Hautes - Alpes Vize - Vize Başvuru - Eraytur
Fransa Vizesi

Hautes – Alpes Vize

Fransa Hautes - Alpes Vize Başvurusu

Hautes – Alpes bölgesi, ormanları, ırmakları ve dağları ile Fransa turizminin başkentlerinden biridir. İtalya’ya komşu olan bölgede, doğal alanlar, hem turistlerin hem de yerli halkın en gözde eğlence alanlarından biri olarak görülmektedir. Nüfus olarak oldukça düşük olmasına rağmen giriş çıkışlarda doğası ile ön plana çıkmaktadır. Hautes – Alpes vizesi hakkında detaylı bilgilerin devamı yazımızda.

Hautes – Alpes İçin Vize Gerekli Mi?

Hautes – Alpes için vize almak uzun süreli 90 günü ya da 180 günü aşan gidişlerde tüm Türk vatandaşları için alınması gerekmektedir.

Ancak kısa süreli 90 günü geçmeyen giriş çıkışlarda sadece Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları için gereklidir.

Hautes – Alpes İçin Vize Şartları

Hautes – Alpes vizesi almak için belirlenen şartlar Fransa dış temsilciliklerince yapılmaktadır. Zaman içerisinde politik sebeplerle şartlar değişiklik gösterebildiğinden vize şartları için Fransa dış temsilciliklerinin açıklamaları takip edilmelidir.

Hautes – Alpes Turist Vizesi

Hautes – Alpes vize kapsamında 90 günü aşmayan kısa süreli gidişleri kapsayan C tipi vize, turist vizesi olarak geçmektedir. Bu nedenle Bordo Pasaport sahiplerinin gidiş çıkışlarda herhangi bir geçerli Schengen vizesi yoksa Fransa dış elçiliklerine başvuru yapması gerekmektedir.

Hautes – Alpes Vize Başvurusu

Hautes – Alpes vize başvurusu yapılırken, istenen belgelerin temini, hangi vize türüne başvuru yapılması gerektiği, vize ücreti gibi noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Hautes – Alpes Vize Evrakları

Hautes – Alpes vize evrakları çalışma izni, eğitim vizesi, turist vizesi ve aile birleşimi vizesi gibi çeşitli türlere göre değişiklik göstermektedir.

Hautes – Alpes Vize Fiyatları / Ücreti

Hautes – Alpes vizesi için Schengen vizesi harcı için belirlenen fiyat olan 60 Euro geçerlidir. Ek olarak vize merkezi için işlem ücretleri ödemesi yapılabilmektedir.

Hautes – Alpes Vizesi Kaç Günde Çıkar

Fransa vize işlemleri kapsamına gire Hautes – Alpes için vize çıkma süresi vize evraklarının teslime edilmesinin ardından 3 – 7 gün arasında sonuçlanmaktadır.

Hautes – Alpes Vizesi Nasıl Alınır

Hautes – Alpes vizesi hakkında detaylı bilgi için iletişim adreslerimiz üzerinden iletişime geçebilir, konu hakkında daha fazla öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×