Fransa Saat Kaç 2022 - Eraytur
Eraytur Blog

Fransa Saat Kaç 2022

Fransa, batıda bulunan bir ülkedir. Batıda bulunan ülkeler Türkiye’ye göre saat bakımından geridedir. Belirli ülkeler 1 saat geride iken, belirli ülkelerde saat farkı 2 ya da 3 saate kadar çıkabilir. Fransa’da yakınları olan kişilerin Fransa’da saat kaç ya da şu an Türkiye ile aradaki saat farkı ne kadar gibi kafalarında soru işareti olabilir. Fransa ve Türkiye’deki saat farkı, 1 saat kadar değişir. Bu durum konumlandırma, güneşin doğuşu ya da batışına göre değişir.

Fransa Türkiye Saat Farkı

Türkiye konumu ve Fransa konumuna bakıldığı takdirde saat bir saat ileri olarak yer alır. Dünya çapında konumlandırılmalar, güneşin doğuşu ya da güneşin batışı saatleri değiştirebilir. Birçok ülke arasında saat farkı bulunur. Türkiye konumu ve Fransa konumundan bakıldığı zaman Türkiye konumu bir saat ileridedir. Fransa’da saat öğlen 14.00 iken Türkiye’deki konumlandırmaya göre bu saat 15.00 şeklinde ifade edilir. Fransa-Türkiye’ye göre daha batıda kalır. Batıda kaldığı için saatleri Türkiye’den daha geride olur. Bu da Türkiye yılbaşına girdikten sonra onların 1 saat öncesinde girmiş olduğunu gösterir. Konumlandırma Fransa’nın farklı eyaletlerinde dakika olarak değişebilir. Bu durum Türkiye için de geçerlidir. Belirli eyaletlerinde Türkiye konumu Fransa konumundan 2 saat ileride olur.

Fransa Kaç Saat Oruç Tutuyor?

Ramazan’ın ayında dünya çapında 20 saat 45 dakika ile Rusya, en fazla oruç tutan ülkedir. Arjantin’de imsak vakti ile iftar vaktinin arası yaklaşık 11 saat kadardır. Arjantin, ramazan ayında en kısa oruç tutan ülkedir. Fransa’nın başkenti Paris’te 17 saat 9 dakika oruç tutulur. 17 saat 9 dakika ortalama 1 saattir.

Fransa Kaç Saat Uçakla?

İstanbul’dan Fransa’ya uçuş gerçekleştirecek olan bir kişinin uçuşu 3 saat 10 dakika civarı sürmektedir. İstanbul’la Fransa arasındaki uçuş mesafesi yaklaşık olarak 2223 kilometredir. 2223 kilometrelik bir uçuşta 700 kilometre hızla uçak gittiği takdirde 3 saat 10 dakika zaman alır. Bu sürecin en fazla uzaması, 20 dakikadır. 20 dakikadan fazla uzaması mümkün değil.

Paris Saat Kaç?

Fransa konumundan Paris’te saat şuan, bulunulan güncel saatten 1 saat geridedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×