Bochum Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Bochum Vize

Almanya Bochum Vize Başvurusu

Bochum vize, Almanya’nın Bochum iline seyahat etmenizi sağlayan vize türüdür. Bu vizeyi amacınıza uygun olarak uzun süreli ya da kısa süreli olacak şekilde alabilirsiniz.

Bochum İçin Vize Gerekli Mi

Bochum için vize gerekli mi; bordo pasaporta sahip bireyler ve 90 günden fazla seyahat gerçekleştirmeyi düşünen herkes için Bochum vize gereklidir.

Pasaport türü gri, siyah ya da yeşil olan kişiler ise 180 günde 90 gün kuralından yararlanarak vizesiz geçiş sağlayabilir.

Bochum İçin Vize Şartları

Bochum için vize şartları olarak belirli şartlar bulunmuyor. Dileyen herkes vize başvurusunda bulunabilir. Ancak vizenin verilebilmesi için Almanya vize başvurusu belgeleri eksiksiz ve yeterli bir biçimde hazırlanmalıdır.

Bochum Turist Vizesi

Bochum turist vizesi 90 günden kısa gerçekleştirilecek seyahatlerde verilen vize türüdür. C vizesi olarak da adlandırılan bu vize türü aile ziyareti ya da eğlence amaçlı seyahatlerde veriliyor.

Bochum Vize Başvurusu

Bochum vize başvurusu için öncelikle Bochum Başkonsolosluğu ya da yetkili vize merkezlerinden randevu almanız gerekiyor. Daha sonra eksiksiz olarak düzenlediğiniz evrakları randevu gününüzde teslim ederek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bochum Vize Evrakları

Bochum vize evrakları; pasaport, vukuatlı nüfus kaydı, ikametgah, iki adet biometrik fotoğraf, otel ve uçak rezervasyonları, başvuru formu ve dilekçesi, seyahat sağlık sigortası ve banka hesap dökümünüzdür.

Tercih edeceğiniz Bochum vize türüne göre sizden istenecek belgeler, belirtilen belgelerin yanında seyahat nedeninizi açıklayan belgeler olacaktır.

Bochum Vize Fiyatları / Ücretleri

Bochum vize fiyatları / ücretleri tek giriş 115 Euro olarak hesaplanmıştır. Bu fiyatın yalnızca 60 Euro’su vize harcıdır. Kalan tutar hizmet ve diğer durumların bedelleridir. Tercih edeceğiniz vize türüne göre fiyatlarda değişiklik yaşanabilir.

Bochum Vizesi Kaç Günde Çıkar

Bochum vizesi kaç günde çıkar; ortalama 15 gün. Konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak c tipi vizeleriniz 7 gün ile 30 gün içerisinde sonuçlanır. Ancak d tipi vizelerin sonuçlanması 30 gün ila 90 gün arasında sürebilir.

Bochum Vizesi Nasıl Alınır

Bochum vizesi nasıl alınır; öncelikle Bochum Başkonsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Başvurunuz ile eksiksiz bir şekilde belgelerinizi sunmalısınız. Bu belgeler konsolosluk tarafından incelenir ve vize sonucunuz size iletilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×