Avustralya Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022 - Eraytur
Avustralya Vizesi

Avustralya Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022

Avustralya Aile Birleşimi Vizesi

Bir kişi eğer Avustralya dışında yaşıyor ve Avustralya’da yaşayan eşinin yanında birlikte yaşamak istiyorsa bunun için öncelikle geçici ikamet başvurusu yapması gerekir. Bu işlem, Avustralya aile birleşimi vizesi adını alır.

Amerika Vizesi: En iyi Vize Rehberi 2022

Avustralya Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Avustralya vatandaşı ile evlenmek, Avustralya aile birleşimi vizesi almanın en kolay yoludur.  Bu tür vizeyi almak için öncelikle başvuru formu detaylı olarak eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Başvuru sahibinin pasaportu en az 1 yıl daha geçerli olmalıdır.

Avustralya vize veriyor mu?

Avustralya, ülkesine gelecek olan yabancı uyruklu kişilere 2021 yılında vize vermeye başlamıştır. Vize başvurusu yapmak için Avustralya konsolosluğuna müracaat etmeniz gerekir.

Avustralya vizesi ne kadar sürede çıkar?

Avustralya vize başvurularının açıklanma süresi başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik gösterir. Kısa süreli Avustralya vizelerinin açıklanma süresi ortalama 15 iş günüdür.

Avustralya öğrenci vizesi ne zaman açılacak?

Avustralya, 2021 yılında ülkesine eğitim amacıyla gelecek olan yabancı uyruklu kişilere vize vermeye başlamıştır. Ülkeye yükse lisans, dil eğitimi, üniversite eğitimi gibi amaçlarla gidebilirsiniz.

Aile birleşimi vizesi ile Avustralya’ya gitmek için Avustralya anlaşmalı evlilik yapan kişi sayısı oldukça fazladır. Evlilik işlemi gerçekleştikten sonra vize almak için tamamlanması gereken adımlar bulunur. En az 1 yıl geçerli bir pasaport ile birlikte Uluslararası Evlenme kayıt Örneği ibraz edilmelidir. Uluslararası geçerliliği olan doğum kayıt örneği de evraklar arasına eklenmelidir. Doğum kayıt örneği 6 ay içerisinde alınmış olmalıdır. Bunların yanı sıra evlilik cüzdanının fotokopisi de başvuru evraklarına eklenmelidir.

Partner vizesi olarak da adlandırılan aile birleşimi vizesi alabilmek için Avustralya formalite evlilik yaparak işlemler daha hızlı gerçekleştirilebilir. Avustralya işçi vizesi almak için ise Avustralya’da olan bir firma ile iş sözleşmesi yapılması gerekir. Bunun için ise başvuru sahibinin bir uzmanlık alanı olması şarttır. Aşçılık, terzilik, kuaförlük, barmenlik vs gibi mesleklerle iş sözleşmesi yapmak daha kolay olacaktır. İşçi vizesi ile Avustralya’ya yerleşildiğinde ise aynı yerde 3 yıl çalıştıktan sonra daimi oturum iznine başvuru yapma hakkı doğar.

[/toggle]

Avustralya Vize Red Sebepleri

Avustralya’ya göç etmek isteyenler öncelikle vize işlemlerini gerçekleştirmelidir. Fakat birçok sebepten dolayı vize başvurusu reddedilebilir. Avustralya vize red sebepleri çok farklı nedenlerden kaynaklanıyor olabilir.

Avustralya’da yaşamak isteyen birçok kişinin yaptığı vize başvuruları maddi kaynaklı sebeplerden dolayı iptal edilebilir. Maddi olarak yeterli birikimi bulunmayan kişilerin vize başvurusu reddedilebilir.

Avustralya vize işlemleri yapılırken başvuru sahibinin hesabında en az 7 bin TL bulunması gerekir. Bir sponsor aracılığıyla ya da bir görevlendirme ile gidilmiyorsa başvuru sahibinin hesabında nakit bulunması oldukça önemlidir. Hesapta yeteri kadar nakit bulunmalı ve bir süredir kullanılmamış olması gerekir. Yeteri miktarda nakit bulunmadığı zaman vize başvurusunun reddedilme ihtimali yüksektir.

Avusturya D vizesi, uzun süreli vize başvurusu demektir. Avusturya’da 6 aydan uzun süre kalmayı planlayan kişiler tarafından tercih edilir. Öğrenci vizesi, aile birleşimi vizesi, oturum ve çalışma izinleri D vizesi olarak geçer.

Avusturya oturma izni kaç günde çıkar, oturma izni başvuru yapıldıktan sonra en az 7 gün içinde, en fazla ise 1 ay içerisinde çıkartılabilir.

D vizesi ile çalışma izni, aynı iş yerinde 1 yıl çalışma için verilir. Her yıl yenilenmesi gereken çalışma izni, aynı eyalette çalışma için ise 2 yıl olarak verilir. Avusturya oturum vizesi uzatma işlemi vizenin ilk yılının dolması ile birlikte yapılması gerekir. Bunun için de en az 3 ay önce başvuru yapmak çok önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×