Fransa Cantal Vizesi Başvuru İşlemleri - Eraytur
Fransa Vizesi

Cantal Vize

Fransa Cantal Vize Başvurusu

Cantal Fransa’da yer alan iki farklı yerleşim bölgesi olan şehir kuruluşudur. Cantal vize başvurusu için vize merkezi üzerinden danışmanlık hizmeti alarak, evrak düzenleme ve rezervasyon işlemlerinizi tanımlayabilirsiniz. Türkiye’den Fransa vize işlemlerini Fransa konsolosluğu üzerinden yapmanız gerekmektedir.

Cantal İçin Vize Gerekli Mi?

Fransa’da bulunan Cantal için vize gereklidir. Vize işlemlerinin Konsolosluk üzerinden eksiksiz evrak ve schengen prosedürüne uygun düzenlemelerle yapılması şartı bulunmaktadır. Cantal vize başvuru işlemleriniz için C tipi ve D tipi vize işlemlerinizin dilekçe ile konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir.

Cantal İçin Vize Şartları

Vize şartları, evrakların eksiksiz teslim edilmesi, uzun süreli ve kısa süreli vize başvuru nedenlerinin dilekçe ile bildirilmesini kapsamaktadır.

Cantal vize başvuru evresinde, evraklarınızı rezervasyon, sağlık sigortası, nüfus kaydı ve gidiş dönüş bileti üzerinden düzenleyerek teslim etmeniz gerekir.

Cantal Turistik Vize

Cantal turistik vize başvurularına açıktır. Vize başvuru için C tipi 90 günlük vize ve D tipi 180 günlük vize işlemlerinizin yapılması gerekir. İş, ticaret, kültürel gezi, eğitim ve ziyaret amaçlı çıkışlarınız turistik vize başvurusu olarak kabul edilmektedir.

Cantal Vize Başvurusu

Cantal başvuru işlemleriniz için Fransa konsolosluğu üzerinden Fransa vizesi almanız şartı bulunmaktadır. Cantal Fransa’da bulunan bölgelerden biri olarak, Türkiye’den gri, yeşil, bordo ve siyah pasaport başvurularıyla vizeli geçiş hakkı vermektedir.

Cantal Vize Evrakları

Cantal vize evrak düzenlemelerinizi eksiksiz yapmanız gerekmektedir. Vize başvuru evresinde, Türkiye’den Fransa konsolosluğu üzerinden işlem yaparak, tam vukuatlı nüfus kaydı, vize harcı dekontu, 3 aylık maaş bordrosu ve pasaportunuzda 2 sayfa boşluk bulunması şartı vardır.

Cantal Vize Fiyatları / Ücreti

Cantal vize fiyatları vize harç bedeli olarak konsolosluğa verilmelidir. Vize başvuru işlemlerinizde 60 Euro vize harcı bedelinin ödenmesiyle birlikte, konsolosluk hizmet bedelinin de konsolosluğa evraklarla birlikte teslim edilmesi şartı vardır.

Cantal Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cantal vize başvuru evresinde, resmi tatiller dışında başvurunuzun 3 iş günü ile 5 iş günü arasında sonuçlanması beklenmektedir.

Cantal Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa konsolosluğu üzerinden Cantal yolculuğunuz için vize başvuru yaparak 90 günlük ve 180 günlük çıkışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×