Loire Vizesi Başvuruları - Kolay Vize İşlemi - Eraytur
Fransa Vizesi

Loire Vize

Fransa Loire Vize Başvurusu

Fransa’nın Loire şehrinde belirli bir süre ikamet etmek isteyen kişilere Loire vize verilir. Kalacağınız süreye bağlı olarak vizenizi d ya da c vizesi şeklinde alabilirsiniz.

Loire İçin Vize Gerekli Mi

Loire için vize gerekli mi; hususi, diplomat ya da hizmet pasaportuna sahip kişiler 90 günü aşmayacak şekilde vize almadan Loire’ye seyahat edebilir. Ancak 90 günden fazla kalacak kişiler ve umumi hususi pasaporta sahip kişiler Loire vize almak zorundadır.

Loire İçin Vize Şartları

Loire içi vize şartları olarak net bir şart sunulmuyor. Ancak başvuru sırasında belgelerinizin eksiksiz ve istenilen durumları karşılayacak nitelikte hazırlanması gerekiyor. Aksi takdirde Loire vize başvurunuz reddedilir.

Loire Turist Vizesi

Loire turist vizesi, turistik bir seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilere verilen Fransa vize türüdür. Aile ziyareti, iş gezişi, kısa süreli eğitim ya da eğlence amaçlı düzenlenen geziler turistik gezi olarak adlandırılır.

Loire Vize Başvurusu

Loire vize başvurusu yapmak istiyorsanız Fransa Başkonsolosluğu’ndan randevu almanız gerekir. Randevu süresine kadar belgelerinizi eksiksiz ve net bir şekilde hazırlamalısınız. i

Daha sonra randevunuzda belgelerinizi teslim ederek başvurunuzu tamamlarsınız.

Loire Vize Evrakları

Loire vize evrakları başvurunuzun en önemli kısmıdır. Mutlaka eksiksiz ve sizi doğru bir şekilde yansıtacak olmalıdır. Loire vize için gerekli evraklar;

  • Pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, vukuatlı nüfus kaydı
  • Başvuru formu, dilekçesi ve taahhütnamesi
  • Seyahatinizi kapsayan seyahat sağlık sigortası
  • 2 adet biometrik fotoğraf
  • Otel ve uçak rezervasyonları
  • Maddi durumunuzu sergileyen belgeler
  • Vize türünüze bağlı olarak öğrenci belgeniz, iş sözleşmeniz ya da belediye tarafından onaylı dilekçeniz.

Loire Vize Fiyatları / Ücreti

Loire vize fiyatları / ücreti 110 Euro olarak hesaplanmıştır. Bu tutar içerisinde 80 Euro vize harcı, 30 Euro ise konsolosluk hizmet payıdır.

Loire Vizesi Kaç Günde Çıkar

Loire vizesi kaç günde çıkar; bu süreç 7 gün ile 30 gün arasında değişiklik gösterebilir. Turist vizesi 3 ila 7 gün içerisinde sonuçlanırken d tipi vizeler 30 güne kadar uzayabilir.

Loire Vizesi Nasıl Alınır

Loire vizesi nasıl alınır; Fransa Konsolosluğu’ndan randevu alarak evraklarınızı teslim etmelisiniz. Başvurunuzun ardından konsolosluk değerlendirme yaparak size vizenizi sunar.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×