir randevu verilecektir. Bu randevu aracılığı ile hangi ülkede hangi vize türünü talep etmenin sizin için daha uygun olacağına dair fikir alışverişinde bulunacaksınız. Daha sonrasında tüm işlem akışlından sorunsuz şekilde istifade edebilir ve konunun uzmanlarının önderliğinde dilediğiniz ülkeden vize talep etmenin tadını çıkarabilirsiniz. Vize alma aşamalarında bireysel olarak başvuruda bulunan kişilerin bazı ülkelerden ret yanıtı aldıkları da görülmektedir. Ret yanıtı alan kişilerin bir sonraki başvurularında en azından alanında uzman olan firmalardan destek alması çok daha verimli olacaktır.

Vize İşlemleri Yapan Şirketler

Vize işlemleri yapan şirketler arasında seçim yaparken daha öncesinde firmalardan istifade eden kişilerin hangi yorumları yaptıklarına dair de bilgi almanız gerekmektedir. Bu şekilde işlem akışı ve vize alma sürecinin konforuna dair bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Eray Tur sayesinde vize işlemleri ve tüm seyahat planlamalarınızın hiç olmadığı kadar kusursuz bir hal almasını mümkün kılabilirsiniz.

İngiltere Vize Merkezi

İngiltere vize işlemlerine dair bilinmesi gereken en temel hususlar şunlardır;

 • İngiltere vize zorunluluğu konusunda yapılan son güncellemeler ile beraber umumi, hususi ve hizmet pasaportları sahipleri vizeye tabi tutulmuştur. Sadece diplomatik pasaporta sahip olan kişilerin 90 günü aşmamak ve kesintisiz 30 günü geçmemek kaidesi ile vizesiz olarak giriş yapmasına imkan verilmektedir.
 • İngiltere Schengen ülkesi değildir. Bu nedenle İngiltere vizesi Schengen vizesi olarak sayılmayacaktır. Schengen vizesi ile de İngiltere’ye direkt olarak giriş yapmanıza imkan verilmeyecektir.
 • Aile ziyareti vizesi, turistik vize, ticari vize, tıbbi tedavi amaçlı vize, aile birleşimi vizesi gibi seçeneklerden istifade edebilirsiniz. Ankara Anlaşması olarak da belirtilen sistem kapsamında İngiltere’de yatırım yapacak ve girişimcilik faaliyetinde bulunacak olan kişilere de oturum izni verilmektedir. Bu noktada kurulacak olan projenin tüm fizibilite raporlarının eksiksiz şekilde iletilmesi en temel kıstas olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu detaylara dikkat ederek Brexit ile AB üyeliğinden ayrılan İngiltere’ye ziyarette bulunabilirsiniz. Covid 19 önlemleri konusunda nasıl tedbirlerin aktive edildiğine dair de bilgi almanız gerekir.

Vize Merkezi 3 – vize merkezi 3

Vize Çıkarma

Vize çıkarma sürecinde kişilerin sabıka kayıtları da istenecektir. Sabıka kayıtları üzerinde ciddi bir suç kaydına rastlanan kişilerin ülkelerde kalıcı oturum talep etmesine imkan verilmeyecektir. Hatta bazı ülkelerin yaşanan son güvenlik sorunları sebebi ile turist vizesi almasına dahi, imkan verilmeyecektir. Tabi ki kaydolan suçun mahiyeti de süreci farklı yönde etkileyecektir. Genel güvenliğin sağlanması için ülkelerden vize talep ederken vermeniz gereken bilgiler arasında sabıka kaydınız da yer almaktadır.

Vize Alan Firmalar

İsveç vizesi almak isteyen kişilerin dilerlerse kısa süreli, dilerlerse de uzun süreli vize başvurusu yapmasına imkan verilmektedir. Uzun süreli vize başvuru adımlarının tamamlanması durumunda daha detaylı belgeler talep edilecektir. Hollanda vize işlemlerinde de hem Schengen hem de Ulusal Vize başvuru adımları üzerinden işlem akışını tamamlamanıza izin verilmektedir. Oturum ve çalışma izni talep eden kişilerin Ulusal Vize talep etmesi çok daha doğru olacaktır. Eray Tur sayesinde her iki vize türünde de başvuru adımlarını sorunsuz şekilde tamamlama, gerekli olan tüm prosedürleri yerine getirme ve bunun akabinde de sizin adım adım sürece dair bilgilendirmeniz sağlanacaktır.

Hızlı Vize

Vize ofis danışmanlık firmalarından hizmet alan kişilerin vize başvuru adımlarında çok daha sorunsuz bir işlem akışından istifade etmesine imkan verilmektedir. Amerika’dan Avrupa’ya kadar birçok ülkeye vize ve oturum alma hakkını elde etmek için konusunda uzman olan danışmanlık firmalarından dilediğinizi gibi istifade edebilirsiniz. Amerika’da Yeşil Kart – Green Card almak isteyen kişilerin dikkate alması gereken hususlardan bazıları;

 • Yeşil kart Amerika göçmen çeşitliliği amacı ile her sene 50-55 bin kişiye verilen kalıcı oturum izni olarak da tanımlanmaktadır. Bu izinden istifade etmek isteyen kişilerin Yeşil Kart programında yasaklı olmayan ülkelerden biri olması gerekmektedir. Hali hazırda göçmen sayısı Amerika’da yüksek olan ülkelerden bir de Yeşil Kart ile kişilerin gelmesine imkan verilmemektedir.
 • Başvuru adımlarını tamamlamak için DS 260 formunun doldurulması gerekmektedir. Bu formda verilen bilgilerde en ufak bir yanlışlık olması durumunda sürecin ret yanıtı alacağının da yarıca belirtilmesi gerekir.
 • Belirtilen bu 55 bin kişilik kontenjan çekiliş ile belirlenmektedir. Çekilişin sonrasında oturum izni almaya hak kazanan kişiler ile iletişime geçilecektir. Tabi ki süreç burada da sonlanmamaktadır. Çekilişin akabinde bir de mülakat süreci olacaktır. Mülakata tüm istenen belgeleri derlemiş bir biçimde gelmenizi gerekmektedir.
 • Mülakat aşamasında maddi durumunuz hakkında da bilgi vermenizi istenecektir. Bu aşamada dileyen kişilerin sponsor ile dileyen kişilerin de kendi mal varlıklarını beyan ederek ekonomik kıstaslara uygunluğunu kanıtlamalarına imkan verilmektedir. Sponsor aracılığı ile başvuruların yapılması durumunda sponsor olan kişinin bir nevi sizin Amerika’ya giriş adımınıza kefil olacağının da ayrıca bildirilmesi gerekmektedir. Sponsor olacak kişinin yıllı geliri, mesleği ve bakmak ile yükümlü oldukları kişilerin listesi de bildirilmelidir. Bu sponsorluk sözleşmesi kapsamında 3 sene boyunca kefil oldukları kişinin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik taahhüt verdikleri anlaşılacaktır.

Kadıköy vize danışmanlık işlemleri sayesinde Green Card’ın bütün prosedürlerine hakim olabilirsiniz. Vizeci işlemleri aracılığı ile Amerika’da kalıcı oturum izni alma fırsatını ve buna dair tüm prosedürleri sorunsuz şekilde takip etme imkanınız olacaktır.

Yurtdışı Vize

Vize başvurusu adımlarında kişilerin sunmuş oldukları pasaportun da güncel olması gerekmektedir. Bordo, Yeşil, Siyah ve Gri pasaport olmak üzere 4 farklı tür bulunmaktadır. Bordo pasaport umumi kullanım, yeşil pasaport hususi kullanım, siyah pasaport diplomatik kullanım, gri pasaport ise hizmet için özel olarak hazırlanan seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bordo pasaportun geçerlilik süresi 10 seneye kadar uzayabilirken, yeşil pasaportun en fazla 5 seneye kadar verilebileceğinin ayrıca belirtilmesi gerekmektedir. Pasaportun güncelliğinin kontrol edilmesinden pasaport hamili sorumludur.

 • Vize başvuru adımlarını NVİ üzerinden tamamlamanız gerekmektedir. NVİ artık randevu sistemi ile işlemektedir. Bu nedenle 199 numaralı hat üzerinden ya da internet sitesi aracılığı ile randevunun alınmasına imkan tanınmaktadır.
 • Dileyen kişiler randevu almadan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü üzerinden de başvurularını yapma hakkını saklı tutmaktadır. Sırta alarak bu şekilde de pasaport başvurunuzu yapabilirsiniz. Pasaport başvurularında verilen bilgilerin yanı sıra geçmiş senelerde sizin aldığınız ve iptal olan pasaportların da gönderilmesi talep edilebilmektedir.
 • Başvuru aşamasında vermeniz gereken belgeler başvuru yapacağınız pasaport türüne göre değişim arz etmektedir. Pasaport türünün yeşil olması durumunda örneğin memuriyet seviyesinin birinci, ikinci ya da üçüncü derecede olmasının yeterli olacağının da ayrıca bildirilmesi gerekir. Pasaportun sadece ilk talep aşamasında değil aynı zamanda, pasaportun yenilenme sürecinde de bu belgeler ile yenileme işlemlerinin yapılması gerekmektedir.
 • Pasaport başvuru adımları sırasında kişilerin sorunsuz şekilde erişim adımlarını tamamlaması için şu belgeleri sunmaları istenir; biyometrik fotoğraf, kimlik belgesi ( sürücü belgesi kabul edilmemektedir ), pasaport için gerekli olan harcın ve defter bedelinin yatırıldığına ilişkin belgenin de eklenmesi gerekmektedir. Pasaport başvuru adımlarına dair kişilerin pasaportun türüne ve pasaport geçerlilik süresine göre ödemeleri gereken tutar değişmektedir. Örneğin yeşil pasaport sahiplerinin ya da öğrenci olarak pasaport başvurusu yapan kişilerin harç ücreti ödemesi talep edilmeyecektir. Sadece pasaport defter bedelinin yatırılması yeterlidir. Kişilerin bu ücretin ödenmesinin sonrasında verilen makbuzu da saklaması istenecektir. Pasaport başvurusu için ödemelerin yapılmasına rağmen, başvurudan vazgeçmeniz durumunda yatırmış olduğunuz tutarın tarafınıza iade edileceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekmektedir.

Vize vize başvuru adımlarının tamamlanması için bu koşullara dikkat ederek almış olduğunuz pasaportunuzu kullanmanız gerekmektedir. Pasaporta dair bir sorununuz varsa vize başvurusunu iletmeden önce pasaportunuzun güncelleme talep işlemlerini yerine getirmeniz daha mantıklı olacaktır.

Yeşil pasaport sahibi olan kişilerin ülkelere sorunsuz şekilde kısıtlı biri süre ile de olsa vizesiz giriş hakkından eş ve çocuklar da istifade edebilmektedir. Örneğin birinci derece sicil kademesinde olan bir memurun eşi de yeşil pasaport başvurusunda bulunabilmekte ve aynı avantajlardan istifade edebilmektedir. Kişilerin çocukları da 25 yaşına gelinceye dek aynı fırsattan istifade etmesine imkan verilmektedir. 25 yaşına gelen kişilerin yeşil pasaport fırsatından istifade etmeye devam edebilmesi için kişilerin, kesin engellilik durumu hakkında bilgilendirme yapılması gerekir. Kendi ihtiyaçlarını karşılamaları ile alakalı bir sorun olması durumunda 25 yaşını aşan kişilerin de yeşil pasaport fırsatından istifade etmesine devam edilecektir.

İnternetten Vize Başvurusu

Pandemi süreci ile kalabalık grupların bir araya gelmemesi için başvuruların büyük bir kısmının online şekilde tamamlanmasına büyük önem verilmektedir. Slovenya vizesinde de en azından bazı başvuru kademelerini online tamamlamanıza olanak tanınmaktadır. Slovenya vizesi ile alakalı kişilerin dikkate alması gereken temel hususlar;

 • Slovenya 2007 senesinden bu yana Schengen ortak vize programına dahildir. Schengen vizesi ya da Ulusal Vize talep etme hakkınız bulunmaktadır. Slovenya sınır kapılarında vize verme gibi bir uygulamaya maalesef sahip değildir. Sınır kapısında vize verilmesi durumunun yalnızca olağanüstü durumlarda mümkün olduğunun belirtilmesi gerekir.
 • Kişilerin AB üye ülkelerinde sürekli ya da geçici oturum izninin olması durumunda 90 güne kadar ülkede vizesi giriş hakkınız bulunduğu da belirtilmelidir. AB üye ülkelerine bu tür avantajlar sağlayan tek ülke Slovenya değildir.
 • AB üyesi olmayan ülkelerin vatandaşlarının ise 5 gün boyunca transit geçiş yapmalarına imkan verilmektedir. Bu sürenin aşılması durumunda vize talep etmenin zorunluluk olduğunun ayrıca bildirilmesi gerekir.
 • Kişilerin giriş aşamasında yanlarında 10 bin Eurodan daha fazla tutar olması durumunda bunu gümrük alanında belirtmeleri gerekmektedir. bu tutardan daha düşük olan miktarın bildirilmesine dair bir zorunluluk getirilmemiştir.

Vize başvuru adımlarının devamında gerekli olan kontrol işlemlerini de sorunsuz şekilde tamamlama fırsatınız olacaktır. Başvuru adımları ve çok daha fazlası ile alakalı olarak hem konsoloslukların hem de Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığının yapmış olduğu açıklamaları yakından takip etmenizi gerekmektedir.

İdata Yunanistan Vizesi

İdata yunanistan vize başvurusu sırasında yetkili olan kurum değildir. İdata sadece Almanya ve İtalya başvuruları sırasında yetkili aracı firma olarak belirlenmiştir. Bu iki ülkede başvurularınızı konsolosluklar üzerinden değil İdata aracılığı ile tamamlamanız talep edilecektir. İdata telefon numarası ya da internet sitesi adresi üzerinden başvuru randevu alma adımını tamamlayabilirsiniz. Başvuruların randevulu olduğunu unutmamalısınız. Özellikle pandemi tedbirlerinin hemen sonrasında, randevu ile işlemlerin gerçekleştirilmesi konusunda çok daha hassas bir sistem geliştirilmiştir.

Vize başvuruları sırasında kişilerin gerekli olan form doldurma adımlarından başlayarak vize başvurusunun ne aşamada olduğunun kontrol edilmesine kadar her alanda gerekli olan bilgilendirme tarafınıza iletilecektir. Online vize başvuru adımlarında sorun yaşamaksızın tüm sürecin devam ettirilmesi için referans numarası da verilecektir. Başvurunun yerine getirilmesinin sonrasında başvurunun değerlendirme adımının ne noktada olduğunun incelenmesi için bir fırsat verilmektedir. Online vize başvurularında verilen bilgilerin doğruluğundan ya da yanlışlığından bilgileri yazan kişiler sorumludur. Bu bilgilere dair en ufak bir sorun olması durumunda vize başvurusunun ret yanıtı alacağı da unutulmamalıdır. Eray Tur vermiş olduğunuz bilgilerin sorunsuz şekilde kontrol edilmesini mümkün kılacaktır.

Avrupa Vize

Avrupa vize işlemleri konusunda ortak bir zemin belirlemiş olan bir kıtadır. Schengen vizesi ortak vize programının temel adı olarak karşımıza çıkmaktadır. Schengen vize işlemleri ile alakalı olarak bilinmesi gereken detaylar;

 • Schengen vizesi ile giriş yapmış olduğunuz ülkelerde daha sonrasında genel güvenliğe aykırı bir durum içerisinde bulunduğunuz fark edildiği anda sürecin anında askıya alınacağının da bildirilmesi gerekmektedir. Ayrıca bir Schengen ortak vize programına dahil ülkede yaşanan sorundan anında diğer üye ülkelerin de haberdar edileceğinin ayrıca bildirilmesi gerekmektedir. Schengen vize başvuru adımlarına dair başvuru formunun temin edilmesi ve doldurulma sürecinde de Eray Tur yardımcı olacaktır.
 • Schengen vize başvuru formunda sizden istenecek olan bilgiler; soyadınız, adınız, doğum tarihiniz, doğum yeriniz, doğum ülkeniz, uyruğunuz, diğer uyruklarınız, medeni hal, cinsiyet, nüfus cüzdanı numarası, seyahat belgesi türü ( pasaport türü ), AB üye ülkelerinin vatandaşı olan bir yakınınız varsa onun bilgileri, başvuru sahibi olan kişinin adresi ve telefon numarası, kişilerin sahip olduğu meslek ve mesleki yeterliliğe dair bilgiler istenmektedir. Seyahat amacının da eksiksiz bir biçimde bildirilmesi istenecektir. Schengen vizesinin kısa süreli bir vize olduğu ve temel olarak turistik amaçlar ile temin edildiğinin de belirtilmesi gerekir.

Hem vize başvuru adımları hem de sonrasındaki bilgilendirme sürecinde Eray Tur Schengen kategorisinin lider danışmanlık firmaları arasında yerini almaktadır.

Mısır Vizesi

Mısır’a giriş yaparken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kesinlikle vize alması gerekmektedir. Mısır vize talep eden ülkeler arasındadır. Vize başvuru adımlarında dileyen kişilerin öğrenci olarak dileyen kişilerin sadece turistik ziyaret için başvurusunu iletmesine imkan verilmektedir. Bu aşamada öğrenci olarak giriş yapılmasının çok daha kısa bir sürede yanıt bulması mümkün kılınmaktadır. Öğrenci değişim programının parçası olan anlaşmalı okullara giriş çıkış yapılma sürecinde vize talep adımlarının sorunsuz şekilde yerine getirilmesi mümkün kılınmaktadır.

Portekiz Vizesi

Schengen vizesi fiyat aralığı senelik olarak zamma tabi tutulmaktadır. Portekiz vizesi de Schengen kapsamında yer almaktadır. Schengen vizesi bir ortak vize programı olarak tanımlanmaktadır. Bu ortak vize programı kapsamında bulunan ülkelere Schengen vizesi olan kişilerin sorunsuz şekilde giriş yapmasına imkan verilmektedir. Schengen vizesi talep adımlarında birkaç farklı ülkede gezmek isteyen kişilerin başvurularını en çok kalacakları ülke üzerinden tamamlaması daha makul kabul edilmektedir. Portekiz de bir Schengen ülkesidir. Schengen ülkesi olduğu için vize almanızın hemen sonrasında ortak vize programına dahil olan diğer ülkelere de sorunsuz şekilde giriş yapmanıza imkan tanınmaktadır. Schengen kısa süreli bir vize türüdür. Portekiz’de uzun süre kalmak isteyen kişilerin Ulusal Vize başvurusunu yapması daha doğru olacaktır.

Norveç Vizesi

Norveç vizesi almak isteyen kişilerin başvuru adımlarının bir kısmını online şekilde tamamlamanıza imkan verilmektedir. Yüz yüze yapılacak olan işlemlerin de randevulu şekilde tamamlanması mümkün kılınmaktadır. Bu randevuların dilerseniz internet üzerinden dilerseniz de telefon numarası ile alınmasına olanak verilmektedir. Norveç kuzey ülkeleri arasında en çok ziyaretçi çeken ve özellikle fiyortları ve diğer doğal güzellikleri ile turistlerin uğrak noktalarından biri olmaya devam etmektedir. Norveç Kraliyet Büyükelçiliklerinin telefon numaraları ya da aracı olarak belirlemiş oldukları kurum üzerinden başvuru adımlarını tamamlamanıza imkan verilmektedir.

Norveç vize başvuru adımlarında giriş amacınız ile ülkede dahil odluğunuz aktivitenin ve işlemlerin uyum içerisinde olması gerekmektedir. Bir diğer deyiş ile turist vizesi ile giriş yapmanızın sonrasında ticari faaliyette bulunmanıza imkan verilmeyecektir. Turist vizesi ile giriş yapan kişilerin buna uygun olarak hem süre hem de işlev konusunda uygun aktivitelerde bulunmanız gerekmektedir.

 • Eğitim ve çalışma oturum izinleri
 • Eğitim, kültürel ve sportif faaliyetlerine katılım için başvuru adımının tamamlanması
 • EU EAA vatandaşı aile mensubu ile başvuruların tamamlanması
 • Eşler için aile birleşimi talep türü

Başvuru adımına dair sorun meydana gelmemesi için sizin giriş amacınıza uygun olan alternatiflerden seçim yapmanız gerekir. Eray Tur aracılığı ile gerekli olan başvuruların yapılması sırasında sizin hem pasaport durumunuz hem de giriş amacınıza en uygun olan vize türünün hangisi olduğuna dair bilgi almanız da mümkün kılınacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×