Azerbaycan Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Azerbaycan Vizesi

Azerbaycan Vize Formu ve Dilekçe

Azerbaycan vize formu ve dilekçe, Azerbaycan Konsolosluğu tarafından hazırlanan ve vize başvurusunda bulunan şahısların kişisel bilgilerinin toplanması amacıyla düzenlenmiş vize başvuru formu ve vize dilekçesini tanımlar. Vize başvurularında Azerbaycan vize formu ve dilekçesi verilmesi gereken evrakların başında gelir.

Azerbaycan Schengen Vize Başvuru Formu

Azerbaycan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Azerbaycan Vize Başvuru Formu PDF

Azerbaycan Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Azerbaycan Vize  Dilekçe Örneği

Azerbaycan Vize Formu ve Dilekçe

Azerbaycan vize formu e-vize başvurularında Online doldurulur, vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılan başvurularda çıktısı alınarak, tükenmez kalemde, büyük harfle ve okunaklı bir şekilde doldurulmalıdır. Türkçe ve İngilizce doldurulabilen formda verilen bilgiler tam ve hatasız olmalıdır, vize formu resmi bir belge olduğundan verilecek yalan bilgiler suç teşkil edecektir. Hatalı bilgiler ise vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması ve vize reddi kararını beraberinde getirir.

Azerbaycan vize dilekçesi, seyahat amacı ile vize talep türünü belirtir, ticari vize taleplerinde ve turistik vize taleplerinde işverenler ve çalışanlar firmalarının başlıklı kağıdında, imzalı ve kaşeli olmak kaydıyla vize talep dilekçelerini yazarlar. Vize talep dilekçesinde tüm belli başlı bilgiler verilmeli, vize formu ve dilekçede bahsi geçen kişisel, mesleksel ve finansal bilgiler onaylı belgelerle aynı olmalıdır.

Azerbaycan Vize Formu Verilmesi Gereken Bilgiler

Azerbaycan vize formu, Azerbaycan dış temsilcilikleri tarafından hazırlanmış resmi bir belgedir ve büyük bir titizlikle doldurulması gerekir. Formda yapılacak hatalar ve yanlış bilgi verilmesi vize alım sürecini olumsuz etkiler.

Azerbaycan vize formu içinde cevaplanması gereken soruların genel kategorileri şöyledir:

  • Kişisel veriler- Kişisel bilgiler, isim-soy isim, doğum yeri ve tarihi, aile bireylerinin bilgileri, mesleki durum bilgisi, pasaport bilgilerinden oluşur
  • İş durumu bilgileri- İşyeri adı, adresi, görev ve unvan bilgileri verilmelidir.
  • İletişim bilgileri- Vize başvurusunda bulunan kişi tüm iletişim bilgilerini paylaşmalıdır. Telefon, e-posta, ikametgah adresi vb.
  • Seyahat ayrıntıları- Seyahatin hangi şehirlere ve ne zaman yapılacağı açıkça yazılmalıdır.
  • Mali durum bilgileri- Maaş bilgileri ve diğer finansal durum bilgileri verilmelidir.

Azerbaycan online formunda ise şu alanlar mevcuttur:

  • Kişisel bilgiler ve seyahat hakkında bilgiler- Kimlik belgesiyle aynı kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, meslek durumu, ikametgah adresi, seyahat tarihi, vize türü belirtilmelidir.
  • Seyahat edecek kişinin pasaport bilgileri- Pasaport türü, numarası, veriliş yeri-tarihi, bitiş tarihi ve Azerbaycan’da kalınacak yerin adresi yazılmalıdır.

Başvuru formunda sorulan özel soruda Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ bölgesine ve Ermenistan’a ziyaret yapılıp yapılmadığı sorulur, bu yerlere gidenlerin Azerbaycan’a girişi kabul edilmez.

Azerbaycan Vize Dilekçesi

Azerbaycan vize dilekçesi Konsolosluğa hitaben yazılır, Türkçe ve İngilizce düzenlenebilir. Vize dilekçesinde talep edilen vize türü seyahat amacı belirtilerek yazılır.

Seyahat tarihleri açıkça belirtilmelidir. Seyahatin hangi şehirlere olacağı ve seyahat planları bilgisi verilmelidir. Seyahat masraflarını kimin karşılayacağı ve varsa sponsorun bilgileri ve mali durumları belirtilmelidir.

Ticari vize talep dilekçeleri şirket antetli kağıdına yazılır, turistik vizelerde işverenler ve çalışanlar iki dilekçe vermelidir.

Azerbaycan vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/azerbaycan-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×