Yunanistan Sınır Kapısı 2022 - Eraytur
Eraytur Blog

Yunanistan Sınır Kapısı 2022

Yunanistan sınır kapısı İstanbul ve Edirne tarafından gidilebilen yol güzergahına sahiptir. Türkiye’den Yunanistan’a gitmek için vize gerekmekte, Yunanistan Avrupa Birleşik Devletleri politikasına göre hareket etmektedir. Türkiye’den deniz ve kara yoluyla Yunanistan’a geçmek mümkündür. İpsala sınır kapısı, Pazarkule sınır kapısı ve Kipi sınır kapısı bulunan Yunanistan’a girişler 24 saat açıktır.

Yunanistan’ın Sınır Kapısının Adı Nedir?

Türkiye’den Yunanistan’a açılan sınır kapısı olarak Edirne il merkezine gitmeli daha sonra kapıkule gümrük kapısının oraya ulaşmalısınız. Pazarkule ve İpsala sınır kapısı açık olan Yunanistan sınır kapısı için Avrupa standartlarına uygun vize almanız gerekmektedir. Yunanistan sınır kapısı son durum olarak Avrupa ve Türkiye pasaport işlemlerine göre açıktır.

Türkiye Yunanistan sınır kapıları İpsala sınır kapısı, Pazarkule sınr kapısı ve Kipi sınır kapısı olarak Türkiye haritası tamamlandığında belirlenmiştir. Gümrük ve sınır kapısı olarak bilinen bu alanlarda özellikle geçiş için Yunanistan vize işlemlerinin yapılması aynı zamanda giriş ve çıkış işlemleri için de gümrük bölümünden eşya geçişlerine izin alınması gerekir.

Türkiye’nin Sınır Kapıları

Yunanistan sınır kapısı, Türkiye girişlerinde İstanbul üzerinden Edirne’ye uzanan bir yolculuğu kapsamaktadır. Türkiye’den Bulgaristan, Gürcistan ve Irak, İran bölgelerine geçiş için ondan fazla sınır kapısı bulunur. Türkgözü sınır kapısı, Akyaka sınır kapısı, Gürbulak sınır kapısı, Doğubeyazıt sınır kapısı Ermenistan, Gürcistan, Suriye ve İran’a açılan kapılardır.

Bulgaristan Sınır Kapıları İsimleri

Balkan ülkelerine bağlı Bulgaristan sınır kapısı için Aziziye Dereköy, Hamzabeyli ve Kapıkule sınır kapıları bulunmaktadır. Tıpkı Yunanistan’a gitmek için vize gerektiği gibi Bulgaristan’a gitmek için de vize ve pasaport işlemleriniz yaptırmanız gerekmektedir. Bulgaristan’ın sınır kapısı, Balkan ülkelerine geçiş için Kapıkule sınır kapısı olarak bilinmektedir.

Türkiye Yunanistan Sınırı Açık Mı?

Türkiye’de son zamanlarda yapılan siyasi adımlar sonucunda, Yunanistan ve Türkiye arasındaki sınır geçişleri açılmıştır. Pandemi sürecindeki düzenlemelerde Gürcistan sınır kapısı ve Yunanistan sınır kapısı için yeni düzenlemelere yer verilmiştir. Türkiye’den Avrupa ve Balkan ülkelerine geçmek için vize işlemleri yapılması gerekmekte, bu süreçte Yunanistan konsolosluğuna ve Balkan ülkeleri konsolosluğuna başvuru yapılması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×