Sierra Leone Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Sierra Leone Vizesi

Sierra Leone Aile Birleşimi Vizesi

Sierra Leone Aile Birleşimi vizesi ülkede belli bir süre oturma imkanı tanıyan uzun süreli bir vizedir. Sierra Leone aile birleşimi vize uygulamasından Sierra Leone vatandaşı ile evlenen kişiler ve ülkede oturma izni bulunan kişinin aile bireyleri faydalanmaktadır.

İrlanda Aile Birleşimi Vizesi

Sierra Leone Aile Birleşimi Vizesi

Sierra Leone Aile Birleşimi vizesi başvuruları bizzat Sierra Leone konsolosluklarına yapılmaktadır, her aile bireyi ayrı ayrı başvuru yapmak zorundadır. Sierra Leone vize evrakları >> eraytur.com/sierra-leone-vize-evraklari/ vize başvuru dosyasını hazırlayan kişiler uzman vize danışmanı desteği almalıdır.

Sierra Leone ye nasıl gidilir?

Türkiye’den direk olarak uçuş planına yer vermeniz mümkün olmaz. Bunun yerine önce Fas’a gitmeniz ve aktarma ile seyahat etmeniz gerekir.

Sierra Leone Büyükelçisi kimdir

Mohamed Hassan Kai-Samba Sierra Leona’nın Büyükelçisi olarak kabul edilmiştir.

Sierra Leone vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/sierra-leone-vize-basvuru-merkezleri/ aracılığı ile yapılan aile birleşimi vizesi başvurularında Sierra Leone dış temsilciliklerinden vize randevuları alınır, uzman danışman desteğinde hazırlanan vize başvuru dosyaları ile birlikte vize başvuru sahipleri bu randevulara iştirak eder. Yetkili vize başvuru merkezlerinde yapılan vize başvuruları yüksek kabul oranlarına sahiptir.

Sierra Leone Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Sierra Leone aile birleşimi vizesi için gerekli evrakların listesine Sierra Leone vize başvuru merkezi ofislerinden ulaşmak mümkündür. Vize başvuru dosyasında olması gereken evraklar eksiksiz olmalı, belgelerdeki bilgiler hatalı ve tutarsız olmamalıdır.

Sierra Leone aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar şunlardır:

 • Sierra Leone vize formu >> eraytur.com/sierra-leone-vize-formu-ve-dilekce/ ve Sierra Leone vize talep dilekçesi, düzgün bir şekilde vize uzman desteği ile hazırlanmalıdır.
 • Sierra Leone vize talebinde bulunan kişilerin kimlik belgelerinin fotokopileri, nüfus kimlik kartı, öğrenci belgesi, emekli kimlik kartı, şirket-kurum kimliği ya da çiftçi belgesi
 • Sierra Leone vize talebinde bulunan şahsın geçerli pasaportu, en az on yıl içinde alınmış, boş iki sayfası bulunan geçerli pasaport ve fotokopisi verilmelidir.
 • Sierra Leone vize başvuru dosyasında bulunması gereken beyaz arka zeminli biyometrik fotoğraflar
 • Sierra Leone vize talebinde bulunan kişinin barkotlu adli sicil kaydı ve tam vukuat nüfus kaydı örneği
 • Sierra Leone vizesi isteyen kişinin gelir belgeleri, banka hesap özeti ve maaş bordrolarının 3 aylık dökümü, tapular, araç ruhsatları, kira-faiz gelirleri
 • Sierra Leone vatandaşı bireyin uluslararası doğum belgesi örneği
 • Sierra Leone ülkesinde oturma izni bulunan aile bireyinin oturma ve çalışma izinleri
 • Sierra Leone’de kalınacak konutun tapu ya da kira kontratı fotokopisi
 • Evli çiftlerin uluslararası evlilik belgesi örneği, Türkiye’de evlenen kişilerin evlenme cüzdanı örneği
 • Boşanmış vize başvuru sahiplerinin boşanma ilamı örneği
 • 18 yaşından küçük çocukların ebeveynlerinden alınmış noter onaylı izin belgesi, velayet ya da veraset belgeleri
 • Sierra Leone’de bulunan aile bireyinin gelir belgeleri, çalışma belgeleri

Sierra Leone aile birleşimi vizesi belli bir süre için oturma müsaadesi tanımaktadır, bu süre genelde 1 yıldır. Bu sürenin sonunda vizeyi uzatmak için yeniden başvuru yapmak gereklidir. Sierra Leone’de sürekli oturma izni ve çalışma izni alabilmek için farklı bir başvuru prosedürü bulunmaktadır.

Vize başvuru merkezlerimizde Sierra Leone aile birleşimi vizesi için vize başvuru dosyaları uzman vize danışmanları eşliğinde hazırlanmakta ve dış temsilcilikler vize bölümünden vize randevuları alınmaktadır.

Sierra Leone vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/sierra-leone-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×