Lozére Vize - Vize Başvuru Aşaması- Eraytur
Fransa Vizesi

Lozére Vize

Fransa Lozére Vize Başvurusu

Lozére vize, Fransa’nın Lozére iline gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde vize süreniz boyunca yasal bir şekilde ikamet etmenizi sağlayan vizedir. Gidiş nedeninize bağlı olarak turistik, çalışma ya da eğitim gibi nedenlerle verilir.

Lozére İçin Vize Gerekli Mi

Lozére için vize gerekli mi; yeşil, siyah ya da gri pasaporta sahip kişiler 180 gün içerisinde maksimum 3 ayı aşmayacak şekilde vizesiz seyahat gerçekleştirme hakkına sahiptir.

Bordo pasaporta ya da tek seferde 3 aydan uzun seyahat gerçekleştirmesi gereken kişilere Lozére vize zorunlu olarak koşulmuştur.

Lozére İçin Vize Şartları

Lozére için vize şartları olarak net bir bilgi bulunmuyor. Ancak vize başvurunuz sırasında Fransa vize kurallarına uymanız ve belgelerinizi eksiksiz bir şekilde sunmanız son derece önemlidir. Özellikle bankanızda bulunan güncel bakiyeniz ve seyahatinize ayırdığınız tutar son derece önemlidir. Ayrıca hazırladığınız dilekçede nedeninizi ve döneceğiniz dönemi kesinlikle net bir şekilde açıklamalısınız.

Lozére Turist Vizesi

Lozére turist vizesi kısa süreli ziyaret gerçekleştirmek isteyen kişilere verilen c tipi vizedir. Genellikle aile ziyareti, iş gezisi gibi nedenlerde bu vizeye ihtiyaç duyulur.

Lozére Vize Başvurusu

Lozére vize başvurusu yapmak istiyorsanız öncelikle Fransa Başkonsolosluğu’ndan randevu almanız gerekiyor. Randevu sürenize kadar belgelerinizi eksiksiz bir şekilde toplamanız gerek. Randevu gününüzde belgelerinizi konsolosluğa teslim ederek Lozére vize başvurunuzu tamamlamış olursunuz.

Lozére Vize Evrakları

Lozére vize evrakları; pasaport, kimlik fotokopisi, vukuatlı nüfus örneği, uçak ve otel rezervasyonlarınız, başvuru formu, dilekçe, taahhütname, banka hesap dökümünüz, mesleğinize ait bilgiler (öğrenciyseniz öğrenci belgeniz ve sponsor belgeleriniz), finansal durumunuza ait belgeler ve seyahat sağlık sigortasıdır.

Lozére Vize Fiyatları / Ücreti

Lozére vize fiyatları / ücreti 80 Euro olarak hesaplanmıştır. Ancak başvuru sırasında harç ücretini öderken sizden 30 Euro da hizmet bedeli ödemeniz istenecektir.

Lozére Vizesi Kaç Günde Çıkar

Lozére vizesi kaç günde çıkar; başvurunuzun ardından ortalama 15 iş günü sonrasında başvuru sonucunuz belli olacaktır.

Lozére Vizesi Nasıl Alınır

Lozére vizesi nasıl alınır; Fransa Başkonsolosluğu’ndan randevu alarak vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×