Weisbaden Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Weisbaden Vize

Almanya Weisbaden Vize Başvurusu

Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı Weisbaden vize başvuru işlemleriniz için gerekli olan işlemleri vize merkezine başvuru yaparak hızlandırabilirsiniz. Evrak düzenlemeleri, rezervasyon işlemleri ve konsoloslukla ilgili bağlantıları sizlerle paylaşacaktır.

Weisbaden İçin Vize Gerekli Mi?

Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı Weisbaden vize işlemleriyle yurtdışı seyahatine gidebileceğiniz bölgelerden biridir. Vize başvurusu için Almanya vize işlemlerini, şartlarını ve koşullarını eksiksiz yerine getirmeniz gerekmektedir. Weisbaden evrak düzenlemeleri, rezervasyon işlemleri ve harç bedeliyle birlikte vize almanız sağlanmaktadır.

Weisbaden İçin Vize Şartları

Weisbaden vize şartları Schengen vize prosedürüne uygunluk taşımalıdır. Şartlarda, eksiksiz evrak, 2 sayfa boş pasaport, çıkış nedeni, tarihi ve dönüş tarihi belirtilmesi şartları bulunmaktadır.

Vize harcı, sigorta bedeli ve pasaport düzenlemelerinin yapılmasıyla vize başvurularınız kabul edilmektedir.

Weisbaden Turistik Vize

Almanya turistik vize işlemlerinde D tipi 90 günlük yurtdışı seyahatlerine izin verilmektedir. C tipi ve D tipi vize başvurularında, otel rezervasyon ve uçak rezervasyon işlemlerinizi vize acenteleri üzerinden yaparak, süresin hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

Weisbaden Vize Başvurusu

Almanya konsolosluğu üzerinden yapılacak Weisbaden vize başvurusu, eksiksiz evrak teslimi, vize harcı, sağlık sigortası ve çıkış nedenini bildiren bir adet dilekçe ve form ile yapılmaktadır. Almanya konsolosluğuna hafta içi 9.00 ile 16.30 arasında başvuru yapabilirsiniz.

Weisbaden Vize Evrakları

Vize evrak listesi dikkate alınmalıdır. Eksiksiz evrak verilerek süreç başlatırır. Weisbaden vize evrakları, pasaport, sağlık sigortası 30.000 Euro teminatı, tam vukuatlı nüfus kaydı, 2 adet fotoğraf, vize harcı bedeli, D tipi ve C tipi vize başvuru formu, 3 aylık maaş bordrosu

Weisbaden Vize Fiyatları/ Ücreti

Weisbaden vize fiyatları 60 Euro, turistik, iş, eğitim, ziyaret ve kültürel gezi kapsamındadır. 30 Euro konsolosluk hizmet bedeliyle birlikte verilmelidir.

Weisbaden Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Weisbaden vizesi, konsolosluğun yoğunluğuna göre 7 iş günü ile 15 iş günü arasında çıkmaktadır. Çıkış dönemi ve konsolosluğun randevu sistemine göre süreç uzayabilir ya da kısalabilirsiniz.

Weisbaden Vizesi Nasıl Alınır?

Weisbaden Almanya üzerinden konsolosluğa başvuru yapılarak alınmalıdır. Vize başvuru evresinde eksik evrak verilmeden, süreç takip edilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×