Moğalistan Vizesi: En İyi Vize Rehberi - Eraytur
Moğolistan Vizesi

Moğalistan Vizesi: En İyi Vize Rehberi

Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamili Türk vatandaşları Moğolistan’a turistik amaçlı seyahatlerinde 1 aya kadar vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları ise Moğolistan’a girişlerinde vizeye tabiidir.

Mısır Vizesi: En İyi Vize Rehberi

Moğalistan Vizesi: En İyi Vize Rehberi

Moğolistan’da kış döneminde yaşanan aşırı soğuk havalar nedeniyle özellikle turistik amaçlı gezilerde Mayıs-Ekim döneminin tercih edilmesi önerilmektedir.

Moğolistan için vize gerekli mi?

Moğolistan, Türk vatandaşlarının 30 günü geçmeyecek seyahatleri için vize talep etmez. 1 aydan uzun süre ülkede ikamet etmek isteyen kişiler, gitme amacına göre Moğolistan vizesi almalıdır.

Moğolistan’a nasıl yerleşilir?

Moğolistan’a yerleşmek için oturum izni alma hakkı tanıyan uzun süreli vize türlerinden birini almanız gerekir. Eğitim, çalışma, aile birleşimi, evlilik gibi amaçlarla ülkeye giden kişiler oturum izni başvurusu yaparak ülkeye yerleşebilir.

Moğolistan yeşil pasaporta vize istiyor mu?

Yeşil pasaport sahibi olan Türk vatandaşları 30 günü geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaf tutulmuştur. Uzun süre kalmak isteyen kişilerin vize alması zorunludur.

Öte yandan, sağlık sıkıntıları bulunan vatandaşlarımız tarafından Moğolistan’a yapılacak seyahatlerde, ülkede tıbbi müdahale imkanlarının sınırlı olduğunun gözönüne alınmasında fayda görülmektedir.

Moğolistan vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/mogolistan-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×