İspanya Vize İstiyor mu? - Eraytur
Haber

İspanya Vize İstiyor mu?

İspanya, kültürü ile her daim dikkat çeken ülkeler arasında yer almakta ve Türkiye’den her yıl binlerce kişi bu ülkeye seyahat etmek istemektedir. Bu yüzden de ülkenin vize prosedürüne dair çok fazla konu merak edilmektedir. Bunların başında da İspanya vize istiyor mu sorusu yer almaktadır. Eğer siz de bu ülkeye bir yolculuk düzenlemek istiyorsanız o zaman öncelikle seyahat amacınıza uygun bir vize başvurusunda bulunmak zorundasınız diyebiliriz.

Ancak yeşil, gri ya da siyah pasaport sahibi iseniz o zaman 180 gün içerisinde yapacağınız 90 günlük seyahatler dahilinde bu ülke için vize almanıza gerek yoktur diyebiliriz. 90 günün üzerindeki seyahat planlarında ise bu pasaport grubu sahiplerinin de vize almaları zorunludur.

İspanya Vizesi Ücreti Ne Kadar?

İspanya vize istiyor mu sorusundan sonra merak edilen bir diğer konu da vize ücretleridir. Bilindiği üzere çoğu ülkede vize ücretleri, alınan vizenin türü ve süresine göre değişkenlik göstermektedir. Durum böyle olunca bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişiler de en çok İspanya vizesi ücreti ne kadar sorusunun yanıtını merak etmektedir.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu ülke için alınacak vize de, süre ve türe göre farklılık göstermektedir. Bu doğrultuda kısa süreli İspanya Schengen vize ücreti fiyatının 150 Euro olduğunu söyleyebiliriz. Uzun süreli vizelerde ise fiyat, alacağınız vizenin içeriğine göre değişmektedir. Bu yüzden vize işlemleri esnasında bu ücreti ödemeniz, vize şartları içerisinde yer almaktadır.

İspanya Türklerden Vize İstiyor mu?

İspanya vize istiyor mu sorusunun yanıtı ile aynı cevaba sahip bu soru da yine bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişiler tarafından sorulan sorular içerisindedir. Bu bağlamda İspanya Türklerden vize istiyor mu sorusunun yanıtı için evet cevabı verilebilir. Çünkü bordo yani umuma mahsus pasaport sahibi kişiler için İspanya vize talep etmekte ancak siyah, gri ya da yeşil pasaport hamili kişilerden ise vize talep edilmemektedir.

Bu vize muafiyeti durumunun da yalnızca kısa süreli seyahatler için geçerli olduğunun altını çizelim. Yani resmî pasaport hamili kişilerin 180 gün içerisinde 90 günlük seyahatleri kapsamında vizeden muaf oldukları söylenebilir.

Türkiye’den İspanya’ya Gitmek İçin Ne Gerekli?

İspanya’ya seyahat etmek isteyen kişiler başta İspanya vize istiyor mu sorusu olmak üzere daha pek çok sorunun yanıtını merak etmektedirler. Bu sorulardan bir diğeri de Türkiye’den İspanya’ya gitmek için ne gerekli sorusudur.

Türkiye’den İspanya’ya seyahat edecek kişilerin bu seyahat evvelinde ziyaretlerine uygun bir amaç taşıyan vize sahibi olmaları gerekmektedir. Yani eğer bu ülkeye turistik gezi düzenleyecekseniz o zaman buna uygun bir turistik vize almanız lazımdır. Turistik vize aldıktan sonra, banka hesabınızda yeterli para olması ile birlikte bu ülkeye seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya Turistik Vize Veriyor mu?

İspanya vize veriyor mu sorusu en çok turistik vize almak isteyen Türk vatandaşlarının yönlendirdiği sorular içerisinde yer almaktadır. Bu bağlamda İspanya turistik vize veriyor mu sorusunu dile getiren kişiler için, eğer bordo pasaport sahibi iseniz, ülkenin sizler için turistik vize verdiğini söyleyebiliriz. Ancak resmî pasaport hamili kişilerin bu tür kısa süreli seyahatler dahilinde vize almalarına gerek yoktur diyebiliriz.

İspanya Vizesi Almak Zor mu?

İspanya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin bu seyahatleri dahilinde İspanya vizesi almaları gerektiğini yukarıda belirtmiştik. Peki, bu ülkeye seyahat etmek için gereken İspanya vizesi almak zor mu? Eğer sizlerden talep edilen vize şartlarını yerine getirmiş ve bu bağlamda vize evraklarını da eksiksiz bir şekilde teslim etmiş iseniz o zaman İspanya vizesini zorlanmadan alacağınızı belirtebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×