Gana Vizesi: 2023 Vize Şartları - Eraytur
Gana Vizesi

Gana Vizesi: 2023 Vize Şartları

Gana vizesi için vize türünü belirledikten sonra gerekli evraklar hazırlanmalıdır. Evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlandıktan sonra randevu alarak vize almak sürecini başlatabilirsiniz.

Gana Vizesi Nasıl Alınır?

Gana seyahat etmek isteyenler öncelikle seyahat amaçlarını belirlemelidir. Gana`ya seyahat amacınız uygun olan vize türünü seçmelisiniz.

Gana Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Gana için kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvurusu için şahsi veya yetkilendirilmiş seyahat firmaları vasıtasıyla Gana Konsolosluğu veya Gana Büyükelçiliğine başvuruda bulunmalısınız.

Başvuru sırasında evraklarınız tam ve eksiksiz olduğundan emin olmalısınız. Her şeyi kontrol ettikten sonra vize başvurusunda bulunmalısınız.

Gana vize başvurusu için herhangi parmak izi uygulaması bulunmamaktadır.

Gana Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gana vizesi için istenen evraklar başvuru sahibi kişiye göre değişiklik gösterebilir. Fakat çok özel bir durum olmadığı taktirde hazırlamanız gereken evraklar aynı olacaktır.

Gana vizesini Gana Konsolosluğu veya Gana Büyükelçiliğine giderek alabilirsiniz. Aynı zamanda bazı vize şirketleri konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan vize hazırlamaktadır. Bu vize şirketleri sayesinde evrakları kargo ile göndererek vize başvuru işlemini başlatabilirsiniz.

Gana Vizesi İçin Gerekli Evraklar aşağıdakilerdir.

 • Pasaport (Pasaport 10 yıldan eski olmamalıdır, ayrıca seyahatten geldikten sonra en az 3 ay geçerlilik süresi olmalıdır. 2 Adet boş sayfası bulunmalıdır).
 • Biometrik Fotoğraf (Fotoğraf son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır. Biometrik fotoğraf 2 adet ve 35×45 mm ebatlarında olmalıdır. Yüz şekli tam görünmelidir).
 • Gana Vizesi Başvuru Formu (Forum doğru ve eksiksiz doldurulmalıdır).
 • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
 • Seyahatte kullanılacak otel ve konaklama rezervasyon belgeleri
 • Aşı karnesi (Uluslararası geçerlilik sahibi olan aşı karnesi alınmalıdır. Karne güncel olmalıdır).
 • Son 3 ay içerisinde alınan maaş bordrosu
 • Banka hesap dökümü (Hesap dökümü imzalı ve kaşeli olmalıdır).
 • Sağlık Sigortası (Gana`ya seyahat edenlerin mutlaka Sağlık Sigortası olmalıdır).
 • Gana Vize Ücreti (Ücreti ödedikten sonra banka dekontunu başvuru evrakları arasına eklemelisiniz).
 • Vergi Levhası (İşverenler için)
 • Vergi Levhası, SGK işe giriş ve hizmet dökümü (Çalışanlar için)
 • Davetiye (Aile veya Arkadaş ziyareti amaçlı seyahatlerde belgeler arasında yer almalıdır).

Vize başvurusu için talep edilen belgeler hakkında daha net bilgi almalısınız. Bunun için ülkenin Konsolosluğundan bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda vize şirketinizin danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Gana vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/gana-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Gana Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Gana için gerekli olan evrakları hazır hale getirdikten sonra randevu almanız gereklidir. Randevu almak için vize şirketlerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Ardından vize şirketinin telefon numarasını arayarak randevu almak istediğiniz belirtmelisiniz.

Gana vizesi için Türk vatandaşlarından herhangi parmak izi uygulaması talep edilmemektedir. Gana vizesine sahip olmak için başvuru belgelerini eksiksiz bir şekil tamamlamalısınız. Ardından Türkiye`nin il ya da ilçelerinden kargo şirketleri ile belgeleri şirketin ofisine ulaştırabilirsiniz. Bu şekilde hiçbir randevu almadan başvuru işlemini başlatabilirsiniz.

Gana vize randevusu almadan kargo ile belgelerinizi ileterek vize almak imkanına sahipsiniz. Fakat bazı firmalarda randevu almak şartı bulunmaktadır.

Gana Vize Başvuru Formu

Gana vize başvuru formu Konsolosluk tarafından talep edilen önemli belgeler arasındadır. Vize başvuru formunu sadece gerçek bilgiler ile doldurmak zorundasınız. Aynı zamanda bilgilerde eksik olmaması gereklidir.

Gana vize başvuru formunda beyan ettiğiniz bilgilerin gerçekliğini ispat etmeniz gereklidir. Bunun için başvuru formunu diğer evraklarınız ile destekleyebilirsiniz.

Vize formunda verdiğiniz bilgilerde herhangi yanlış bulunmaması oldukça önemlidir. Sunduğunuz forumda yanlış bilgilerin olduğu aşikar edildiği zamanda Gana yasaları kapsamında ceza alacağınızı bilmelisiniz.

Gana vize başvuru formunu sadece büyük harfler kullanarak İngiliz dilinde doldurmalısınız. Bunun yanı sıra Gana temsilcileri tarafından istenen boyutlardaki biometrik fotoğrafınızı gerekli kutucuğa yapıştırmalısınız. Fotoğrafı yapıştırdıktan sonra formu imzalamalı ve form doldurma işlemini sonlandırmalısınız.

Form dolduracağınız zaman attığınız imzaya dikkat etmelisiniz. Çünkü formdaki imza ile evraklardaki imzaların aynı olması kontrol edilmektedir. Bu sebeple attığınız imzaların aynı olmasına özen göstermelisiniz. Eğer başvuru formu doldurmak hakkında yeterli bilgi sahibi değilseniz, vize şirketlerinden destek alabilirsiniz.

Gana kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/gana-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz..

Gana Vize Ücreti

Gana vize ücreti almak istediğiniz vize tipine göre farklı olabilir. Aynı zamanda vize süresi ve giriş sayı ücretin değişmesine neden olmaktadır.

Gana vize ücreti döviz artımı sebebiyle de değişiklik gösterebilir. Fakat 2020 yılında Gana vize türleri için istenen ücretler aşağıdaki şekildedir.

 • 30 Günlük Turistik Vize – 150 Euro (1 Girişli)
 • 30 Günlük Ticari Vize – 150 Euro (1 Girişli)
 • 90 Günlük Turistik Vize – 180 Euro (Çok Girişli)
 • 90 Günlük Ticari Vize – 180 Euro (Çok Girişli)
 • 180 Günlük Turistik Vize – 230 Euro (Çok Girişli)
 • 180 Günlük Ticari Vize – 230 Euro (Çok Girişli)
 • 365 Günlük Turistik Vize –250 Euro (Çok Girişli)
 • 365 Günlük Ticari Vize – 250 Euro (Çok Girişli)
Gana vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/gana-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Gana Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gana vizesi başvuru işlemini tamamladıktan 7 ila 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Fakat başvuru yapan kişinin durumuna bağlı olarak inceleme süreci gecikebilir. Bu gibi durumlarda vize şirketiniz ile iletişime geçerek gecikmenin sebebini öğrenebilirsiniz.

Eğer acil bir durum varsa Gana vizenizi ekspres özelliği ile 24 saat içerisinde alabilirsiniz. Ekspres hizmet sayesinde randevu işleminden 24 saat sonra vize sahibi olabilirsiniz.

Normal Gana vize başvuru sonuçlanma süresi takdim ettiğiniz belgelere göre 10 iş günü içerisinde tamamlanır. Ancak bazı durumlarda vize yetkilisi tarafından ekstra belgeler talep edilebilir. Bu gibi durumlarda süreç yeniden uzayacaktır.

Gana devleti ve Türkiye dahilindeki bayram, özel günlerde Konsolosluk hizmet vermediği için işlemlerinizde gecikmeler yaşanmaktadır. Bu nedenle başvuru yapacağınız tarihte bayram günü varsa, işlemlere en az 10 gün öncesinde başlamanız önerilir.

5 Adımda Gana Vizesine Nasıl Sahip Olursunuz?

 1. İlk yapmanız gereken işlem başvuru formu doldurmak olacaktır. Başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Fakat vize formu doldurmayı bilmiyorsanız vize şirketinizden ek hizmet alabilirsiniz.
 2. Sıradaki işlemde gerekli evrakları hazırlamalı ve kargo ile vize ofisine göndermelisiniz. Şirket yetkilileri tarafından belirlenen listeye uygun olarak evrakları hazırlamalısınız. Evraklar hazırlandıktan sonra kargo ile gönderilmelidir.
 3. Sonraki işlemde ise vize ücretini ödemelisiniz. Vize ücretini ödedikten sonra makbuzu başvuru dosyanızın içerisine yerleştirmelisiniz.
 4. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra başvurunuz gerçekleştirilecektir. Yani, başvurunuz değerlendirilecek ve Ankara Gana Büyükelçiliği tarafından karar verilecektir.
 5. Son işlem olarak pasaportunuz belirttiğiniz adrese gönderilecektir. Eğer kargo hizmeti aldıysanız pasaportunuz adresinize kadar gönderilir. Kargo hizmeti almadıysanız vize şirketinin ofisine giderek vizenizi teslim alabilirsiniz.

Tüm gördüğünüz işlemleri sırasıyla gerçekleştirdikten sonra Gana vize sahibi olmuş olacaksanız.

Prosedürün daha hızlı ilerlemesi için ekspres Gana vizesi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmet birçok vize şirketi tarafından sunulmaktadır. Hizmet sayesinde hiçbir aksilik olmadığı durumda 24 saat içerisinde vize alabilirsiniz. Ekspres Gana vizesi için istenen belgeler ise aşağıdaki şekildedir.

 • Pasaport
 • Biometrik fotoğraf (2 adet)
 • Sarı humma aşı belgesinin fotokopisi

Belirtilen belgeleri eksiksiz bir şekilde takdim ettikten sonra 24 saat içerisinde vize başvurunuz sonuçlanacaktır. Ancak ekspres Gana vizesi için ödemeniz gereken tutarın en az iki katı kadar daha fazla olduğunu da belirtmeliyiz.

Gana vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/gana-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Gana Vizesi S.S.S.

Gana nasıl gidilir?
Gana’ya gitmek için uçak bileti almanız gerekmektedir. Ardından ise vize başvurusu yapmanız şarttır. Direk uçuş planlarına yer verebilir ya da aktarmalı olarak seyahate geçebilirsiniz.
Gana turkiye vize var mi?
Gana diplomatik pasaporta sahip olmayan herkesten vize istemektedir. Bu nedenle tüm vize şartları sağlanıp sonrasında başvuru yapılmalıdır. Evet, iki ülke arasında vize muafiyeti durumu bulunmadığı için umuma mahsus bordo pasaport sahiplerinin vize alması zorunludur. Ancak resmi pasaport sahipleri eğer kısa süreli seyahat edeceklerse o zaman bu ülke için vize almaktan muaf tutulmuşlardır. Gana’ya gitmek isteyen Türk vatandaşları, ülkeye gitme amacına göre vize başvurusunda bulunmalıdır. Turistik, ticari, eğitim, çalışma gibi vizelerden birini alarak ülkeye gidebilirsiniz.
Gana vize var mı?
Hususi, Hizmet ve Umuma Mahsus pasaportlara dair vize tabi tutulur. 90 gün kalma sınırına göre sadece Diplomatik Pasaport için muafiyet bulunur.
Gana vizesi kaç günde çıkar?
Gana vizesi başvuru sonuçları, başvuru yapılan vize türüne göre farklı sürelerde açıklanır. Vize işlemlerinin sonuçlanması ortalama 15 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.
Gana vizesi nasıl alınır?
Gana vizesi alabilmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Büyükelçilik ya da konsolosluk da bir alternatif olmakla birlikte onaylanana seyahat acenteleri de uygundur.
Gana'dan Türkiye’ye nasıl gelinir?
Gana vatandaşları, Türkiye’ye gelmek için gelme amaçlarına göre vize başvurusunda bulunmalıdır. Türkiye, eğitim, çalışma, aile birleşimi gibi vize türleri vermektedir. Gana’dan ülkemize gelmek isteyen Gana vatandaşların öncelikle seyahat amaçlarına uygun vize almaları şart kılınmıştır.
Gana'dan Türkiye'ye vize var mı?
Resmi pasaport sahibi olanların vize başvurularına bağlı olarak seyahate geçmelerine izin verilecektir
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×