Fildişi Sahilleri Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Fildişi Vizesi

Fildişi Sahilleri Vize Reddi ve Çözümü

Fildişi Sahilleri vize reddi kararı, Fildişi dış temsilcilikleri-Büyükelçilik ve Başkonsolosluk- tarafından verilen, vize başvurusunun kabul edilmediğini gösteren ve ülkeye giriş izni tanımayan bir karardır. Vize reddi kararının en büyük nedeni, talep edilen vize türüne göre istenen belgelerin eksik olması, verilen belgelerdeki bilgilerin hatalı ya da yanlış olmasıdır.

Fildişi Sahilleri Vize Reddi ve Çözümü

Fildişi Sahilleri vize reddi, Fildişi dış temsilcilikleri vize bölümünün titizlikle vize başvuru dosyalarını incelemeleri ve e-vize uygulamasında vize başvuru yapan kimsenin kişisel durumunun araştırılması sonucu verilir.  Vize reddi kararı verildikten sonra, vize bölümü vize başvurusunda bulunan kişinin vermiş olduğu iletişim adresi bir resmi yazı yazarak kararı bildirir.

Fildişi Sahilleri vize reddi kararı verilmesinde eksik evrak verilmesinin yanında diğer bazı nedenlerde bulunmaktadır.

Fildişi Sahilleri Vize Reddi Kararı Verilmesinin Nedenleri

Fildişi Sahilleri vize reddi kararı verilirken tüm dünyada uygulanan vize kriterleri temel olarak alınır. Vize başvurusu yapan kişilerin kişisel durumları ve verdikleri belgelerdeki bilgiler dikkatlice incelenir.

Fildişi vize reddi kararının verilmesinin başlıca nedenleri şunlardır:

  • Seyahat amacı ile talep edilen vize türünün çelişmesi- Vize türü seyahat amacına göre belirlenmelidir.
  • Talep edilen vize türünde eksik-hatalı evrak verilmesi- Verilen tüm evraklar tam olmalı, hatalı bilgiler içermemelidir.
  • Yanlış ve yalan beyan- Belgelerdeki bilgiler kesinlikle doğru olmalıdır.
  • Vize başvurusunda bulunan kişinin yeterli mali gücü olmaması- Tüm gelir kaynakları belgelendirmeli, banka hesabında yeterli bakiye bulunmalıdır.
  • Seyahat bitiminde ülkeden ayrılmayacağına dair kanaat- Kişi seyahat sonrasında ülkesine döneceği garantisi vermelidir.
  • Sağlık sigortası ve sağlık raporunun yetersiz olması- Kişinin ağır fiziksel ve psikolojik rahatsızlıkları, bulaşıcı hastalığı olmamalıdır. Sağlık sigortası düzgün yapılmalıdır.
  • Güvenlikle ilgili endişeler- Kişinin ağır suçları bulunmamalı, Fildişi’nde kamu düzenini bozacağına dair kanıtlar olmamalıdır.

Fildişi Sahilleri Vize Reddi Kararı Çözümü

Fildişi Sahilleri  vize reddi kararı vize başvuru sahibinin adresine iletildikten sonra, resmi yazıda belirtilen tarihe kadar konsolosluklara itiraz yapılabilir. Eksik evraklar varsa vize başvuru sahibine evrakları tamamlama izni verilebilir. İtiraz sonucu vize reddi kararı kesinleşirse, Fildişi dış temsilciliklerinin verdiği bu kararı temyiz etmek mümkündür.

Fildişi Sahilleri vizesi için ödenen vize ücretleri vize reddi kararı sonrasında geri verilmez. Konsolosluk harçları ve vize başvuru merkezi hizmet ücretleri yeni başvuruda yeniden ödenmelidir. Vize başvurularının dikkatlice hazırlanması ve uzman danışmanlar kontrolünden geçmesi çok önemlidir.

Global Visa Services vize başvuru ofisleri tüm vize başvurularında üstün kaliteli hizmeti ile vize başvurularında yüksel vize kabul oranları ile ön plana çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×