Fransa Dordogne Vize İşlemleri - Eraytur
Fransa Vizesi

Dordogne Vize

Fransa Dordogne Vize Başvurusu

Fransa vizesi ile ziyaret edilen Dordogne, Fransız Devrimi’nin ardından belirlenen ilk eyaletler arasında yer alıyor. 3 yerleşim yerine ayrılan eyalet ülkenin en kalabalık bölgelerinden birisidir.

Dordogne İçin Vize Gereklimi

Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları Fransa’ya seyahat ederken vizeye tabidir. Hizmet, diplomatik ve hususi pasaport sahipleri ise 180 gün içinde 90 gün vizeden muaftır. Fransa’nın eyaletlerinden olan Dordogne için vize gereklimi? Evet, Dordogne ziyareti için vize gereklidir.

Dordogne İçin Vize Şartları

Ziyaretin amacına göre Fransa’da farklı vize türleri ve şartları bulunmaktadır. Dordogne için vize şartları arasında başvuru formunun online olarak doldurulduktan sonra randevu ve takip sayfalarının yönlendirmesi ile işlemler online takip edilmektedir.

Dordogne Turist Vizesi

Fransa ziyareti planlayan Türk vatandaşları Schengen vizesine başvurmak zorundadır. Fransa ya da Dordogne turist vizesi olarak tanımlanan vize çeşidi için Schengen vize prosedürü uygulanmaktadır.

Dordogne Vize Başvurusu

Dordogne vize işlemleri tarafından belirlenen yasal prosedür ve bir sıraya göre gerçekleşir. Randevu talebinde bulunabilmek için vize başvuru merkezinden randevuyu tanımlamak ve dosyayı konsolosluğa iletmek gerekir.

Dordogne vize başvurusu konsolosluk ve büyükelçiliğe yapılmaktadır.

Dordogne Vize Evrakları

İstisnai durumlarda ek belge talebinde bulunulur ancak Dordogne vize evrakları gelen listesi şu şekildedir;

 • En az 2 sayfası boş pasaport
 • Schengen vizesi başvuru formu
 • Turistik vize ücreti dekontu
 • Biyometrik fotoğraf
 • Nüfus kayıt örneği
 • Banka hesap dökümü
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Konaklama ve ulaşım rezervasyonları
 • Vize dilekçesi
 • Finansal yeterlilik belgesi
 • Mesleki belgeler.

Dordogne Vize Fiyatları/Ücreti

Vize ücreti alınacak olan bize kategorisine göre değişkenlik gösterir, ücret belirlemesinde seyahatin süresi de önemli bir etkendir. Büyükelçilik tarafından her yıl ücret güncellenir, Dordogne vize fiyatları/ücreti 80 Euro olarak listelenmektedir.

Dordogne Vizesi Kaç Günde Çıkar

Dordogne vize işlemlerinde süre ortalama olarak 4 ila 17 gün aralığındadır. Dosyanın sisteme girişi ve incelenmesinin ardından vize işlemleri sonuçlanır. Ancak resmi tatiller, yoğunluk ya da sistem arızası gibi durumlar göz önüne alınarak Dordogne vizesi kaç günde çıkar araştırıp seyahatten en az bir ay önce başvuru sürecini başlatmak gerekir.

Dordogne Vizesi Nasıl Alınır

Dordogne vize işlemlerine başvuru süreci ve işin takibi birçok insan için sıkıntılı bir süreçtir. Dordogne vizesi nasıl alınır, yasal prosedür nedir gibi tüm ayrıntılar için bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×