Madagaskar Vize Evrakları: Turistik & Ticari [2023] - Eraytur
Madagaskar Vizesi

Madagaskar Vize Evrakları: Turistik & Ticari [2023]

Madagaskar Cumhuriyeti, Hint Okyanusu’nun batısında yer alan Afrika kıtası içinde sayılan bir ada ülkesidir. Nüfusu 25 milyon civarında olan ülke dünyanın en büyük dördüncü adasında kurulmuştur.

Madagaskar’ın başkenti Antamamarivo öteki büyük şehirleri, Fianarantsoa, Mahajanga, Toliara, Toamasina’dır. Madagaskar Vize Evrakları diye anılan belgeleri tamamlayanlar vize başvuru işlemlerine başlayabilir.

Madagaskar Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Madagaskar vizesini tüm pasaport sahipleri almak durumundadır. Sınır kapılarında kapı vizesi uygulaması bulunmaktadır. Madagaskar’a direkt uçuşlar olmadığından aktarma yapılacak ülkenin transit vizesi de alınmalıdır.

Madagaskar vizelerinden en çok başvurulan vize türleri Ticari vize ve Turistik vizedir. Vize başvurunda bulunan kişiler istedikleri vize türünde ve kendi kişisel durumlarına göre farklı belgeler vermek durumundadır. Madagaskar vize evrakları bir liste halinde vize başvuru merkezlerinden alınabilir.

Madagaskar Vize Evrakları Genel Belgeler

Madagaskar kısa süreli turistik ve ticari vizeler için tamamlanması gereken Madagaskar vize evrakları şunlardır:

 • Geçerliliği devam eden pasaport 6 ay geçerliliği bulunan pasaportun aslı ve fotokopileri verilmelidir. Pasaport deforme olmamalıdır.
 • Madagaskar vize başvuru formu– Madagaskar vize başvuru formu tamamen doldurulmalıdır, doğru bilgilerle tamamlanır.
 • Madagaskar vize dilekçesi- Vize talepleri dilekçede seyahat amacı belirtilerek yazılmalıdır. Gezi tarihleri belirtilmelidir.
 • Kimlik kartları fotokopileri- Nüfus cüzdan sureti veya kimlik kartının fotokopileri verilmelidir. Diğer kimlik belgeleri, görev kimlik kartları, emekli kartı, öğrenci belgesi fotokopileri çektirilmelidir.
 • 2 adet fotoğraf- Biyometrik özellikteki 2 tane fotoğraf verilmelidir, yeni çekilmiş olmalıdır.
 • Konaklama ve uçuş bilgileri- Uçuş bilgileri rezervasyonları ve konaklama rezervasyonları belgelendirilmelidir.
 • Aşı sertifikası- Dünyada geçerli aşı sertifikası Sağlık Bakanlığı onaylı olmalıdır.
 • Mali belgeler- Banka hesap özetleri şahsi hesaplar ve şirket hesapları olarak düzenlenmelidir. Çalışanlar ve devlet memurları son 3 aylık maaş bordrolarını sunulmalıdır, emekli aylık hesabının dökümü verilmelidir. Bütün gelirler belgeli olarak sunulmalıdır. Tapu fotokopileri ve araç ruhsat suretleri dosyaya eklenmelidir.
 • Mesleki belgeler- İşletme sahipleri ve çalışanları işletmelerin faaliyet belgesi, imza sirküleri, sicil gazete ve vergi levhası fotokopileri verilmelidir.  Ticaret oda kaydı ve meslek birliği üyelik belgesi hazırlanmalıdır.
 • Sponsor yazısı- Sponsorlar garanti mektuplarını imzalı olarak sunmalı, mali ve kişisel bilgilerini vermelidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×