Kassel Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Kassel Vize

Almanya Kassel Vize Başvurusu

Türklerin yoğun olarak yaşadığı Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı olan Kassel şehrine gitmek isteyen vatandaşlar Almanya vizesi ile giriş yapabilir. İzmit ile kardeş şehir olan Kassel, ekonomisi ile ülkenin en önemli şehirlerindendir.

Kassel İçin Vize Gereklimi

Schengen bölgesi üye ülkeler arasında yer alan Almanya ve Kassel şehrine seyahat edecek olan Türk vatandaşları Kassel için vize gereklimi sorusuna cevap olarak Schengen vizesi ile giriş yapabildiklerini bilmelidir.

Kassel İçin Vize Şartları

Almanya’ya girişte gerekli olan Schengen vizesi için geçerli olan vize şartları Kassel için vize şartları ile aynıdır. Ülkeye seyahat edebilmek için bordo pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarının vize başvurusunda bulunması zorunludur. Vize siyah, gri ve yeşil pasaport sahibi vatandaşlar için zorunlu değildir.

Kassel Turist Vizesi

Almanya tarafından gezi eğlence ya da tatil gibi nedenlerden dolayı seyahat etmek isteyenlere kısa süreli vize verilmektedir. Kassel turist vizesi olarak bilinen Almanya turistik vizesi aslında Schengen vizesidir.

Kassel Vize Başvurusu

90 günü aşmayan Almanya seyahatleri için hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahibi vatandaşların Kassel vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

Kassel Vize Evrakları

C tipi vize kategorisinde olan sürekli seyahatlerde Kassel vize evrakları standarttır. Schengen vizesi almak için;

  • Vize başvuru formu
  • Pasaport, fotoğraf, nüfus cüzdanı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Finansal durumu gösteren belge
  • Vize talebini belirten dilekçe
  • Çalışanlar için SGK dökümü
  • İşverenler için imza sirküsü, faaliyet belgesi
  • Seyahatin amacını destekleyen belgeler talep edilmektedir.

Kassel Vize Fiyatları/Ücreti

Kassel vize ücretleri kısa süreli ya da uzun süreli taleplerde farklılık gösterir. Vize ücretleri her yıl Almanya Konsolosluğu tarafından güncellenmektedir.

Kassel vize fiyatları/ücreti konsolosluk harç bedeli ve hizmet bedeli tahsil edilmektedir.

Kassel Vizesi Kaç Günde Çıkar

Kassel vize işlemlerine seyahatten en az bir ay, en fazla 3 ay önce başlamak gerekir. Konsolosluk değerlendirme süresine bağlı olarak ortalama 22 gün içerisinde vize çıkış süresi belirlenir. Kassel vizesi kaç günde çıkar net cevap alabilmek için bize ulaşın.

Kassel Vizesi Nasıl Alınır

Almanya Konsolosluğu vize başvurusunda uyum şartlarının eksiksiz olarak yerine getirilmesine dikkat eder dolayısıyla Kassel vizesi nasıl alınır sorusuna cevap ararken evrakların eksiksiz ve tam olmasına titizlik gösterilmesi gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×