Solingen Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Solingen Vize

Almanya Solingen Vize Başvurusu

Solingen, Almanya’nın kuzeybatı bölgesinde bulunan Kuzey Ren-Vestfalya eyaletine bağlı 159.000 nüfuslu bir kenttir.  Bıçak üretimi ile tanının küçük kent konum olarak Düsseldorf ve Köln’e olan yakınlığı ile avantajlı bir bölgede bulunmaktadır. Solingen vizesi ile ilgili bilinmesi gerekenler için yazımızı okuyun.

Solingen İçin Vize Gerekli Mi?

Solingen, Almanya içerisinde bulunan bir şehir olması nedeni ile Bordo pasaport sahibi olan Türk vatandaşların, Schengen bölgesi için geçerli olan Schengen vizesi alma zorunluluğu bulunmaktadır. Yeşil, siyah ve gri pasaport olarak geçen diğer pasaport türlerinde ise 90 günü geçmemek kaydı ile vize alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Solingen İçin Vize Şartları

Solingen vizesi almak için Almanya temsilciliklerinden gidilme amacına uygun olarak alınması gereken vize randevusu ve vize için başvuru yapılmalıdır.

C tipi vize, Schengen vizesi, D tipi vize, turist vizesi, çalışma izni ve aile birleşimi vizesi almak için gerekli evrakların tamamlanarak, gerekli kurumlara başvuru yolu ile iletilmesi gerekmektedir.

Solingen Turist Vizesi

Solingen vize işlemleri arasında Almanya turist vizesi olarak geçen C tipi vize işlemleri için turist vizesi randevusu alınmalıdır. Ardından vize için gerekli olan hesap dökümü belgeleri, 30.000 Euro teminatlı seyahat sigortası ve turist vizesi başvuru formu ile gidiş tarihinden en az 15 gün öncesinde başvuru yapılmalıdır.

Solingen Vize Başvurusu

Solingen vize başvuru işlemlerinde gerekli belgelerin temini, ilgili vize türü ile ilgili randevu ve vize ücretini ödenmesi gerekmektedir.

Solingen Vize Evrakları

Solingen vize evrakları için gerekli olan liste Türkiye Cumhuriyeti içerisinde bulunan Almanya temsilcilikleri tarafından vize türüne göre ilan edilmektedir. Vize başvurusu için bu belgelerin toplanması önemlidir.

Solingen Vize Fiyatları / Ücreti

Solingen vize işlemlerinde istenen ücret Almanya vize ücreti kapsamında belirlenen 80 Euro şeklindedir. Başvuru merkezleri ve vize merkezleri tarafından ek ücretler talep edilebilmektedir.

Solingen Vizesi Kaç Günde Çıkar

Solingen vizesi için belirlenen resmi süre opsiyonlu olarak 15 + 2 gün şeklinde sonuca bağlanmaktadır.

Solingen Vizesi Nasıl Alınır

Solingen vizesi ve vize türleri için detaylı bilgiyi iletişim adreslerimizden ulaşarak öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×