Avusturya Başkenti - Eraytur
Eraytur Blog

Avusturya Başkenti

Avrupa’da ekonomik, politik, sanatsal ve entelektüel olarak bir merkez konumunda olan Avusturya başkenti Viyana ülkenin nüfus açısından en büyük şehirleri arasında yer alıyor.

Yüzölçümü açısından ise en düşük eyalet olan Viyana nüfusunun büyük oranı göç ederek ülkeye yerleşen vatandaşlardan oluşuyor. Halen nüfusun yaklaşık yüzde 15’i çoğunu Avrupa Birliği ülkesi olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden gelen vatandaşları kapsıyor.

Avusturya Şehirleri

Avrupa’da özellikle sanayi sektöründe oldukça gelişmiş ülkeler arasında yer alan Avusturya federal bir ülke olmasından dolayı 9 eyaletten meydana gelmektedir. Aşağı Avusturya, Burgerland, Karintiya, Tirol, Vorarlberg, Yukarı Avusturya, Salzburg, Steiermark ve Viyana’dan oluşan Avusturya hakkında bilgi almak için konsolosluk ya da büyükelçilik dışında internet üzerinden de araştırma yapmak söz konusudur.

Avusturya Başkenti Ve Para Birimi

Avusturya başkenti Viyana, ülkenin 9 eyaletinden nüfusu en yoğun olan kenttir. Avrupa Kıtası’nda yer alan Avusturya en küçük ülkeler arasında yer almakta olup denize kıyısı olmayan Orta Avrupa ülkesidir.

Avusturya Almancasının resmi dil olduğu ülkede aynı zamanda Slovence ve Hırvatça’da resmi dil olarak kabul edilmektedir. Avusturya’nın başkenti dışında resmi para birimi araştırılan konular arasında yer almaktadır. 1 Ocak 2002 tarihinde Euro bölgesine geçen Avusturya’nın eski para birimi Avusturya Şilini’dir.

Avusturya’nın Başkenti Codycroos

Popüler codycross oyununun parçası olan Avusturya’nın başkenti sorusuna Avusturya başkenti bulmaca soruları içerisinde sık karşılaşılmaktadır. Video oyun şirketi Fanatee Games tarafından geliştirilen oyun FB ile senkronize olma ve akıllı telefondan çıkıldığında da oynamaya başlayabilmek özelliği öne çıkıyor.

Güncel kalabilmek için web sitesine yer işareti konulması tavsiye edilen oyunda belli bir seviyeye takılıp kalmamak için söz konusu.

Avusturya Başkenti Neresidir

1955 yılında bağımsızlığını ilan eden Avrupa ülkesi Avusturya başkenti Viyana’dır. Denize kıyısı olmayan ve 9 eyaletten oluşan ülkenin nüfusu ile en büyük şehri olan Viyana yüzölçümü açısından en küçük il olarak öne çıkmaktadır.

Aynı zamanda nüfus açısından Avrupa Birliği’nin en büyük 10. kenti olan başkent Viyana halen yaklaşık 2 milyon kişiye ev sahipliği yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×