Burundi Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Burundi Vizesi

Burundi Vize Formu ve Dilekçe

Burundi Vize Formu ve Dilekçesi, Burundi vize başvurularının en önemli iki evrakıdır ve vize talebinin değerlendirilme sürecinde ilk incelenen belgelerdir. Vize başvurusu yapan kişinin bilgilerinin derlendiği ve bildirildiği bu iki evrak resmi evrak statüsündedir, özenle doldurulmalı ve kesinlikle yanlış beyandan kaçınılmalıdır.

Burundi Vize Formu ve Dilekçe

Burundi Vize Formu, Burundi dış temsilcilikleri vize bölümünün hazırladığı ve vize başvurusunda bulunan kişilerin kişisel, mali, mesleki bilgilerinin ilgili sorularla toplandığı bir resmi başvuru formudur. Formdaki bütün sorular net bir şekilde cevaplanmalıdır.  Verilen bilgiler kesinlikle doğru olmalı, gerekli evrak listesinde temin edilecek diğer belgelerle çelişmemelidir.

Burundi kimin sömürgesi?

1800’lü yıllarda Alman sömürgesi olan Burundi, daha sonra Belçika tarafından işgal edilmiş 1962 yılında ise bağımsızlığı Belçika tarafından kabul edilmiştir.

Burundi nasıl bir ülke?

Burundi, dünyanın en fakir ülkelerinden biridir. Ülkenin geçim kaynağı tarıma dayanır. Doğal güzelliğe sahip olan ülke Tanganika gölü ile çevrili bir coğrafyada yer alır.

Burundi ne zaman kuruldu?

Burundi, 1680 yılında kurulan ve Avrupa ülkelerinin sömürgesi altında yaşayan bir ülkedir. Önce Almanya sömürgesinde olan Burundi, Belçika’ya teslim edilmiştir. 1962 yılında ise ülke bağımsız hale gelmiştir.
Burundi vize dilekçesi, Konsolosluklara hitaben yazılır ve hangi vize türünün istendiği dilekçede belirtilir. Seyahat ile ilgili bilgiler dilekçede bulunmalıdır. Dilekçe ıslak imza ile onaylanmalı ve muhakkak güncel tarih bulunmalıdır. Ticari vize talep dilekçeleri firmanın özel başlıklı kağıdında hazırlanır ve yetkili imzası ile kaşe taşımalıdır.

Burundi Vize Formu Cevaplanması Gereken Sorular

Burundi vize formu, Burundi dış temsilciliklerinin hazırladığı bir bilgi toplama formudur. İlgili kategorilerde vize başvurusunda bulunan kişiye kişisel sorular sorulur ve seyahat hakkında bilgi edinilir. Sorulan sorulara mutlaka cevap yazılmalı ve okunaklı bir el yazısı kullanılmalıdır, form tükenmez kalemle doldurulur. Başvuru formuna İnternet sitelerinden ve vize başvuru merkezlerinden ulaşmak mümkündür.

Burundi vize formunda cevaplanması gereken soruların bulunduğu alanlar şöyle sınıflandırılmıştır:

  • Kişisel Veriler- İsim, soy isim, pasaport bilgileri, iletişim bilgileri verilir.
  • Seyahat verileri- Burundi’ye giriş çıkış tarihleri, seyahat amacı yazılır
  • Firma ve Meslek verileri- Meslek bilgisi ve firma adı, adresi, telefon numarası bulunmalıdır
  • Ulaşım ve Konaklama bilgileri- Ulaşım tarihleri ve bilgileri verilir, otel adı, adresi belirtilir.
  • Davet eden kişinin bilgileri- Davette bulunan kişinin adı, adresi ve iletişim bilgileri verilmelidir.

Burundi Vize Dilekçesi Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Burundi vize dilekçesi vize başvurusunda bulunan kişi tarafından vize talebinde bulunmak üzere yazılır. Dilekçe Burundi Konsolosluğu vize bölümüne hitaben yazılmalıdır, İngilizce veya Türkçe yazılabilir. Üst bölüme tarih düşülmeli, talep edilen vize türü ilk paragrafta belirtilmeli, seyahat tarihleri kesin tarihlerle yazılmalıdır. Seyahat giderlerinin karşılama yöntemi muhakkak belirtilmelidir, sponsor varsa sponsor olan kişi de bir dilekçe hazırlamalıdır. Dilekçenin sonunda isim ve soyadı belirtilir, ıslak imza ile dilekçe onaylanır.

Ticari vize talep dilekçeleri firmaların antetli kağıdında hazırlanır. Firma bilgileri, adresi verilir, çalışanın ya da işverenin unvanları veya görevleri belirtilir. Burundi’de iş yapılacak firmanın bilgileri de verilmelidir.

Dilekçelerde irtibat bilgileri ve adresler muhakkak olmalıdır. Dilekçede belirtilen her durum belgelerle kanıtlanmalı, otel ve ulaşım rezervasyonları ve tarihleri yazılmalıdır.

Burundi vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/burundi-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×