Fransa Aisne Vize İşlemleri ve Başvuru Süreci - Eraytur
Fransa Vizesi

Aisne Vize

Fransa Aisne Vize Başvurusu

Aisne, Fransa içerisinde Paris’e olan yakınlığı ile bilinen yıllardır siyasi çekişmelere, savaşa ve tarihe tanıklık yapan 528.000 nüfuslu bir Avrupa kentidir. Bölge 2. Dünya Savaşı sırasında büyük bir tahribata uğrasa da ekonomik ve tarımsal olarak gelişmişliği ile Fransa ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır.

Aisne İçin Vize Gerekli Mi?

Aisne giriş ve çıkışlarında Avrupa Birliği ülkesinde sorunsuz gezmek için Bordo pasaport sahibi olan Türk vatandaşların alması gereken Schengen vizesi alınması zorunludur. Gri, Yeşil ve Siyah pasaport sahipleri ise kısa zamanlı ziyaretlerinde bu zorunluluktan muaftırlar.

Aisne İçin Vize Şartları

Aisne bölgesi için alınması gereken vize şartları Schengen vizesi kapsamında gerekli olan koşullar ile aynı şekilde değerlendirilir. Fransa vize işlemleri için Türkiye Cumhuriyeti içerisinde bulunan Fransa dış temsilciliklerine vize türü kapsamında vize başvurusu yapılması gerekmektedir.

Vize için gerekli şartların sağlanması halinde belirli bir sürede vize verilmektedir.

Aisne Turist Vizesi

Aisne vize türlerinden biri olan Fransa turist vizesi Schengen bölgesi kapsamında 90 gün altında Bordo pasaport sahipleri için C tipi vize olmak üzere alınması gerekmektedir. Yeşil, siyah ve gri pasaport sahipleri için ise 90 günü geçmeyen turistik ziyaretlerde vize zorunluluğu bulunmamaktadır.

Aisne Vize Başvurusu

Aisne vize başvurusu Türkiye Cumhuriyeti içerisinde görev alan Fransa dış temsilcilikleri ve temsilcilik tarafından resmi olarak belirlenmiş aracı vize merkezlerine yapılmaktadır.

Aisne Vize Evrakları

Aisne vize evrakları ile ilgili liste başvurulması gereken, C tipi turistik vize, D tipi vize, çalışma izni, eğitim vizesi ve ticari vize şeklinde değişiklik gösterebilmektedir.

Aisne Vize Fiyatları / Ücreti

Aisne vizesi için gerekli olan vize ücreti Fransa dış temsilcilikleri tarafından işlem ve dosya ücreti hariç vize harcı 60 Euro olarak belirlenmiştir.

Aisne Vizesi Kaç Günde Çıkar

Fransa vize işlemleri, vize başvurusu sonrasında evrakların teslimi ve vize ücretinin ödenmesi ile 3 ile 7 iş günü arasında sonuca bağlanmaktadır.

Aisne Vizesi Nasıl Alınır

Aisne vizesi, gerekli belgeler ve yapılması gerekenler ile ilgili detaylı bilgiyi öğrenmek için iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×