Kongo Aile Birleşimi - Eraytur
Kongo Vizesi

Kongo Aile Birleşimi

Kongo Aile Birleşimi vizesi, vize sahibine aile bireyi ile birlikte Kongo’da belli bir süre oturma izni veren uzun süreli bir vizedir. Aile birleşimi vizesinden yararlanabilecek kişiler Kongo vatandaşlarıyla evlenenler veya Kongo’da çalışma, oturma izni olan kişilerin aile bireyleridir.

Dubai Turistik Vize İşlemleri

Kongo Aile Birleşimi

Kongo Aile Birleşimi vizesi alabilmek için vize başvuru sahipleri Kongo dış temsilciliklerine şahsen başvuruda bulunmak durumundadır. Her aile bireyi Aile birleşimi vizesi için ayrı ayrı başvurmalıdır, 18 yaşından küçük çocuklar ebeveynlerinin onayı ile başvuruyu gerçekleştirebilir.

Kongo vizesi nasıl alınır?
Umumi, Hizmet ve Hususi pasaport sahiplerinin seyahat amacını destekleyen belgeleri ibraz etmesi ve ödemelerini yapması istenir.
Kongo vize var mı?
  Turistik ve ticari gibi kısa süreli ile uzun süreli vize türlerinden tercihinizi yaparak başvurunuzu iletmeniz isteniyor.
Kongo ya seyahat kimin eseri?
Afrika’nın orta batısında yer alan Kongo seyahatlerine dair hem mali hem de özlük belgelerini eksiksiz olarak ibraz etmeniz bekleniyor.
Aile birleşimi vizesi başvuru randevuları Kongo vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/kongo-vize-basvuru-merkezleri/  aracılığı ile alınabilmektedir. Vize başvuru merkezlerinde gerekli evraklardan oluşan vize başvuru dosyası hazırlanır, vize randevuları alınır ve vize sürecinde uzman desteği sunulur.

Kongo Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kongo aile birleşimi vizesi başvuruları için sadece vize başvurusunda bulunan kişilerden değil, Kongo’daki aile bireyinden de belgeler istenir. Kongo vize ücreti >> eraytur.com/kongo-vize-ucreti/  ödenerek gerekli evraklar hazırlanır ve vize randevuları Kongo dış temsilciliklerinden alınarak vize başvuru dosyası vize bölümüne teslim edilir.

Kongo aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • Geçerli pasaport aslı ve fotokopileri- Pasaportun ve eski pasaportların renkli fotokopileri verilmelidir.
 • Nüfus kimlik kartı ve renkli fotokopileri- Kimlik belgelerinin renkli fotokopileri vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Kongo vize formu >> eraytur.com/kongo-vize-formu-ve-dilekce/ ve dilekçesi- Kongo vize formu ve dilekçe eksiksiz olarak, doğru bir şekilde hazırlanmalıdır.
 • Vize başvurusu yapan kişinin vukuatlı nüfus kaydı ve adli sicil belgesi- Kongo vize başvurusu yapan kişinin tam vukuatlı nüfus örneği ve adli sicil belgesi barkotlu olarak İnternet üzerinden alınabilir.
 • Vize başvurusu yapan kişinin gelir bilgileri ve mal varlığı- Tüm gelir belgeleri sunulmalıdır. Son üç aylık banka hesap özeti banka onaylı olmalıdır, taşınmaz tapu örnekleri, araç ruhsat örnekleri onaylı olarak hazırlanmalıdır. Diğer gelir belgeleri sunulmalıdır, maaş bordroları, faiz ve kira gelirleri belgelendirilmelidir.
 • Biyometrik fotoğraflar- 2 adet biyometrik fotoğraf vize başvuru merkezlerinde çektirilebilir.
 • Kongo’da bulunan aile bireyinin uluslararası doğum belgesi- Kongo vatandaşı aile bireyinin dünyada geçerli doğum belgesi düzenlenmelidir.
 • Kongo’da bulunan aile bireyinin oturma ve çalışma izni- Kongo’daki aile bireyinin oturma ve çalışma izni belge örneği verilmelidir.
 • Kongo’da bulunan kişinin çalışma belgeleri- Kongo’da yaşayan aile bireyinin çalışma durumunu gösteren belgeler vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Kongo’daki konutun tapu ya da kira kontratı fotokopileri- Kongo’da oturulacak konutun tapu fotokopileri, kira kontratı örneği verilmelidir.
 • Evli çiftlerin uluslararası evlilik formu- Evli çiftler dünyada geçerli evlilik belgesini düzenlemelidir.
 • Türkiye’de evli olan kişilerin evlenme cüzdanı fotokopisi ve yeminli tercümesi- Türkiye’de evlenmiş kişiler evlilik cüzdan örneğini yeminli tercüman onaylı tercümesiyle vermelidir.
 • Boşanmış kişilerin boşanma belgesi örneği- Boşanan şahısların boşanma ilamı sunulmalıdır.
 • 18 yaşından küçük çocukların durumunu gösteren belgeler ve izinler- Çocukların veraset, velayet belgeleri noter onaylı olmalıdır. Ebeveynler Kongo seyahati için izin belgesi vermelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×