Vize Hizmetleri

Gana Vize Başvuru Merkezi

Gana vize merkezine hoş geldiniz.

GANA VİZESİ

 

 

Gana Turistik Vize
Gana Ticari Vize
Gana Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
Gana Transit Vize
Gana Erasmus Vizesi

Gana Aile Birleşimi Vizesi

 

TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Gana’ya turistik vizesi yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gerekli olan evrakları hazırlayarak yetkili birimlere teslim etmelidir. Gana turistik açıdan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının son zamanlarda tercih ettiği bir ülkedir. Gerekli evraklar doğru şekilde hazırlandığı taktirde Gana turistik vizesi almak çok kolay olacaktır. Bu yüzden evraklarda yer alan bilgilerin doğruluğundan emin olunması gerekmektedir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Gana turistik vizesi şahıslara en fazla 90 gün süre ile verilmektedir. Bu süre daha sonra uzatılmak üzere yeniden başvuru yapılabilir. Bu süre uzatma işlemi için de ücret yatırılması gerekir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Başvuru yapılacak yetkili merci Gana Konsolosluğu’dur. Bunun dışında Gana turistik vizesi ve daha birçok vizeyi Gana Konsolosluğu dışında yetkili bir birim vermemektedir. Vize başvurusun da onaylama yetkisi yoktur. Ancak Gana vize başvuruların Gana Konsolosluğu inceler ve onaylar.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Gana Vize başvuru formu

 

2. Pasaport

 

3. 4 adet biyometrik fotoğraf

 

5. Maaş bordrosu (son 3 aylık Emekli ise emekli kimlik kartı, Öğrenci ise Öğrenci belgesi, Çalışıyor ise çalıştığı kurumdan alınmış yazı)

 

6. Gana Büyükelçiliğine hitaben yazılmış, Gana’da bulunma gerekçenizi anlatan dilekçe

 

7. Başvuru sahibi öğrenci ya da emekli ise seyahat süresince kendilerini nasıl finanse edeceklerine dair belgeler

 

8. Otel ve uçak rezervasyonu

 

9. Sarı humma aşı kartı fotokopisi

 

10. Vize ücret dekontu

 

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Biyometrik veri birazı bazı durumlara göre değişebilir. Şahısların biyometrik veri vermesi durumu konsolosluk görevlisinin inisiyatifine göre değişmektedir. Eğer Gana turistik vizesi başvurusunu alan konsolosluk yetkilisi biyometrik veri ibrazı ister ise bu durumda başvuru yapan kişiler biyometrik verilerini vermelidir.

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Seyahat tarihinden iki hafta önce başvuru yapılması seyahat günü binilecek uçağın kaçırılmaması için önemlidir.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Gana turistik vizesi 7 ile 10 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Bu süre evraklarda eksiklik olması durumunda biraz daha uzayabilir. Bu sürenin uzamaması ve seyahat tarihine kadar vizenin alınması için evrakların doğru şekilde hazırlanması gerekir.

TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Gana ticari vizesi şahıslara ticari faaliyetlerde verilen bir vize türüdür. Fuar, toplantı, seminer, ya da toplantı gibi faaliyetlere katılmak isteyen iş insanları için Gana ticari vizesi verilir. Bu vize türünde evraklar arasında davetiye bulunması gerekir. Davetiyede şirkete ait tüm bilgiler yer almalı ve şirket yetkililerinin ıslak imzası bulunmalıdır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Gana ticari vizesinin şahıslara kaç gün verileceğini konsolosluk görevlisi belirlemektedir. Bu süre 3 aylık ya da 6 aylık olabileceği gibi bir yıllık süre ile de ticari vizesi verilebilinir. Bu süre daha sonra uzatılmak üzere başvuru yapılabilinir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Başvuru yapılacak yetkili birim Gana Büyükelçiliği ve Gana Konsolosluğu olarak belirlenmiştir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede ticari iş için Gana ticari vizesi almak isteyen şahısların Gana’da ticari faaliyetler yapılacak şirkete ait bilgilerin yer alması gerekir. Ticari vize davetiyesi geçerlilik süresi en fazla üç aydır. Gana ticari vizesi alacak kişilerin de bilgileri bu davetiyede yer almalıdır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 1. Davetiye (Gana’daki firmadan gelecek olan davetiye)

 

2. Şirketin antetli kağıdına Gana Konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi.

 

3. Son 3 ay içinde alınmış faaliyet belgesi

 

4. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi

 

5. Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi

 

6. Güncel Tarihli Vergi Levhası fotokopisi

 

7. Kimlik fotokopisi

 

8. Şirketin Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi veya son 3 aya ait banka hesap dökümü

 

9. Varsa Kira Gelirleri, Tapu Fotokopisi, Araç Ruhsatı Fotokopisi

 

10. 10 yıldan eski olmayan ve seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport

 

11. Arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf

 

12. Otel ve uçak rezervasyonu

 

13. Sarı humma aşı kartı fotokopisi

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahatten iki hafta önce başvuru yapılması gerekmektedir. Seyahatin sekteye uğramaması için şahısların bu süreyi geçirmeden başvuru yapılması gerekir.

 

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için Gana Konsolosluğu ve Gana Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen vize merkezleri ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Seyahat acenteleri ve vize merkezleri randevu almada kolaylık sağlamaktadır.

AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Aile ve arkadaş ziyareti vizesi gerekli ziyaretler yapılacağı durumlarda alınması gereken bir vize türüdür. Ziyaretlerde alınacak Gana aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda ticari vizede olduğu gibi davetiye bulunması gerekir. Davetiyenin bulunmadığı durumlarda şahısların Gana aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusu ret ile sonuçlanabilir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Gana aile ve arkadaş ziyareti vizesi şahıslara en fazla 60 günlük süre ile verilmektedir. Bu süre daha uzun olabileceği gibi bazı durumlara göre daha kısa da olabilir. Bu sürenin uzatılması için şahıslar daha sonra yeniden başvuru yapabilirler. Gana aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusu yapan kişilerin finansal durumuna göre bu süre değişebilir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Gana Konsolosluğu bütün vize başvurularını ve aile ve arkadaş ziyareti vizesi alacak kişilerin vize başvuruları kabul etmektedir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

        1.Gana vize başvuru formu

 1. Pasaport
 2. Davetiye (Gana’da ziyaret edilecek kişiden)
 3. 4 adet biyometrik fotoğraf
 4. Seyahat sağlık sigortası
 5. Kimlik fotokopisi
 6. Otel ve uçak rezervasyonu
 7. Vize ücreti dekontu
 8. Sarıhumma aşısı kartı fotokopisi

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyenin bulunması vizenin olumlu sonuçlanması için önemlidir. Davetiyede ziyareti yapılacak olan aile ferdinin ya da yakın arkadaşın tüm bilgileri yer almalıdır. Bu bilgiler kimlik ve adres bilgilerini içermelidir. Ayrıca seyahati yapacak olan kişinin de finansal kaynağını karşılayacağına dair teminatı da vermesi gerekir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat tarihinden iki hafta önce başvuru yapılması gerekir. Seyahatte sorun yaşanmaması için bu sürenin dikkate alınarak başvuru yapılması tavsiye edilmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için vize merkezleri ile irtibata geçilmesi gerekir.

TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

NEDİR?

Transit vizesi geçiş vizesidir ve şahıslara Gana üzerinden geçiş sağlayarak diğer ülkelere gidişlerde kullanılır. Diğer tüm ülkelerde olduğu gibi Gana transit vizesinde de şahıslara ülkede dolaşım hakkı sağlanmaktadır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Günlük olarak verilmez. Sadece bir geçiş vizesidir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Başvuru yapılacak yetkili birim Gana Konsolosluğu’dur. Gana Konsolosluğu bütün vize başvurularını almakta ve onaylamak ya da ret etmek yetkisine sahiptir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

1.Gana Vize başvuru formu

 

2. Pasaport

 

3.  4 adet biyometrik fotoğraf

 

5. Maaş bordrosu (son 3 aylık Emekli ise emekli kimlik kartı, Öğrenci ise Öğrenci belgesi, Çalışıyor ise çalıştığı kurumdan alınmış yazı)

 

6. Gana Büyükelçiliğine hitaben yazılmış, Gana’da bulunma gerekçenizi anlatan dilekçe

 

7. Başvuru sahibi öğrenci ya da emekli ise seyahat süresince kendilerini nasıl finanse edeceklerine dair belgeler

 

8. Otel ve uçak rezervasyonu

 

9. Sarı humma aşı kartı fotokopisi

 

10. Vize ücret dekontu

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Başvuru yapılacak en doğru zaman seyahat etmeden iki hafta öncesidir. Seyahat edeceğiniz tarihi belirlediyseniz ve bu tarihe iki hafta kalmış ise başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için vize merkezleri ile irtibata geçilmesi tavsiye edilmektedir. Vize merkezleri ve yetkili seyahat acenteleri şahısların gerekli işlemlerini yaparken rehberlik hizmeti sunmaktadır.

Gana; resmi adıyla Gana Cumhuriyeti, Afrika kıtasının batısında yer alan ülkelerden biridir. Ülke insanları coğrafyaya göre farklı nüfuslu bölümler oluşturmuştur. Ancak genel olarak Gana çok uluslu bir devlet yapısına sahiptir. Ülkede birçok etnik grup bulunmaktadır. Bu etnik grupların toplulukları birkaç yüz bin ile birkaç milyon arasında farklılıklar göstermektedir. Bu yüzden Gana’ya seyahat edecek kişinin bunları bilmesinde yarar vardır. Önceki yıllara oranla farklı etnik gruplar arasında yaşanan evliliklerde artış gözlenmekte ve bu evlilikler ile etnik gruplar arasındaki farklılıkları belirsizleştirebilmektedir. Bu durum da etnik grupların ülke içerisindeki toplam nüfusunu belirlemeyi zorlaştırmakta ve bu nedenle de birçok farklı kaynakta farklı veriler elde edilebilmektedir. Bu nedenle Gana’ya yolculuk etmeden önce Gana hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizi arayabilir ve yardım alabilirsiniz.

 
 

Gana Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

GANA VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

 • DAVETİYE ;

- GANA ’da ziyaret edeceği kişiden yazı (telefon adres bilgileri ve kişinin kimlik fotokopisi Okunaklı) DAVETİYE MAİL ORTAMINDA

  - Ticari Seyahatlerde Firma DAVETİYESİ MAİLİ

 

1. Pasaport ( En az Bir Yıl Süresi Olan ) Var ise Eski Pasaportlarınız 

2. Biometrik Fotoğraf 2 Adet ( 3.5 mm 4.5mm Ebatında 4 Aydan Eski olmayan ) 

3. Schengen Başvuru Formu ( Firmamızca sağlanacak )

4. Yurt dışı Seyahat Sigortası 30.000 Euro Teminatlı Seyahatinden Birgün Önce Başlayan Seyahati Kapsayan (Firmamızca sağlanabilmektedir.)

5. Otel Konfirmasyonu 

6. Uçak Bileti

7. Kimlik Fotokopisi

8. Nüfus Müdürlüğünden veya E Devletten Alınmış NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ Aslı (Tam Vukuatlı Anne, Baba ,Kardeş , Eş Çocuk Ve YERLEŞİM YERİ Yazan YERLEŞİM YERİ görünmeyen belgelerde Muhtardan İKAMETGAH İLMUHABERİ alınması zorunludur.) E-Devletten Barkodlu da alınabilir.

10. Öğrenci veya Çalışmıyor ise Sponsor Evrakları ( Baba , Anne,Eş Çalışma Belgeleri ) ÖNEMLİ !!!!!!

11. Gidecek Kişi 18 Yaşından Küçük ise MUVAFAKATNAME

 

 

 EK OLARAK BAŞVURU SAHİBİ AŞAĞIDAKİ LİSTEDEN KENDİSİNE UYGUN EVRAK LİSTESİ HAZIRLANMALIDIR.


 GANA VİZESİ ŞİRKET SAHİPLERİ İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İlgili Makama, Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını ve izin tarihlerini belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  İmza Sirküleri fotokopisi

•  Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ve son durum belirtir fotokopisi

•  Ticaret Odası “Faaliyet Belgesi” (son altı ay geçerli) aslı

•  Ticaret Odası “Oda Sicil Kayıt Süreti” (son altı ay geçerli) aslı

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

GANA VİZESİ ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARI İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İlgili Makama, Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını ve izin tarihlerini belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  İmza Sirküleri fotokopisi

•  Ticaret Sicil Gazetesi kuruluş ve son durum belirtir fotokopisi

•  Ticaret Odası “Faaliyet Belgesi” (son altı ay geçerli) aslı

•  Ticaret Odası “Oda Sicil Kayıt Süreti” (son altı ay geçerli) aslı

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  SGK İşe Giriş Bildirgesi• firma kaşeli ve imzalı.

•  Maaş Bordrosu son 3 aylık ve firma kaşeli, imzalı

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 GANA VİZESİ SERBEST AVUKAT & DOKTOR İÇİN  GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İmza Beyannamesi fotokopisi

•  Bağlı bulunulan Oda / Baro ‘dan yazı aslı

•  Kuruma ait kimlik kartı fotokopisi

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 

 GANA VİZESİ SERBEST AVUKAT & DOKTOR İÇİN  GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  İmza Beyannamesi fotokopisi

•  Bağlı bulunulan Oda / Baro ‘dan yazı aslı

•  Kuruma ait kimlik kartı fotokopisi

•  Vergi Levhası (son yıl tasdiklenmiş) fotokopisi

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır) )+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 GANA VİZESİ  KAMU PERSONELİ GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•  Büyükelçilik Vize Bölümü’ne hitaben çalıştığı işyeri tarafından antetli kağıda/yazıcıdan yazılmış,  kişinin ne tarihten beri hangi pozisyonda çalıştığını belirten yazı. İmza sirküleri yetkilileri tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır.

•  Maaş Bordrosu son 3 aylık ve kurum tarafından kaşeli, imzalı

•  SGK BARKOD’lu Hizmet Dökümü aslı veya online dökümü.

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır)+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 

GANA VİZESİ  FAİZ VE KİRA GELİRİ İLE GEÇİMLERİNİ SAĞLAYANLAR İÇİN VİZE EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•    Faiz geliri alıyor ise bankadan 6 aylık kaşeli imzalı vadeli hesap ekstresi faizlerin yattığını gösteren ve bankanın imza sirküleri fotokopisi

•    Kira kontratı fotokopisi•Kiralar bankaya yatıyor ise mutlaka kiraların yattığının göründüğü 6 aylık kaşeli imzalı banka ekstresi ve ekstreyi imzalayan memurların imza sirküleri fotokopisi

•    Tapu fotokopileri ve araç ruhsatları

•    Banka referans yazısı zorunlu değildir.

•    Banka mevduatlarının ve birikimlerinin göründüğü üst yazı zorunlu değildir

 

 GANA VİZESİ ÇİFTÇİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

•    Çiftçilik belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır aslı )

•    Mesleki Onay belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

•    Kapasite Raporu belgesi ( ziraat odalarından son 3 ay içeresinde alınmış olmalıdır ) zorunlu değildir

•    E devletten barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü

•    Tapu fotokopileri•Kira kontratları•Araç ruhsatları var ise

•  Son 3 aylık, banka kaşeli•imzalı, işlem hareketli bakiyeli banka hesap dökümü ve banka maaş hesap dökümü (son 3 aylık banka hesap dökümlerinin banka kaşe • imza tarihlerinin, başvurunun yapılacağı hafta içinde olması zorunluluğundan dolayı, vize başvurusuna gelirken bankadan alınıp elden getirilmesi gereklidir veya kargo yapılmalıdır)+Banka imza sirküleri fotokopisi

 

 GANA VİZESİ  EMEKLİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

SGK dan emekli olduğuna dair belge (Islak imzalı ve kaşeli) E•Devletten Barkodlu Bir şekilde de alınabilir.

Emekli maaşını gösterir belge (son 3 aylık banka hesap özeti ıslak imzalı•kaşeli ve emekli cüzdanı).

Şahsın İsminin Göründüğü Şahsa Ait Son üç ay içerisinde Alınmış içerisinde Yeteri Kadar Bakiyesi Bulunan Bankadan Kaşeli ve Islak İmzalı BANKA 

 HESABI aslı ve Bankanın İmza sirküleri fotokopisi  ( Defter Karton Banka Hesap Dökümanları Kabul edilmemektedir )•Güncel istendiği için Randevudan 5 gün önceki süreç içerisinde alınmalıdır+Banka imza sirküleri fotokopisi

•  Seyahat  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin telefon numarası, mail adresi ,adresi, adı  soy adı açıkça yazmalıdır.

GANA VİZESİ  ÖĞRENCİLER İÇİN GEREKLİ EVRAK LİSTESİ;

Öğrenci Belgesi Aslı 3 aydan Eski Olmayan ( Okul Dönemi içerisinde Seyahat ediliyorise İzinlidir yazılı Belge ) • Islak İmzalı ve Kaşeli Olmalıdır.

•Öğrenci veya Çalışmıyor ise Sponsor Evrakları ( Baba , Anne,Eş Çalışma Belgeleri Üstteki meslek grubuna göre ) ÖNEMLİ !!!!!!

•Sponsor  dilekçesi ıslak imzalı olmalı, Sponsor olunan kişinin masraflarını açıkça karşılayacağını belirtmeli ve  imzalayan kişinin

  telefon   numarası, mail adresi ,adresi, adı soy adı açıkça yazmalıdır.

 

 

Gana Vize Formu

Gana:

 • Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
 • Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

gana vize evraklari vize ücreti

Öneml Açıklama: NORMAL,YEŞİL VE GRİ PASPAORT SAHİPLERİ VİZE ALMAK ZORUNDADIR. PASAPORTUNUZ MİNİMUM 6 AY GEÇERLİ OLMALIDIR. 

İşlem Süres 4 İŞ GÜNÜ Büyük Elçlk Gölgeli Sk. No: 9 Gaziosmanpaşa - Çankaya / Ankara, TÜRKİYE 90(312) 436 07 71 +90(312) 442 54 79 consular.ankara@mfa.gov.gh

Konsolosluk Akatlar Mah. 6. Gazeteciler Sitesi, 1. Söltaş Evleri, Menekşe Sokak No: 16 Levent, Beşiktaş - İSTANBUL Phone: 0212 324 29 00 - 0212 324 29 01 Email Address: istanbul.consulate@mfa.gov.gh

Gana ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.