Cagliari Vize - Cagliari Vize Ücretleri - Eraytur
İtalya Vizesi

Cagliari Vize

İtalya Cagliari Vize Başvurusu

Cagliari, İtalya’nın Sardinya Özerk bölgesi başkentidir ve Cagliari vize ile İtalya’ya geçici giriş hakkına sahip olursunuz. 90 güne kadar kısa süreli ziyaretler için, İtalya vize işlemleri için, firmamızla iletişime geçerek, uzman danışmanlarımızla, vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Cagliari Vize Gerekli mi?

İtalya’ya seyahat planı yapan Türk vatandaşları ve Türkiye’de yaşayan üçüncü ülke vatandaşları, Cagliari vize gerekli mi kapsamında, vize almak zorundadır. Bordo renkli umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları, vize ile giriş yapabilir.

Cagliari İçin Vize Şartları

Schengen ülkesi olan İtalya için Cagliari vize şartları, Schengen kriterlerine göre hazırlanır. Belgelerin eksiksiz ve hatasız olması gerekir. Başvurular fiziki şekilde yapılır.

Belgelerin en az 3 aylık güncelliği olmalıdır. Başvuru sahipleri, parmak izi vermek zorundadır.

Cagliari Turist Vizesi

İtalya’ya turistik amaçlı seyahat planlayan Türk vatandaşları ve Türkiye’de yaşayan üçüncü ülke vatandaşları, Cagliari turist vizesi alır. Bordo pasaportlu Türk vatandaşları, 90 günü aşmayan turistik amaçlı seyahat edebilir.

Cagliari Vize Başvurusu

Cagliari vize işlemleri; şahsen başvuru şeklinde ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılır. Cagliari vize başvurusu kısa süreli vize, uzun süreli vize, turistik vize, ticari vize, eğitim vizesi, oturum vizesi, kültür vizesi, akraba/aile vizesi gibi vize türlerinden oluşur.

Cagliari Vize Evrakları

Cagliari vize evrakları, vize türüne göre değişkenlik gösterir. Yurtdışına çıkmak isteyen ancak yeterli maddi gücü olmayan kişiler, başvuru evrakları içinde vize sponsor dilekçesi sunmak zorundadır.

Cagliari Vize Fiyatları / Ücreti

Cagliari vize fiyatları/ücreti, her sene konsolosluk tarafından belirlenir. 2021 yılında vize ücretleri, 80 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ücrete eğer vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılıyorsa, başvuru merkezinin hizmet ücretleri de eklenir.

Cagliari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İtalya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşları, Cagliari vizesi kaç günde çıkar konusu bilmek ister. Vize başvuruları; belgelerin usulüne uygun şekilde teslim edilmesi durumunda, 7 ila 10 gün içinde sonuçlandırılır. Ancak bu süre; konsolosluğun yoğun işleri ya da evrakların eksik olması durumunda uzayabilir.

Cagliari Vizesi Nasıl Alınır?

Cagliari vize başvuru hem şahsen hem de vize başvuru merkezleri tarafından yapılabilir. Vize alırken; parmak izi bulunmayan başvuru sahipleri, muhakkak parmak izi vermelidir. Sistemde parmak izleri 5 sene boyunca saklanır. Bunun yanında vize evrakların Schengen kriterlerine uygun şekilde ve vize türüne uygun şekilde hazırlanması, vizenin onaylanması için önemli bir adımdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×