Arjantin Vize İstiyor mu? - Eraytur
Haber

Arjantin Vize İstiyor mu?

Bilindiği üzere ülkemiz vatandaşları, bazı ülkelere vizesiz seyahat edebilmekte bu da ülkeler arası yapılan vize muafiyeti anlaşmaları ile sağlanmaktadır. Bu devletler arasında Arjantin de bulunmaktadır. Yani, Arjantin vize istiyor mu sorusunun yanıtı için, Türkiye ile bu devlet arasında 1992 yılında yapılan muafiyet anlaşmasına göre vize politikaları uygulanmamaktadır diyebiliriz. Bu yüzden bordo, yeşil, gri ve siyah pasaport hamili kişilerin, bu ülkeye yapacakları kısa süreli yani 90 günlük seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur.

Ancak 180 gün içerisinde 90 günü aşacak bir seyahat durumu söz konusu ise o zaman Arjantin vize istiyor mu sorusunun yanıtı için verilecek yanıt evet olacaktır. Bu sebeple, böylesi bir durumda seyahat amacınıza uygun bir vize almanız gerekmektedir.

Arjantin’e Gitmek İçin Ne Gerekiyor?

Arjantin vize istiyor mu sorusunun yanıtı sonrasında bu ülkeye vizesiz de seyahat edilebileceğini belirtmiştik. Bu yanıt kapsamında ülkeye seyahat edeceklerin merak edecekleri başka sorular da bulunmaktadır. Bu sorulardan ilki de Arjantin’e gitmek için ne gerekiyor sorusudur. Ülke vize istemese de, yine de Arjantin’e yapacağınız seyahatler doğrultusunda geçerliliği olan bir pasaport sahibi olmanız gerekmekte ve yolculuğunuz esnasında da bu pasaportun yanınızda bulunması gerekmektedir.

Ayrıca bunun yanı sıra, yaptırdığınız rezervasyonlar ve ülkenin sınırda talep ettiği giriş ücreti için ödeyeceğiniz para da Arjantin’e gitmek için gerekli olan hususlar arasındadır diyebiliriz.

Türkiye’ye Hangi Ülkeler Vizesiz Girebilir?

Arjantin vize istiyor mu sorusunun yanıtından sonra bu ülkeye vizesiz seyahat edilebileceğini artık biliyoruz. Ayrıca Arjantin de bizim ülkemize vizesiz seyahat edebilmektedir. Bu durum haliyle Türkiye’ye hangi ülkeler vizesiz girebilir sorusunun yanıtını düşündürmektedir.

Türkiye’ye genel anlamda neredeyse tüm Avrupa ülkelerinin vizesiz girebiliş yaptığını belirtebiliriz. Ayrıca bunun yanı sıra; KKTC, Azerbaycan, Güney Kore Cumhuriyeti, Gürcistan, Ukrayna, Moldova gibi ülkeler de Türkiye’ye vizesiz giriş yapabilmektedirler.

Peru Vize İstiyor mu?

Arjantin vize istiyor mu sorusundan sonra vizesiz seyahat edilebilecek diğer ülkeler de merak edilmektedir. Bu bağlamda Peru vize istiyor mu sorusunun yanıtını merak edenler için bu ülkenin de ülkemizden vize talep etmediğini söyleyebiliriz. 2012 yılında imzalanan vize muafiyeti anlaşması kapsamında kısa süreli gezilerde ülke için vize alınmasına gerek yoktur diyebiliriz. Ancak uzun süreli seyahatlerde bu ziyaretin amacına uygun olarak vize başvurusunda bulunmak ve vize sahibi olmak zorunludur.

Arjantin Nasıl Bir Ülke?

Tangoya hayat veren bir ülke olması nedeniyle ve kültürüyle oldukça ön planda olmasıyla pek çok kişi Arjantin nasıl bir ülke merak etmektedir. Bu bağlamda ilk olarak Güney Amerika’nın en büyük dördüncü ülkesi olduğunu ve bu ülkede İspanyolca konuşulduğu bilgilerini verebiliriz.

Daha sonrasında sıcak kanlı insanları ve eğlenceleri ile de pek çok kişinin kalbine taht kuran bir ülke olan Arjantin’in başkentinin çok sevilen Buenos Aires kenti olduğunu da belirtebiliriz.

Türkiye’den Meksika’ya Vize Var mı?

Meksika da gerek kültürü ve gerek yemekleri ile son derece merak edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Özellikle sosları ile ön plana çıkan bu ülkeye seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları Türkiye’den Meksika’ya vize var mı sorusunun yanıtını merak etmektedir. Meksika ile Türkiye arasında vize muafiyeti durumu bulunmadığı için haliyle bu iki ülke birbirine vize politikası uygulamaktadır.

Ayrıca bu durum yalnızca umuma mahsus bordo pasaport hamili kişiler için değil; yeşil ve gri pasaport sahipleri için de geçerlidir. Ancak, siyah pasaport sahipleri 90 günü aşmamak şartı ile vizeden muaf tutulmuşlardır. Tabi, eğer seyahat süresi 90 günün üzerinde olacaksa o zaman seyahat amacına uygun bir vize alınması zorunludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×