KKTC Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
KKTC Vizesi

KKTC Vize Formu ve Dilekçe

 

KKTC vize formu ve dilekçe, Kıbrıs vizesi başvurusu yapacak Ermenistan, Suriye ve Nijerya vatandaşlarının doldurması gereken iki resmi evraktır. Bu evrakların tamamlandığı vize başvuru dosyası KKTC vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/kktc-vizesi-basvuru-merkezleri/  aracılığı ile işleme konularak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vizesi alınabilir.

KKTC Schengen Vize Başvuru Formu

KKTC Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

KKTC  Vize Başvuru Formu PDF

KKTC Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

KKTC Vize  Dilekçe Örneği

KKTC Vize Formu ve Dilekçe

KKTC vize formu vize başvurusunda bulunan vize başvuru sahiplerinin kişisel bilgilerinin, seyahat bilgilerinin, meslek bilgilerinin yer aldığı bir yolcu bildirim formudur. Bu form eksiksiz olarak tamamlanmalı ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır.

KKTC vize dilekçesi seyahat amacına göre belirlenen vize türünde vize başvuru talebinin Kıbrıs dış temsilciliklerine iletildiği bir vize talep dilekçesidir. Vize başvuru sahibi kişisel bilgilerini, seyahat bilgilerini bildirerek vize talebini resmi makamlara iletir.

KKTC Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

KKTC Vize Formu vize başvuru merkezleri ve İnternet üzerinden elde edilerek doldurulan bir başvuru formudur. Bu form eksiksiz olarak, uzman danışman desteğinde doldurulmalıdır. Form doldurulduktan sonra KKTC vize evrakları >> eraytur.com/kuzey-kibris-turk-cumhuriyeti-vize-evraklari/  bulunan vize başvuru dosyasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti dış temsilciliklerine sunulur.

KKTC Vize Formu içerisinde doldurulması gereken alanlar şunlardır:

  • Kuzey Kıbrıs vize başvurusunda bulunan kişilerin kişisel bilgileri- Kimlik bilgileri ve pasaport bilgileri eksiksiz ve doğru olarak yazılmalıdır.
  • Kuzey Kıbrıs seyahat bilgileri- Kuzey Kıbrıs seyahatinin amacı ve tarihleri açık olarak belirtilmelidir.
  • Kuzey Kıbrıs vize başvurusu yapan kişinin çalışma bilgileri- Kuzey Kıbrıs vize talebinde bulunan kişinin çalışma durumu, firma bilgileri, kurum bilgileri belirtilmelidir.
  • Kuzey Kıbrıs konaklama bilgileri- Kuzey Kıbrıs’ta kalınacak otel adı, adresi, rezervasyon tarihleri belirtilmelidir.
  • Kuzey Kıbrıs’tan davetiye gönderen kişinin bilgileri- Kuzey Kıbrıs’tan davetiye yollayan kişilerin bilgileri ilgili alana yazılmalıdır.
  • Diğer alanlar- Kuzey Kıbrıs seyahati ile ilgili belirtilmesi gereken diğer bilgiler verilmelidir.

KKTC Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

KKTC vize dilekçesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vize talebini içeren bir şahsi başvuru dilekçesidir. Dilekçe içerisinden vize başvuru sahibinin kişisel kimlik bilgileri ve iletişim bilgileri yer almalıdır. Seyahat amacı belirtilen dilekçede, seyahat tarihleri kesin olarak belirtilmelidir. Islak imza ile onaylanan dilekçe KKTC Vize Ücretleri >> eraytur.com/kuzey-kibris-turk-cumhuriyeti-vize-ucretleri/  tahsilatı sonrasında işleme konulmak üzere vize başvuru dosyasına eklenir.

Ticari vize talep türlerinde firma isimleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde iş yapılacak firma bilgileri bulunmalıdır. Ticari talep dilekçeleri şirketin antetli kağıdında yazılmalı ve şirket yetkilisinin imzası ve kaşe bulundurmalıdır.
Kanada vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/kuzey-kibris-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×