İtalya Avellino Vize Evrakları ve İşlemleri - Eraytur
İtalya Vizesi

Avellino Vize

İtalya Avellino Vize Başvurusu

Tarihi geçmişi antik dönemlere kadar dayanan Avellino, yol bağlantılarının önemli bir kavşak noktası halindedir. İtalya’nın güneyinde Campania bölgesinde bulunan şehir, İtalya vizesi sahibi Türk ziyaretçilerinin yoğun ilgi gösterdiği bir komündür.

Avellino İçin Vize Gereklimi

İtalya Devleti’ne seyahat etmek isteyen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için vize gerekli değildir. Sadece bordo pasaporta sahip olan vatandaşlar Avellino için vize gereklimi sorusuna muhatap olmak zorundadır.

Avellino İçin Vize Şartları

Pasaportunda çok girişli ya da geçerlilik süresi devam eden Schengen vizesi bulunan Türk vatandaşları açısından Avellino için vize şartları Schengen ülke giriş şartları ile aynıdır.

Avellino Turist Vizesi

Schengen anlaşmasına taraf olduğundan dolayı İtalya kısa süreli seyahatlerde Schengen vizesi ile giriş yapılan ülkedir.

Avellino turist vizesi olarak bilinen İtalya turistik vizesi 90 gün ülkede seyahat söz konusudur.

Avellino Vize Başvurusu

Schengen bölgesi üye ülkesi İtalya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları Avellino vize başvurusu ile diğer ülkelere de seyahat edebilme imkânına sahiptir. Schengen vizesi 90 günden az olan seyahatler için verilen vize türüdür. Ayrıca

  • Ticari vize
  • Aile ziyareti vizesi
  • Transit vize
  • Oturum vizesi
  • Aile birleşimi vizesi şeklinde vize türleri bulunmaktadır.

Avellino Vize Evrakları

Avellino vize işlemlerinde en fazla titizlik gösterilmesi gereken evrak başvuru formudur.  İtalyanca ve Türkçe olarak hazırlanması gereken form eksiksiz doldurulmalıdır. Başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi için Avellino vize evrakları vize türüne göre uygun olarak hazırlanmalıdır.

Avellino Vize Fiyatları/ Ücreti

İtalya’nın önemli kentlerinden olan Avellino vize fiyatları /ücreti vizenin kategorisine ve amacına göre değişir. 110 Euro olan vize harç bedelini yatırıldığını gösteren dekont talep edilen evraklar arasına konulur.

Avellino Vizesi Kaç Günde Çıkar

Avellino vize işlemleri 5 ile 17 iş günü içerisinde sonuçlanır ancak unutulmaması gereken vizenin çıkış süresi yetkisi sadece İtalya Konsolosluğu’na aittir. Konsolosluğun yoğunluğu, tatiller ya da ek evrak talebi gibi nedenler Avellino vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabının net olarak verilmesine engeller.

Avellino Vizesi Nasıl Alınır

Tüm Schengen bölgesi ülkelerinde olduğu gibi Avellino vize işlemlerinde de biyometrik işlemi başvurunun en önemli parçasıdır. Avellino vizesi nasıl alınır ya da şartlar nelerdir gibi tüm soruların detaylı cevabı için bizi arayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×