Postdam Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Postdam Vize

Almanya Postdam Vize Başvurusu

Parkları ve Sanssouci Sarayı ile Almanya’nın en geniş Dünya Miras Listesi içerisinde yer alan Postdam aynı zamanda en önemli film üretim merkezlerinden biri. Babelsberg film stüdyosu ve Postdam Üniversitesi ile Türklerin tercihi olan şehre Alman vizesi ile gidilmektedir.

Postdam İçin Vize Gerekli Mi

3 devlet koleji ve 30’dan fazla araştırma enstitüsünün bulunduğu Almanya’nın en önemli şehri Postdam Almanya için vize gereklimi sorusu özellikle Türk öğrenciler açısından önemlidir.

Şehre kısa süreli seyahat için Schengen vizesi ile giriş mümkündür.

Postdam İçin Vize Şartları

Postdam başta olmak üzere Almanya’nın tüm şehirlerini ziyaret edebilmek için vize zorunluluğu bulunmaktadır. Postdam için vize şartları Schengen vizesi için gerekli olan şartlardır.

Postdam Turist Vizesi

Almanya turistik vizesi başvurusunda bulunmak için müracaatın şahsen yapılması gerekmektedir. Postdam turist vizesi başvurusunun 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen ülkesinden vize alanların şahsen yapmasına gerek kalmaz.

Postdam Vize Başvurusu

Almanya’nın en önemli şehri olan Postdam vize işlemleri için kalış süresi ve alınması gerekli olan vize türüne göre yapılmaktadır. Postdam vize başvurusu uzun yazı kısa seyahatlere göre farklı olur, başvurular konsolosluğa ya da konsolosluk tarafından yetkilendirilen merkezlere yapılır.

Postdam Vize Evrakları

Postdam vize başvurusunda, turistik, ticari, ziyaret ya da kültürel gibi farklı nedenlerden herhangi biri için yapılacak olan seyahatlerde standart evrakların sunulması gerekmektedir. Postdam vize evrakları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken eksiksiz ve doğru evrak hazırlamaktır.

Postdam Vize Fiyatları/ Ücreti

Postdam vize ücretleri ve ülkelerinin ortak kararı sonucunda belirlenir. 2021 yılı için konsolosluğa ödenen harç ücreti başvuru merkezleri ödenen koordinasyon bedelinde artış yaşanmış durumdadır. Postdam vize fiyatları / ücreti toplam 110 Euro karşılığı Türk lirasıdır.

Postdam Vizesi Kaç Günde Çıkar

İki ülkenin resmi tatil günlerinde konsolosluk ve vize ofisleri tarafından hizmet verilmez. Yapılan başvurularda yaşanan yoğunluktan dolayı ile işlem sürecinin uzama ihtimali dikkate alınmalıdır. Postdam vizesi kaç günde çıkar detaylı bilgiye ulaşabilmek için hemen bize ulaşın.

Postdam Vizesi Nasıl Alınır

Yapılan başvurular sonrası 8 ila 15 gün içerisinde netice almak mümkündür.  Yapılan müracaata ret cevabı almamak ve olumlu sonuçlanmasını sağlamak için Postdam vizesi nasıl alınır sorusunun cevabını uzmanlarımızdan alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×