KKTC Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
KKTC Vizesi

KKTC Vize Formu ve Dilekçe

 

KKTC vize formu ve dilekçe, Kıbrıs vizesi başvurusu yapacak Ermenistan, Suriye ve Nijerya vatandaşlarının doldurması gereken iki resmi evraktır. Bu evrakların tamamlandığı vize başvuru dosyası KKTC vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/kktc-vizesi-basvuru-merkezleri/  aracılığı ile işleme konularak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vizesi alınabilir.

Küba Vize Formu ve Dilekçe

KKTC Vize Formu ve Dilekçe

KKTC vize formu vize başvurusunda bulunan vize başvuru sahiplerinin kişisel bilgilerinin, seyahat bilgilerinin, meslek bilgilerinin yer aldığı bir yolcu bildirim formudur. Bu form eksiksiz olarak tamamlanmalı ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır.

KKTC Vize nasıl alınır?

KKTC vize işlemlerini konsolosluklar üzerinden tamamlamanıza izin verilir. TC vatandaşları 90 günü aşmamak kaydı ile vizesiz giriş yapabilmektedir.

Kuzey Kıbrıs vize istiyor mu?

Kuzey Kıbrıs’ta 90 günden az kalacak olan kişilerin vize verme zorunluluğu bulunmamaktadır.

Kıbrıs Rum kesimine vize nasıl alınır?

Kıbrıs Rum kesimi vize adımlarını konsolosluklar aracılığı ile bireysel olarak ya da danışmanlık firmalarından yardım alarak tamamlayabilirsiniz.

KKTC vize dilekçesi seyahat amacına göre belirlenen vize türünde vize başvuru talebinin Kıbrıs dış temsilciliklerine iletildiği bir vize talep dilekçesidir. Vize başvuru sahibi kişisel bilgilerini, seyahat bilgilerini bildirerek vize talebini resmi makamlara iletir.

KKTC Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

KKTC Vize Formu vize başvuru merkezleri ve İnternet üzerinden elde edilerek doldurulan bir başvuru formudur. Bu form eksiksiz olarak, uzman danışman desteğinde doldurulmalıdır. Form doldurulduktan sonra KKTC vize evrakları >> eraytur.com/kuzey-kibris-turk-cumhuriyeti-vize-evraklari/  bulunan vize başvuru dosyasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti dış temsilciliklerine sunulur.

KKTC Vize Formu içerisinde doldurulması gereken alanlar şunlardır:

  • Kuzey Kıbrıs vize başvurusunda bulunan kişilerin kişisel bilgileri- Kimlik bilgileri ve pasaport bilgileri eksiksiz ve doğru olarak yazılmalıdır.
  • Kuzey Kıbrıs seyahat bilgileri- Kuzey Kıbrıs seyahatinin amacı ve tarihleri açık olarak belirtilmelidir.
  • Kuzey Kıbrıs vize başvurusu yapan kişinin çalışma bilgileri- Kuzey Kıbrıs vize talebinde bulunan kişinin çalışma durumu, firma bilgileri, kurum bilgileri belirtilmelidir.
  • Kuzey Kıbrıs konaklama bilgileri- Kuzey Kıbrıs’ta kalınacak otel adı, adresi, rezervasyon tarihleri belirtilmelidir.
  • Kuzey Kıbrıs’tan davetiye gönderen kişinin bilgileri- Kuzey Kıbrıs’tan davetiye yollayan kişilerin bilgileri ilgili alana yazılmalıdır.
  • Diğer alanlar- Kuzey Kıbrıs seyahati ile ilgili belirtilmesi gereken diğer bilgiler verilmelidir.

KKTC Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

KKTC vize dilekçesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vize talebini içeren bir şahsi başvuru dilekçesidir. Dilekçe içerisinden vize başvuru sahibinin kişisel kimlik bilgileri ve iletişim bilgileri yer almalıdır. Seyahat amacı belirtilen dilekçede, seyahat tarihleri kesin olarak belirtilmelidir. Islak imza ile onaylanan dilekçe KKTC Vize Ücretleri >> eraytur.com/kuzey-kibris-turk-cumhuriyeti-vize-ucretleri/  tahsilatı sonrasında işleme konulmak üzere vize başvuru dosyasına eklenir.

Ticari vize talep türlerinde firma isimleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde iş yapılacak firma bilgileri bulunmalıdır. Ticari talep dilekçeleri şirketin antetli kağıdında yazılmalı ve şirket yetkilisinin imzası ve kaşe bulundurmalıdır.
Kanada vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/kuzey-kibris-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs'a Gitmek İçin Ne Gerekli?

Kuzey Kıbrıs’a gitmek için ne gerekli; kişilerin vize alma adımlarında özellikle pasaportlarının geçerliliği ile alakalı tüm bilgileri sorunsuz şekilde sunmaları gerekmektedir. Pasaportun güncelliği ile alakalı sorun varsa, öncelikle pasaport güncelleme adımı için başvurunun yapılması lazımdır.

Kıbrıs’a gitmek için gerekli evraklar 2020 arasında pasaportun yanı sıra 2 adet de biyometrik fotoğrafın bulunması gerekir.

Kıbrıs’a gitmek için pcr testi koşulu da getirilmiştir. Giriş adımlarında yapılan bu test kontrolleri ile beraber ülkede salgının kontrol altına alınması için bir fırsat sunulmaktadır.

Kıbrıs’a gitmek için gerekli evraklar 2021 kapsamında ülkeye giriş adımın sonrasında maddi ihtiyaçların nasıl karşılanacağına ilişkin de bilgilendirmenin yapılması gerekir.

Kıbrıs’a gitmek için ne gerekli corona testi zorunluluğunun yanı sıra ilerleyen aylarda aşı ile alakalı da bir zorunluluk getirileceği ön görülmektedir.

Kıbrıs’a gitmek için ne gerekli korona testi ile alakalı olarak kişilerin negatif sonuç alması durumunda girişleri ile alakalı bir sorun ortaya çıkmayacaktır.

Kıbrıs’a gitmek için korona testi zorunluluğunun getirilmesi ile beraber halk için ülke dışından gelenlerin salgın tehlikesi taşımaması mümkün hale gelir.

Kıbrıs’a gitmek için pasaport gerekli mi; pasaport gerekliliği zaruridir. Hatta ülke yetkili kurumları gerekli görürse, geçmişte kullandığınız pasaportları da talep edebilir.

Kıbrıs’a girişte karantina var mı; pcr testi negatif çıkması durumunda ülkeye giriş için ayrıca bir prosedür gerekmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×