Vfs Global ile Vize Başvuruları - Eraytur
Duyuru

Vfs Global ile Vize Başvuruları

Dünyadaki küreselleşme akımının etkisi ve uçuş seyahatlerinin günden güne artış göstermesi ile birlikte, dünya ülkeleri arasındaki mesafe de günden güne kısalmıştır. Bunlardan dolayı herkesin hayalinde bir yurtdışı tecrübesine sahip olma imkanı oluşmaktadır. Kimisi eğitimini yurtdışında tamamlayarak kendisini geliştirmek, kimisi tarihi ve kültürel anlamda farklı yerler görmek ve farklı insanlar tanımak, kimisi ise işi ve ailesiyle birlikte yeni bir hayata atılmak üzere yurtdışına çıkmak istemektedir.

Vfs Global ile Vize Başvurları

Ancak her isteyenin elini kolunu sallayarak yurtdışına çıkması günümüzde henüz mümkün olan bir uygulama değildir. Farklı bir ülkeye seyahat etmek isteyen bir kişinin pasaportu ve gitmek istediği yabancı ülkeden aldığı vizesi olmalıdır.

Bazı ülkeler benimsedikleri politikalar gereği ya da karşılıklı anlaşmalar neticesinde birbirinin vatandaşlarına pasaportsuz giriş çıkış imkanı ve vize alma zorunluluğu olmadan belirli bir süre ziyaret etme imkanı sunmaktadır. Böyle bir durum söz konusu olmadığında ise pasaportu olmayan ya da vize alma zorunluluğu bulunup da vize almayan bir kişinin gitmek istediği yabancı ülkeye girişi mümkün değildir. Pasaporta sahip olmak isteyen bir kişi, bu işlemi kendi ülkesinde ve ülkesinin kurumlarında yaptırabilmektedir.

Vfs Nedir?

Gitmek istenen ülkede vize alma zorunluluğu olduğunda vize almak için ise farklı imkanlar bulunmaktadır. Vize başvurusu yapmak üzere başvuru yapılabilecek yerlerin başında doğrudan ilgili ülkenin konsolosluğu gelmektedir. Örnek vermek gerekirse; Almanya’ya bir süreliğine gitmek isteyen ve vize alması gerekli olan bir kişi, Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluklarından birine giderek başvuru işlemini yerine getirebilmektedir. Vize başvuru işlemleri ve vize başvurusunun değerlendirilip onaylanma süreci, kişi hakkında her türlü bilginin incelendiği bir süreç olduğundan, vize başvurusunda konsolosluklar kişi hakkında birçok belge istemektedir. Dolayısıyla istenen belgelerin temini anlamında zaman kayıplarını önlemek adına vize başvurusuna gitmeden önce, ilgili konsolosluğu arayarak gerekli belgelerin ne olduğunu öğrenip ona göre en kısa sürede belgeleri temin edip başvuruya gidilmesi faydalı olacaktır.       

Gitmek istediği ülke adına vize almak üzere başvuru yapmak isteyen kişinin bir diğer başvurabileceği kurum Vfs Global’dir. Vfs Global Türkiye’de bulunan, vize başvuru merkezi olarak adlandırılan aracı kurumlardan birisidir.

Vize almak üzere yapılan başvuru, belge temini ve bunlara ilişkin süreçler yorucu, uğraştırıcı ve karmaşık işlerdir. Dolayısıyla vize almak ve vize başvurusuna dair hiçbir bilgisi bulunmayan kişiler bu süreçte çok zorlanacak ve vize alma süreçleri uzayacaktır. Aracı kurumlar, vize işlemlerini başvurusundan onayına kadar geçen süreci, ilgili kişinin adına yürüten faydalı kurumlardır. Vfs Global de bu kurumlardan biridir.  VFS Global Vize takip işlemlerinizi kolayca yapabileceğiniz profesyonel bir el vazifesi görmektedir. Türkiye’de VFS Global Ankara, İstanbul ve İzmir öncelikli olmak üzere, birçok yerde merkezi bulunan uluslar arası bir kurum olarak vize başvuru işlemlerinin kolaylıkla ve hızlı bir şekilde yapılmasına yardımcı olur. Vfs Global dünya geneline yayılmış bir kurum olduğu için, VFS Global YunanistanVFS Global Polonya, VFS Global Hollanda, VFS Global Belçika ve VFS Global Avusturya gibi şube ve merkezlerine rastlamak da mümkün olacaktır. Dolayısıyla söz konusu kurum aracılığıyla vize başvurusu yapıp onaylanan ve istediği yabancı ülkeye seyahat eden kişi, gittiği yerde de yalnız kalmayacak ve herhangi bir sorununda gittiği bölgedeki konsolosluğun yanında Vfs Global’den yardım alabilecektir.

Vfs Global aracılığı ile vize başvurusu yapacaklar, ilgili işlemlerini doğrudan merkez ile irtibat kurup kendi elleriyle belge teslimlerini yaparak halledebileceği gibi, internet üzerinden yükleyerek de işlemlerini yapabilmektedir. VFS Global Hollanda vize başvurularında ya da VFS Global Belçika’ya yönelik yurtdışı seyahati için gereken vize başvurularında gidebileceğiniz bir kurum olarak, hızlı ve profesyonel bir şekilde çalışmaktadır.

Yurtdışı seyahatleri için vize başvurusu yapacak kişilerin, yapacakları vize başvurusu için tercih edebileceği farklı birçok alternatif yöntem bulunuyor. Vize başvuruları, direkt olarak ilgili ülkenin konsolosluklarına yapılabileceği gibi, internet üzerinden alınan randevular ile aracı kurumlara da yapılabiliyor. VFS Global, 124 farklı ülkede 2500’ün üzerindeki ofisi ile aracı kurum olarak kişilere vize ve pasaport işlemleri için hizmet veriyor.

VFS Global Nedir?

VFS Global 2001 yılından bu yana dünyanın farklı ülkelerindeki kişilerin vize ve pasaport işlemlerini gerçekleştiriyor. Diğer aracı kurumlardan farklı olarak VFS Global, müşterilerine VIP servis ve kurye hizmeti gibi vize işlemlerini kolaylaştıran seçenekler de sunuyor. VFS Global’in ülkemizde İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, Edirne, Gaziantep ve Muğla’da ofisleri bulunmaktadır. Vize ve pasaport işlemleri için kişiler direkt olarak VFS Global ofislerine müracaat edebileceği gibi internet üzerinden alınan online rezervasyonlar ile farklı şehirlerden de vize başvurusu yapılabiliyor.

Vize başvurusu yapacak kişilerin, evrak düzenleme ve başvuru işlemleri direkt olarak VFS Global tarafından gerçekleştiriliyor. Vize başvuru işlemlerinin kısalması için kişilerin yapacakları seyahat planlamasına uygun vize türü için başvuru yapması gerekiyor. Schengen anlaşmasına dahil olan ülkelerin hepsine tek bir vize ile geçiş imkanı sunan Schengen vizesi için başvuru yapacak kişilerin, hangi ülkede ne kadar süre kalacağı gibi detayları başvuru öncesinde planlaması gerekiyor. Schengen vizesine sahip kişilerin, vize süresi boyunca Schengen anlaşmasına dahil ülkelerin hepsine seyahat etme hakkı bulunuyor. Vize başvurusu sırasında kişilerin hangi ülkede ne kadar süre kalacağına dair seyahat planlarını belirtmesi ve Schengen vizesi başvurusunu en uzun süre kalmayı planladıkları ülkeye yapmaları gerekiyor. Vize başvurusu onaylandıktan sonra ise yapılacak seyahatin öncelikle bu ülkeden başlaması gerekiyor.

VFS Global’de vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin öncelikle vize başvurusu için randevu alması gerekiyor. Başvuru yapacak kişinin, aldığı randevu tarihine kadar kendisinden istenilen belgeleri bir araya getirerek VFS Global’e teslim etmesi gerekiyor. Yapılan vize başvurularından önce kişinin seyahat için uçak bileti ve otel rezervasyonu yapmaması da büyük önem taşıyor. Her ne kadar VFS Global aracılığı ile yapılan vize başvuruları kısa sürede onaylansa da ek belge teslim edilmesi gereken durumlarda vizenin onaylanma süreci de uzayabiliyor. Aile ile yapılacak seyahatlerde 18 yaşından küçük çocukların başvuru formlarına ebeveynlerinden birisi tarafından imza atılması yeterlidir.

Vize İşlem Merkezi

Vize merkezleri sizlere en iyi vize hizmetini vermek için çalışmaktadır. Vize merkezi telefon numarasını alarak veya sizlere en yakın adreslerine giderek vize işlemlerinizi daha kolay ve daha kısa sürede halledebilmeniz mümkündür.

Birden fazla vize danışmanlık şirketleri olduğundan söz etmek mümkündür. Bunlardan kendinize en uygununu seçebilirsiniz. Vize danışmanlık merkezleri aslında sizlerin genel durumunuza bakıp vize alıp alamayacağınızı belirtir ve almanız için neler gerekir bunlar için de yardımcı olacaktır.

Vize merkezi Ankara bölgesinde de bulunmakta olup Çankırı veya Çorum gibi bölge illerden de gidebilirsiniz çünkü vize merkezleri genel olarak büyük şehirlerde olup çevre şehirlerden de gidilmektedir.

Vize başvuru merkezi Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa ve Antalya gibi büyük şehirlerde olup çevre şehirlerden kendilerine gelinmesi söz konusudur. Ancak son zamanlarda pek çok ile telefon ve mail ile hizmet de mümkündür.

Vize danışmanlık merkezi faaliyetlerinden faydalanabilirsiniz. İsterseniz sadece fikir alabilir isterseniz de evraklarınızın tamamı için destek görebilirsiniz. Bunların her biri birtakım farklı ücretlere tabii olmaktadır.

Schengen vizesi danışmanlık hizmeti en çok verilen danışmanlıktır. Bu danışmanlık hizmetini alarak vize alabilir ve sonrasında neredeyse Avrupa’nın tamamını bu vize ile gezebilirsiniz.

Vize işlemleri sağlanırken birçok prosedür gerekir ve insanların bu prosedürler için vakitleri olmayabilir. Bu gibi durumlarda vize işlem merkezi gerekli hizmeti buna ihtiyaç duyanlara sunmaktadır.

Vize danışmanlık merkezi Ankara merkezli pek çok yerden faydalanabilir ve size en yakın danışmanlık merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Vize işlemlerinizi hızlı bir biçimde tamamlamanın en uygun yolu budur.

Vizeler için en uygun hizmeti vize işlem merkezi olarak çalışan pek çok yerden alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×