Kongo Vizesi: 2023 Vize Nasıl Çıkartılır? - Eraytur
Kongo Vizesi

Kongo Vizesi: 2023 Vize Nasıl Çıkartılır?

Kongo Cumhuriyeti Afrika’nın orta batı kısmında bulunur, bir diğer adı Kongo-Brazzaville’dir. Kongo Demokratik Cumhuriyeti ile karıştırılmamalıdır.

Ülkenin sınır komşuları  Kamerun, Kongo Dem.Cum., Orta Afrika Cum., Angola ve Gabon’dur. Atlas Okyanusu’na kıyısı bulunur. Kongo’nun başkenti Brazzaville kentidir. Kongo vize evrakları vize başvurusunda bulunan kişilerin tamamlaması gereken kişisel ve mali evraklardan oluşur.

Kongo’ya gidecek Umumi Pasaport, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri vizeye tabidir, sadece Siyah Diplomatik Pasaport sahipleri kısa süreli seyahatlerde vizeden muaftır.

Turistik seyahatler ve Ticari seyahatler için ayrı ayrı vize almak gerekir, Kongo’ya yapılan seyahatlerde istenen vize türleri çoğunlukla bu vize türlerindedir.

Kongo ya seyahat için vize var mı?
Evet, Kongo’ya seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi kişilerin mutlaka vize alması gerekmektedir. Ancak hizmet pasaportu, diplomatik ve hususi pasaporta sahiplerinin kısa süreli seyahatlerde vize almalarına gerek yoktur.
Kongo vizesi nasıl alınır?
Kongo için hangi vize türüne başvuracaksanız ona uygun vize evraklarını eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra Kongo konsoloslukları ya da vize başvuru merkezlerine müracaat ederek ilgili incelemeler sonrasında vizenizi alabilirsiniz.
Vize başvurusu en geç ne zaman yapılır?
Kongo vize başvurusu 7 ila 10 gün arasında sonuçlanmaktadır. Bu yüzden başvurularınızı en az 15- 20 gün öncesinden yapmanız önerilir.
Kongo Turist Vizesi genellikle 90 gün süreyle tek girişli ya da çok girişli olarak düzenlenir. Kongo ticari vizesi ise genellikle 30 gün süreyle tanzim edilir, bu süreyi aşacak ticari vize sahipleri Göçmenlik Bürosu’ndan vize sürelerini uzatabilirler.
Kongo vizesi nasıl alınır?
Kongo vizesi, Kongo Büyükelçiliği ve Kongo konsolosluğu tarafından verilir. Vize almak için vize başvuru formunun doldurulması, vize talep dilekçesi yazılması istenir. Bu belgelerle birlikte gerekli diğer evrakları vize merkezine teslim etmeniz ardından başvuru yapabilirsiniz.
Kongo vize var mı?
Kongo, Türkiye’den vize talep eden ülkelerden biridir. Ülkeye gitmek için gitme amacına göre eğitim, çalışma, ticari gibi vize türlerinden birine başvuru yapılması istenir. Vize onayı aldıktan sonra ülkeye gidebilirsiniz.
Kongo’ya seyahat kimin eseri?
Kongo’ya seyahat Fransız polisiye yazarı Jean Christophe Grangé’ye ait bir eserdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×