Madagaskar Vizesi: 2023 Kimler Vize Alabilir? - Eraytur
Madagaskar Vizesi

Madagaskar Vizesi: 2023 Kimler Vize Alabilir?

Madagaskar turistik vizesi Madagaskar’a turistik seyahat gerçekleştirecek olan şahısların alması geren vize türüdür. Bu vize ile Madagaskar’a seyahat gerçekleştirmek isteyen şahıslar belirtilen vize tarihleri aralığında seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Madagaskar Vizesi: En İyi Vize Rehberi

Madagaskar Vize İşlemleri

Madagaskar vize işlemleri, Madagaskar’a seyahat etmeyi planlayan T.C. vatandaşlarının alması gereken bir vizedir. Diplomatik, hususi, hizmet ve umumi mahsus pasaportlarının Madagaskar tarafınca sorumlu olarak tutulduğu bir vize işlemidir. Madagaskar vize işlemleri, vize için gerekli talep edilen belgelerin, belgelerin kontrolü ve başvuru sürecinin takibi ise Madagaskar vize merkezleri ya da firmaları tarafından yapılmaktadır.

Öğrenim amacı ile seyahat etmeyi planlayan vatandaşlar, çalışma ve ticari adı altında yapılacak olan başvuruları da Madagaskar vize merkezi ve yahut ofisler tarafından kabul edilmektedir.

Madagaskar için vize başvurusunda bulunmadan hemen önce vize işlemleri ve bunun yanında Madagaskar vizesi için gerekli olarak taraflarca talep edilen evrak listesine güncel yazımızdan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Madagaskar vize işlemlerine geçilmeden hemen önce gerekli olarak talep edilen evrak ve başvuru bilgilerinin tamamı Madagaskar vize merkezleri tarafından bilgi alınabilmektedir. Gerekli olan evraklar vize merkezi tarafından sağlanmaktadır. Ayrıca kontrol sağlandıktan da sonra kişinin ibraz ettiği evraklar konsolosluğa gönderilmektedir.

Diğer ülkelerin de olduğu üzere konsolosluk içerisinde vize işlemlerinde de olduğu gibi vize merkezi aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Madagaskar vize başvuru için bizzat konsolosluğa başvuru yapılmamaktadır.

Vize işlemleri adına alınmış olan kararların bütünü büyükelçilik tarafından onay görmektedir. Vize merkezleri başvuru sürecinin onayına müdahale edemez ve buna hakkı yoktur. Madagaskar vizesi için gerekli olan evrak ve bilgilere kişi vize merkezi ile iletişime geçerek kolay bir şekilde bilgi sahibi olabilmektedir.

Madagaskar Vizesi Nasıl Alınır?

Madagaskar’a seyahat düzenleyen T.C. vatandaşı herhangi bir umuma bağlı olarak, hizmet, hususi ve yahut diplomatik bir pasaporta sahip ise, Madagaskar vize başvurusuna tabi tutulmaktadır. Ancak, Madagaskar vizesi sınır kapısından alınmaktadır.

Bunun yanı sıra bu uygulama sadece Madagaskar’a, turistik bir amaç doğrultusunda giden ve seyahat etmek isteyen kişilerin tarafına uygulanmaktadır. Elbette sınır kapısında vize onayı almanın belli bir garantisi yoktur ve o uygulamanın da belirlenmiş şartları mevcuttur.

Madagaskar’a vize müracaatında bulunmayan isteyen T.C. vatandaşları, Türkiye sınırları içerisinde bulunan vize merkezlerinden kolaylık ile başvuru yapabilme hakkına sahiptirler. Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, ikamet ettikleri yere olan en yakın vize merkezi ofisinden başvurusunu yapabilmektedirler. Bunun yanı sıra, vize merkezlerinin siteleri aracılığı ile bilgi sahibi olabilmektedirler.

Madagaskar Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Pasaport: Başvuru yapan kişiye ait olan pasaportun geçerlilik süresinin en az 10 yıl olması gerekmektedir. Bunun akabinde pasaportun deforme olması ya da eksik sayfalarının bulunması, vize başvuru sürecinin karar aşamasında olumsuz etkenler yaratabilmektedir.

Eğer pasaport deforme olmuş ve eksik sayfalar bulunduruyor ise, yeni pasaport çıkartarak yeniden başvuru yapılması gerekmektedir. Madagaskar sınır kapısında bulunan yetkililer, eski ve tarihi geçmiş pasaport nedeni ile ülkeye giriş hakkı vermemektedir.

Madagaskar Vizesi İçin Başvuru Formu

Madagaskar vize işlemleri adına doldurulacak başvuru formu, seyahat edecek kişi tarafından büyük bir titizlik ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra bilgilerin ve seyahat etme amacının belirtilmesi, kişinin kimlik bilgileri ve beyan ettiği bilgiler ile uyuşmalıdır.

Aksi halde vize başvurusunun onaylanması yüksek ihtimal ile düşüktür. Bu nedenle kişi başvuru formunu doldurup imza atar iken oldukça dikkatli ve titiz bir şekilde davranması gerekli taraflarca da tavsiye edilmektedir.

Madagaskar kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/madagaskar-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz.

Madagaskar Vizesi Ücretleri

  • Standart: USD 20.00
  • Acele: USD 30.00
Madagaskar vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/madagaskar-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Madagaskar Turistik Vize

 

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Madagaskar turistik vizesi şahıslara konsolosluğun gerek gördüğü süre boyunca verilir. Bu süre şahısların finansal durumlarına göre belirlenir. Eğer Madagaskar turistik vizesi alacak olursanız vize almak istediğiniz tarih aralığı belirterek bu aralıkta kalırken harcayacağınız finansal kaynağınızı da evraklar arasında belirterek konsolosluk görevlilerinin incelemesine sunmalısınız.

NEREYE BAŞVURULUR?

Madagaskar turistik vizesi almak üzere şahısların Madagaskar Konsolosluğu’na başvuru yapması gerekmektedir. Madagaskar Konsolosluğu bütün vize işlemlerini ve pasaport işlemlerini alan yetkili birimdir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Madagaskar Vize Başvuru Formu: Form ve Dilekçe alanından Madagaskar Vize Başvuru Formuna ulaşabilirsiniz.   İngilizce olarak doldurulması gereklidir  ve Madagaskar seyahatine ilişkin bilgilerin yer alması zorunludur. Madagaskar vize formundaki tüm bilgiler diğer sistemlerde bulunan bilgiler ile karşılaştırılacağından vize başvuru sahiplerinin bilgileri doğru olarak doldurması gerekmektedir.

Dilekçe: Seyahat amacınızı ve kalacağınız süreyi belirtin. İngilizce olarak da yazabilirsiniz.               

2 adet biyometrik fotoğraf: Vize başvuru sahibinin fotoğraflarının yeni-son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekir. : 2 adet biometrik fotoğraf, beyaz arka zeminde,  3,5 x 4,5 ölçülerinde ve yüzün karşıdan net görülebileceği biçimde çekilmelidir.

Pasaport aslı ve renkli fotokopisi: Vize başvuru sahibinin pasaportu Madagaskar’dan dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır. Eskimiş, yırtık pasaportlar kabul edilmemektedir, pasaportların 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. Pasaport fotokopileri A4 kağıdına renkli olarak çekilmelidir.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: :  Madagaskar turistik vizesi başvurusunda bulunan kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi bulunmalıdır.

Vize Başvuru Sahibinin Mali Durumunu Gösterir Belgeler: Madagaskar vize  işlemlerine başvuru yapacak kişinin son 3 aylık  banka hesap özeti banka onaylı olarak alınmalıdır. Vize başvuru sahibinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık  banka hesap hareketlerini göstermelidir, banka yetkili kişisinin imza sirküleri ve kaşeleri de eklenmelidir.

Madagaskar vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/madagaskar-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Biyometrik veri işlemlerini şahıslardan gerek görüldüğü taktirde istenmektedir. Konsolosluk yetkileri bazı durumlarda Madagaskar turistik vizesi başvurusu yapan kişilerden biyometrik verileri isteyebilmektedir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Madagaskar turistik vizesi almak için şahısların seyahat edecekleri tarihten iki hafta önce başvuru yapmaları tavsiye edilmektedir. Bu süre ret cevabı alınması durumunda yeniden başvuru yapılması için yeterli zaman olacaktır.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Madagaskar turistik vizesi şahısların evraklarını teslim etmesinin ardından yaklaşık 7 iş günü içerisinde açıklanacaktır. Bu süre şahısların evraklarında eksiklik olması durumunda uzayacaktır. Aynı zamanda resmi tatil günlerinin de araya girmesi ile şahısların turistik vize başvurusu sonucu 10 iş günü içerisinde sonuçlanabilecektir.

Madagaskar Ticari Vize 

NEDİR?

Madagaskar ticari vizesi almak isteyen ve fuar, toplantı ve seminer gibi ticari faaliyetlere katılacak olan şahısların yetkili birimlere aşağıda yer alan evrakları hazırlayarak teslim etmesi gerekmektedir. Bu evrakların dışında da konsolosluk yetkilileri bir takım evrak isteyebilecektir. Bu evrakları randevu gününe kadar hazırlayarak konsolosluk görevlisine sunmak gerekecektir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Madagaskar ticari vizesi şahısların ticari faaliyetlerini gerçekleştirecekleri gün aralığında verilmektedir. Bu süre daha sonra uzatılmak üzere yeniden başvuru yapılması tavsiye edilmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Madagaskar Konsolsoluğu başvuru yapılacak yetkili birimdir.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Madagaskar ticari vizesi alacak kişilerin evrakları arasında bulunacak olan ve Madagaskar’da ticari faaliyet yapılacak olan şirketlerden gelen davetiyede bütün şirket bilgileri yer almalıdır. Bu bilgiler diğer sistemlerde yer alan bilgiler ile karşılaştırılacaktır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Vize Formu: Form & Dilekçe bölümünden Madagaskar Vize Başvuru Formuna ulaşabilirsiniz.   İngilizce olarak doldurulması ve seyahate ilişkin tüm bilgilerin yer alması zorunludur. Yer alan tüm bilgiler diğer sistemlerde yer alan bilgiler ile karşılaştırılacağından şahısların bilgileri doğru olarak bulundurması gerekmektedir.

Dilekçe: Seyahat amacınızı ve kalacağınız süreyi belirtin. İngilizce olarak da yazabilirsiniz.                

2 adet fotoğraf: Fotoğraflarınızın son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekir. : 2 adet biometrik fotoğraf 3,5 x 4,5 ölçülerinde ve yüzün net görülebileceği şekilde çekilmelidir.

Pasaport fotokopisi: Pasaportunu dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır. Yırtık ve eskimiş pasaportlar kabul edilmemekle beraber 10 yıldan eski olmaması şartı da aranmaktadır.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Magagaskar ticari  vizesi başvurusunda bulunan kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi bulunmalıdır.

Finansal Durumu Gösterir Belgeler: Madagaskar vize işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli.

Madagaskar seyahatinizden en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırmanız zorunludur. Bu şart Madagaskar’a seyahat eden bütün yabancı ülke vatandaşları için geçerli bir koşuldur.

Yolculuğunuz sırasında uluslararası aşı sertifikanızı yanınızda bulundurmanız gerekir.

Hepatit aşınızın da yaptırılmış olması gerekir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması gerekmektedir. Seyahatte aksaklık yaşanmaması için şahısların bu süreye önem vermesi gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak üzere şahısların vize merkezleri ile irtibata geçmesi önerilmektedir.

Madagaskar Ziyaretçi Vizesi

NEDİR?

Aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak isteyen ve Madagaskar’da ikamet eden yakının ziyaret edecek olan şahısları evraklarını hazırlayarak yetkili birimlere başvuru yapabilirler. Bu başvuru sırasında evraklar arasında davetiye olmasına önem verileceğinden konsolosluk yetkilerinin vize başvurusunu onaylaması için davetiyenin bulunması gerekmektedir. Şahıslar Madagaskar aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak için evraklarını çok iyi hazırlamalıdır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Madagaskar aile ve arkadaş ziyareti vizesi şahıslara finansal durumlarına göre verilmektedir. Süresi belirli olmamak ile beraber konsolosluktan bu süreyi öğrenebilirsiniz.

NEREYE BAŞVURULUR?

Başvuru yapılacak yetkili birim Madagaskar Konsolosluğu’dur.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Vize Formu: Form & Dilekçe bölümünden Madagaskar Vize Başvuru Formuna ulaşabilirsiniz.  

Dilekçe: Şirketin antetli kağıdına yazılmalıdır.               

2 adet fotoğraf: Fotoğraflarınızın son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekir.

Pasaport fotokopisi: Pasaportunu dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.

Aile Ve Arkadaştan Gelecek Davetiye

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede şahısların tüm kimlik ve adres bilgileri yer almalıdır. Davetiyenin bulunmadığı vize başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten iki hafta önce başvuru yapılması tavsiye edilmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için şahısların gerekli evraklarını hazırlayarak vize merkezleri ile irtibata geçmesi gerekecektir. Ayrıca vize merkezleri şahıslara evraklarını hazırlamak için de rehberlik hizmeti sunmaktadır.

Madagaskar Transit Vize

NEDİR?

Geçiş vizesi olan transit vizesi şahıslara bir ülkeden geçiş yaparak diğer ülkelere geçişlerini sağlamaktadır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Transit vizesi geçiş vizesi olduğu için şahıslara günlük olarak verilmez sadece geçişlerde serbestlik imkanı vermektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Başvuru yapılacak yetkili birim Madagaskar Konsolosluğu’dur.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Vize Formu: Form & Dilekçe bölümünden Madagaskar Vize Başvuru Formuna ulaşabilirsiniz.  

Dilekçe: Şirketin antetli kağıdına yazılmalıdır.               

2 adet fotoğraf: Fotoğraflarınızın son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekir.

Pasaport fotokopisi: Pasaportunu dönüş tarihinden itibaren 6 ay geçerli olmalıdır.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahate iki hafta kala başvuru işlemlerini başlatmak iyi olacaktır. Seyahatte sorun yaşanmaması için şahıslar seyahate iki hafta kala başvuru işlemlerini başlatmalıdır.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu almak için şahıslar vize merkezleri ile seyahat acenteleri ile irtibata geçebilirler.

Madagaskar Vize İşlemleri: S.s.s


 
Madagaskar Cumhuriyeti, T.C. Pasaport sahibi vatandaşları, Madagaskar vizesine tabi tutmaktadır. Ancak Madagaskar’a turistik amaçlı seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilere, Madagaskar sınır kapılarında Kapı Vizesi uygulaması bulunmaktadır.

Madagaskar’a erişim için herhangi bir ülke üzerinden aktarmalı uçuş planı olan kişilerin, transit geçilecek ülkenin Transit Vize rejimi hakkında detaylı bilgi edinmesi gerekmektedir.
 

Madagaskar Seyahati Gerçekleştireceklere Tıbbi Önlem Uyarısı !


 
T.C. vatandaşlarının Madagaskar seyahatlerinin en az 10 gün öncesinde sarıhumma aşısı yaptırmaları zorunludur. Bu durum, Madagaskar’a seyahat eden tüm yabancı ülke vatandaşları için geçerlidir. Seyahatleri sırasında uluslar arası aşı sertifikalarını yanlarında bulundurmaları gereklidir.

Hepatit aşılarının yaptırılması konusunda uyarıda bulunmaktadırlar. Ülkenin sahil kesimlerinde sıtma yaygın olup, Madagaskar’ın bu bölgesine seyahat edecek kişilerin gerekli koruyucu önlemleri almalarında fayda vardır.

Madagaskar vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/madagaskar-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Yeni Zelanda vize var mı?
Evet, Bu ülke için yapılacak seyahatler dahilinde; bordo, yeşil, gri ve siyah pasaport hamili kişilerin vize alması zorunlu kılınmıştır.


Madagaskar için vize gerekli mi?
Evet, Bu ülkeye yapılacak seyahatler dahilinde tüm pasaport grupları için vize uygulaması bulunmaktadır. Yani bu ülkeye seyahat edecek Türk vatandaşları, pasaportları ne olursa olsun vize almak zorundadır.


Türkiye'den Madagaskar a nasıl gidilir?
Türkiye’den Madagaskar’a gitmek isteyen kişiler hava yolu ile ulaşım sağlamaktadır. Ancak ülkemiz üzerinden Madagaskar’ a aktarmasız olarak uçuş bulunmamaktadır.
Madagaskar Türkiye vize var mi?
Madagaskar, Türkiye’den vize talep eden ülkeler arasında yer alır. Turistik vize işlemleri kapıda vize uygulaması ile alınabilir. Uzun süreli vize alacak kişiler, Madagaskar konsolosluğuna müracaat etmelidir.
Türkiye'den Madagaskar’a nasıl gidilir?
Türk vatandaşları, ülkeye gitmek için gitme amacına göre bir vize türüne başvuru yapmalıdır. Madagaskar vize türleri; turistik, ticari, aile birleşimi, çalışma ve eğitim gibi sınıflara ayrılmıştır. Vize onayı alınması ardından ülkeye giriş yapılabilir.
Madagaskar ucuz mu?
Madagaskar, yaşamın ucuz olduğu ülkelerden biridir. Ülkeye seyahat etmek için almanız gereken uçak biletlerinin fiyatları da uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×