Catania Vize I Vize Almadan Önce Mutlaka Göz Atın - Eraytur
İtalya Vizesi

Catania Vize

İtalya Catania Vize Başvurusu

Sicilya özerk bölgesine bağlı Sicilya adasının doğu kıyısında bulunan Catania vize işlemleriyle, İtalya’yı ziyaret edebilirsiniz. İtalya vize başvurularınızın doğru şekilde yapılması için, uzman danışmanlarımızı arayarak, süreci başlatabilirsiniz.

Catania Vize Gerekli mi?

Türk vatandaşları ve Türkiye oturum izni bulunan üçüncü ülke vatandaşları, İtalya ve Catania vize gerekli mi kapsamında, vize başvurusu yapmalıdır. Hizmet pasaportu, diplomat pasaportu ve hususi pasaport sahipleri, 90 günü aşmayan sürelerde vizesiz giriş yaparken; umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları, seyahat amaçlarına uygun vize başvurusu yapar.

Catania İçin Vize Şartları

Catania vize şartları için Schengen kriterleri göz önünde bulundurulur. Randevu sistemiyle başvurular yapılır. E-posta, mektup ya da faks şeklinde başvurular kabul edilmez. Parmak izi muhakkak verilmelidir.

Eğer konsolosluk talep ederse, davet mektubu ve izin mektubu da standart evraklar arasında bulunmalıdır.

Catania Turist Vizesi

Catania turist vizesi; Türk vatandaşlarının ve Türkiye içinde oturan üçüncü ülke vatandaşlarının, turistik amaçlı seyahatlerde alması gereken vizedir. Gerekli hallerde davetiye mektubu ve çalışan mektubu gibi ek belgelere de ihtiyaç duyulabilir. Başvuru sahipleri, tüm evrakları toplamalı, harç bedelini ödemeli ve randevu saat ve gününü kaçırmamalıdır.

Catania Vize Başvurusu

Catania vize evraklarını tam olarak tamamlayan Türk vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşları Catania vize başvurusu için, konsolosluktan randevu alır. Parmak izi vermek zorunludur. Parmak izi olmayan kişiler, parmak izi vermek için, randevu almalıdır.

Catania Vize Evrakları

Standart vize başvuru evraklarının yanında Catania vize evrakları içinde, vize türüne uygun belgeler de bulunmalıdır. Pasaport, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus cüzdanı fotokopisi, maddi durum belgeleri, vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, uçak ve otel rezervasyon belgeleri, seyahat sağlık sigortası gibi evraklar hazırlanır.

Catania Vize Fiyatları / Ücreti

Catania vize fiyatları/ücreti, her sene konsolosluk tarafından güncellenirken; standart vize harç ücreti 80 Euro’dur. Vize türlerine göre değişen fiyatlara, vize başvuru merkezlerinin hizmet bedeli de eklenir.

Catania Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Catania vizesi kaç günde çıkar konusu, İtalya’yı ziyaret edecek kişiler için önem taşır. Konsolosluğun yoğunluğu, evrakların eksik verilmesi ya da ek belge talebinin bulunması durumunda, vize onay süresi uzar. Bunun yanında tüm evrakların tamamlanmasıyla 7 ila 10 gün içinde vize onay sonucu çıkar.

Catania Vizesi Nasıl Alınır?

Catania vize işlemlerini tamamlamak isteyen Türk vatandaşları ve ülkemizde bulunan üçüncü ülke vatandaşları, vize başvurusu için randevu alır. Randevu istenirse şahsi olarak istenirse konsolosluk tarafından belirlenmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×