Bahreyn Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Bahreyn Vizesi

Bahreyn Vize Formu ve Dilekçe

Bahreyn vize formu ve vize dilekçesi, başvurulacak vize türlerini belirtmek ve kişisel bilgileri vermek amacıyla hazırlanır ve Bahreyn dış temsilciliklerine verilir. Bahreyn vize evrakları arasında ilk işlem yapılması gereken belgeler vize formu ve dilekçedir. Hem başvuru formunda hem dilekçede verilen bilgiler doğru olmalı, gerekli evrak listesinde bulunan belgelerle tutarlı olmalıdır.

Azerbaycan Vize Formu ve Dilekçe

Bahreyn Vize Formu ve Dilekçe

Bahreyn vize formu Bahreyn Konsolosluğu tarafından vize başvurusunda bulunacak kişilerin kişisel, finansal ve mesleki bilgilerini toplamak ve değerlendirmek üzere hazırlanmıştır. Bu bilgiler ışığında vize başvurusu değerlendirilmesi yapılır ve vize için gerekli evraklardaki bilgilerle tutarlılığı kontrol edilir. Doğru bilgilerle verilen, seyahat amacı ve talep edilen vize türü belirtilen vize başvuru formları değerlendirmeye alınır. Bahreyn e-vize uygulaması için vize başvuru formu online doldurulur, vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılan başvurularda formun çıktısı alınarak tükenmez kalemle doldurulur ve ıslak imza ile imzalanır.

Bahreyn’e Vize nasıl alınır?

Bahreyn e-vize veren ülkeler arasında yer aldığı için vize başvurularını online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Vize almak için pasaport sahibi olmanız, başvuru formunu İngilizce ve Türkçe olarak doldurmanız, vize talep dilekçesi yazmanız istenir.

Bahreyn vize ister mi?

Bahreyn ve Türkiye arasındaki anlaşmaya göre ülkeler karşılıklı olarak 90 günü geçmeyecek seyahatler için vatandaşları vizeden muaf tutmuştur. Eğitim, çalışma, ticari veya aile birleşimi amaçlarıyla gidecek olan ve 90 günden uzun süre konaklayacak olan vatandaşlar vize almalıdır.

Bahreyn vizesi kaç günde çıkar?

Bahreyn vizesi 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
Bahreyn vize dilekçesi, seyahat edecek kişilerin seyahat amaçlarının belirtildiği, vize türünün belirtildiği ve seyahat tarihlerinin, planlarının ayrıntılı aktarıldığı bir dilekçedir. Konsolosluğa hitaben İngilizce yazılabilir. Verilen bilgiler kesinlikle doğru olmalıdır, ıslak imza ile imzalanır ve tarih düşülür.

Bahreyn Vize Formu

Bahreyn vize formu vize talebinde bulunan kişilerin bilgilerini Konsolosluk vize departmanına sunmak için tasarlanmış bir resmî belgedir. Özenle okunması ve doldurulması gerekmektedir. E-vize uygulamasında İnternet üzerinden online olarak doldurulur, vize başvuru dosyasında sunulacaksa çıktısı alınmalıdır.

Bahreyn vize formunda şu alanlar yer alır:

  • Vize başvuru sahibinin kişisel bilgileri- Kimlik belgelerinde bulunan kişisel bilgiler verilir; isim soyadı, doğum yeri ve tarihi, pasaport bilgileri, ikametgah bilgileri
  • Seyahat hakkında bilgiler- Seyahatin nasıl yapılacağı, otel ve konaklama rezervasyonları, seyahat tarihleri, sağlık sigorta bilgisi
  • İş ve eğitim durumu bilgileri- Mesleki bilgiler verilir, firma adı, adresi, çalışılan kurumlar, görev ve unvanlar, son mezun olunan okul bilgisi yazılmalıdır.
  • Finans bilgileri- Finansal veriler belirtilir, maaş gelirleri, banka bakiyesi ve diğer gelirler belirtilmelidir.
  • Güvenlikle ilgili alanlar- Kişinin sabıka kaydının olup olmadığı, sağlık durumu belirtilir.

Bahreyn Vize Dilekçesi

Bahreyn vize dilekçesi öncelikle seyahatin amacını belirtmek ve vize türüne göre vize talebinde bulunmak için yazılır.

Vize dilekçesinde seyahatin tarihleri mutlaka yazılmalıdır, masrafların nasıl karşılanacağı belirtilmelidir. Sponsor var ise sponsor bilgileri verilmelidir.

Konsolosluğa hitaben yazılan dilekçe ulaşım ve konaklama bilgileri içermelidir. Ticari vize başvuru sahipleri dilekçelerini çalıştıkları ya da sahip oldukları şirket antetli kağıdında yazarlar, dilekçe yetkili kişi tarafından imzalanır ve kaşelenir.

Bahreyn vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/bahreyn-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×