Madagaskar Vize Evrakları: Yeni Liste [2022] - Eraytur
Madagaskar Vizesi

Madagaskar Vize Evrakları: Yeni Liste [2022]

Madagaskar Cumhuriyeti, Hint Okyanusu’nun batısında yer alan Afrika kıtası içinde sayılan bir ada ülkesidir. Nüfusu 25 milyon civarında olan ülke dünyanın en büyük dördüncü adasında kurulmuştur. Madagaskar’ın başkenti Antamamarivo öteki büyük şehirleri, Fianarantsoa, Mahajanga, Toliara, Toamasina’dır. Madagaskar Vize Evrakları diye anılan belgeleri tamamlayanlar vize başvuru işlemlerine başlayabilir.

Macaristan Vize Evrakları: Yeni Liste [2022]

Madagaskar Vize Evrakları: Yeni Liste [2021]

Madagaskar vizesini tüm pasaport sahipleri almak durumundadır. Sınır kapılarında kapı vizesi uygulaması bulunmaktadır. Madagaskar’a direkt uçuşlar olmadığından aktarma yapılacak ülkenin transit vizesi de alınmalıdır.

Yeni Zelanda vize var mı?

Evet, Bu ülke için yapılacak seyahatler dahilinde; bordo, yeşil, gri ve siyah pasaport hamili kişilerin vize alması zorunlu kılınmıştır.

Madagaskar için vize gerekli mi?

Evet, Bu ülkeye yapılacak seyahatler dahilinde tüm pasaport grupları için vize uygulaması bulunmaktadır. Yani bu ülkeye seyahat edecek Türk vatandaşları, pasaportları ne olursa olsun vize almak zorundadır.

Türkiye'den Madagaskar a nasıl gidilir?

Türkiye’den Madagaskar’a gitmek isteyen kişiler hava yolu ile ulaşım sağlamaktadır. Ancak ülkemiz üzerinden Madagaskar’ a aktarmasız olarak uçuş bulunmamaktadır.

Madagaskar vizelerinden en çok başvurulan vize türleri Ticari vize ve Turistik vizedir. Vize başvurunda bulunan kişiler istedikleri vize türünde ve kendi kişisel durumlarına göre farklı belgeler vermek durumundadır. Madagaskar vize evrakları bir liste halinde vize başvuru merkezlerinden alınabilir.

Madagaskar Vize Evrakları Genel Belgeler

Madagaskar kısa süreli turistik ve ticari vizeler için tamamlanması gereken Madagaskar vize evrakları şunlardır:

 • Geçerliliği devam eden pasaport- 6 ay geçerliliği bulunan pasaportun aslı ve fotokopileri verilmelidir. Pasaport deforme olmamalıdır.
 • Madagaskar vize başvuru formu- Madagaskar vize başvuru formu tamamen doldurulmalıdır, doğru bilgilerle tamamlanır.
 • Madagaskar vize dilekçesi- Vize talepleri dilekçede seyahat amacı belirtilerek yazılmalıdır. Gezi tarihleri belirtilmelidir.
 • Kimlik kartları fotokopileri- Nüfus cüzdan sureti veya kimlik kartının fotokopileri verilmelidir. Diğer kimlik belgeleri, görev kimlik kartları, emekli kartı, öğrenci belgesi fotokopileri çektirilmelidir.
 • 2 adet fotoğraf- Biyometrik özellikteki 2 tane fotoğraf verilmelidir, yeni çekilmiş olmalıdır.
 • Konaklama ve uçuş bilgileri- Uçuş bilgileri rezervasyonları ve konaklama rezervasyonları belgelendirilmelidir.
 • Aşı sertifikası- Dünyada geçerli aşı sertifikası Sağlık Bakanlığı onaylı olmalıdır.
 • Mali belgeler- Banka hesap özetleri şahsi hesaplar ve şirket hesapları olarak düzenlenmelidir. Çalışanlar ve devlet memurları son 3 aylık maaş bordrolarını sunulmalıdır, emekli aylık hesabının dökümü verilmelidir. Bütün gelirler belgeli olarak sunulmalıdır. Tapu fotokopileri ve araç ruhsat suretleri dosyaya eklenmelidir.
 • Mesleki belgeler- İşletme sahipleri ve çalışanları işletmelerin faaliyet belgesi, imza sirküleri, sicil gazete ve vergi levhası fotokopileri verilmelidir.  Ticaret oda kaydı ve meslek birliği üyelik belgesi hazırlanmalıdır.
 • Sponsor yazısı- Sponsorlar garanti mektuplarını imzalı olarak sunmalı, mali ve kişisel bilgilerini vermelidir.

Madagaskar Vizesi Önemli Notlar 2022

Madagaskar Vize İşlemleri

Madagaskar vize işlemleri, Madagaskar’a seyahat etmeyi planlayan T.C. vatandaşlarının alması gereken bir vizedir. Diplomatik, hususi, hizmet ve umumi mahsus pasaportlarının Madagaskar tarafınca sorumlu olarak tutulduğu bir vize işlemidir. Madagaskar vize işlemleri, vize için gerekli talep edilen belgelerin, belgelerin kontrolü ve başvuru sürecinin takibi ise Madagaskar vize merkezleri ya da firmaları tarafından yapılmaktadır.

Öğrenim amacı ile seyahat etmeyi planlayan vatandaşlar, çalışma ve ticari adı altında yapılacak olan başvuruları da Madagaskar vize merkezi ve yahut ofisler tarafından kabul edilmektedir.

Madagaskar için vize başvurusunda bulunmadan hemen önce vize işlemleri ve bunun yanında Madagaskar vizesi için gerekli olarak taraflarca talep edilen evrak listesine güncel yazımızdan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Madagaskar vize işlemlerine geçilmeden hemen önce gerekli olarak talep edilen evrak ve başvuru bilgilerinin tamamı Madagaskar vize merkezleri tarafından bilgi alınabilmektedir. Gerekli olan evraklar vize merkezi tarafından sağlanmaktadır. Ayrıca kontrol sağlandıktan da sonra kişinin ibraz ettiği evraklar konsolosluğa gönderilmektedir.

Diğer ülkelerin de olduğu üzere konsolosluk içerisinde vize işlemlerinde de olduğu gibi vize merkezi aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Madagaskar vize başvuru için bizzat konsolosluğa başvuru yapılmamaktadır.

Vize işlemleri adına alınmış olan kararların bütünü büyükelçilik tarafından onay görmektedir. Vize merkezleri başvuru sürecinin onayına müdahale edemez ve buna hakkı yoktur. Madagaskar vizesi için gerekli olan evrak ve bilgilere kişi vize merkezi ile iletişime geçerek kolay bir şekilde bilgi sahibi olabilmektedir.

Madagaskar Vizesi Nasıl Alınır?

Madagaskar’a seyahat düzenleyen T.C. vatandaşı herhangi bir umuma bağlı olarak, hizmet, hususi ve yahut diplomatik bir pasaporta sahip ise, Madagaskar vize başvurusuna tabi tutulmaktadır. Ancak, Madagaskar vizesi sınır kapısından alınmaktadır. Bunun yanı sıra bu uygulama sadece Madagaskar’a, turistik bir amaç doğrultusunda giden ve seyahat etmek isteyen kişilerin tarafına uygulanmaktadır. Elbette sınır kapısında vize onayı almanın belli bir garantisi yoktur ve o uygulamanın da belirlenmiş şartları mevcuttur.

Madagaskar’a vize müracaatında bulunmayan isteyen T.C. vatandaşları, Türkiye sınırları içerisinde bulunan vize merkezlerinden kolaylık ile başvuru yapabilme hakkına sahiptirler. Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, ikamet ettikleri yere olan en yakın vize merkezi ofisinden başvurusunu yapabilmektedirler. Bunun yanı sıra, vize merkezlerinin siteleri aracılığı ile bilgi sahibi olabilmektedirler.

Madagaskar vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/madagaskar-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Madagaskar Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Pasaport: Başvuru yapan kişiye ait olan pasaportun geçerlilik süresinin en az 10 yıl olması gerekmektedir. Bunun akabinde pasaportun deforme olması ya da eksik sayfalarının bulunması, vize başvuru sürecinin karar aşamasında olumsuz etkenler yaratabilmektedir. Eğer pasaport deforme olmuş ve eksik sayfalar bulunduruyor ise, yeni pasaport çıkartarak yeniden başvuru yapılması gerekmektedir. Madagaskar sınır kapısında bulunan yetkililer, eski ve tarihi geçmiş pasaport nedeni ile ülkeye giriş hakkı vermemektedir.

Madagaskar Vizesi İçin Başvuru Formu

Madagaskar vize işlemleri adına doldurulacak başvuru formu, seyahat edecek kişi tarafından büyük bir titizlik ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra bilgilerin ve seyahat etme amacının belirtilmesi, kişinin kimlik bilgileri ve beyan ettiği bilgiler ile uyuşmalıdır. Aksi halde vize başvurusunun onaylanması yüksek ihtimal ile düşüktür. Bu nedenle kişi başvuru formunu doldurup imza atar iken oldukça dikkatli ve titiz bir şekilde davranması gerekli taraflarca da tavsiye edilmektedir.

Madagaskar kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/madagaskar-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz.

Madagaskar Vizesi Ücretleri

 • Standart: USD 20.00
 • Acele: USD 30.00
Madagaskar vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/madagaskar-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×