Mönchengladbach Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Mönchengladbach Vize

Almanya Mönchengladbach Vize Başvurusu

Almanya’nın Ren Vestfalya eyaletinde yer alan Mönchengladbach vize işlemleri için Almanya konsolosluğuna başvuru yapılması gerekmektedir. Mönchengladbach için vize merkezinden destek alarak, başvuru işlemlerinizin hızlanmasını sağlayacak seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Mönchengladbach İçin Vize Gerekli Mi?

Almanya’da bulunan Mönchengladbach vize işlemleriyle turistik, eğitim, iş, ticaret, aile birleşimi ve ziyaret kabul etmektedir. Konsolosluk üzerinden yapılacak başvurularda, vize prosedürü Schengen vize işlemlerine göre ilerlemektedir. D tipi vize ve C tipi vize işlemleriniz için gitme nedeninizi belirten dilekçeyle birlikte başvuru yapabilirsiniz.

Mönchengladbach İçin Vize Şartları

Mönchengladbach gitmek için vize şartlarında, evrakların kusursuz ve eksiksiz olması bulunmaktadır. Vize harcı, 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı ve dönemin döviz kuruna göre hesap kartınızda belirli bir miktar para bulunması gerekir.

Vize merkezi üzerinden ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Mönchengladbach Turistik Vize

Turistik vize işlemleri için C tipi 90 günlük vize başvurunuzu ülkeden çıkış nedeninizi bildirerek dilekçe vermeniz gerekmektedir. Mönchengladbach vize işlemlerinde, turistik amaçlı çıkışlarda, C tipi ve D tipi vize başvurularınızı Konsolosluk üzerinden sabah 9.00 ile 16.30 arasında yapabilirsiniz.

Mönchengladbach Vize Başvuru

Mönchengladbach vize başvuru işlemlerinde, Türkiye’den çıkış nedeninizi bildiren dilekçe ve form ile birlikte vize harcını ödeyerek başvuru yapabilirsiniz. Rezervasyon işlemleri ve belgeleriyle birlikte ülkeden çıkış ve ülkeye dönüş bilgilendirmeleri de konsolosluk üzerinden bildirilmelidir.

Mönchengladbach Vize Evrakları

Mönchengladbach vize evrakları için prosedüre uygun evrak düzenlemesi yapılmalıdır. Tam vukuatlı nüfus kaydı, sabıka kaydı, 2 biyometrik fotoğraf, dilekçe ve formla birlikte konsolosluğa verilmelidir. Sağlık sigortası teminatı ile birlikte eğitim, iş, ticari nedenlerle çıkışta belge verilmelidir.

Mönchengladbach Vize Fiyatları/ Ücreti

Mönchengladbach vize ücreti 60 Euro’dur. 30 Euro konsolosluk harcı olarak verilerek, vize başvurusu sırasında konsolosluğa teslim edilir.

Mönchengladbach Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mönchengladbach vizesi 7 iş günü ile 15 iş günü içinde konsolosluğun yoğunluğuna göre sonuçlanmaktadır. Vize başvuru işlemlerinizi yurtdışı çıkışınızdan 1 ay önce yapmanız tavsiye edilir.

Mönchengladbach Vizesi Nasıl Alınır?

Mönchengladbach Almanya vize başvuru işlemlerinizi Almanya konsolosluğu üzerinden yapmanız gerekmektedir. Vize almak için evraklarınızı eksiksiz konsolosluğa teslim etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×