Aachen Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Aachen Vize

Almanya Aachen Vize Başvurusu

Aachen kenti Almanya’nın kuzey ren Vestfalya bölgesinde yer almaktadır. Aachen vize işlemleri için Almanya konsolosluğuna başvuru yapılması gerekir. Vize merkezi, başvuru evresinde evrakların düzenlenmesi ve sürecin bildirilmesi için sizlere destek olacaktır.

Aachen İçin Vize Gerekli Mi?

Aachen Almanya’da bulunan kentlerden biri olarak Köln iline bağlıdır. Köln ve Aachen için vize işlemlerinizi Alman konsolosluğu üzerinden yapmanız gerekmektedir.

Felemenkçe ve İspanyolca dillerinin geçerli olduğu kentte, turistik, eğitim, iş, kültürel gezi, hizmet ve ziyaret amaçlı vize alma seçenekleri sunulur.

Aachen Vize Şartları

Aachen Almanya vize işlemleri için gerekli olan şartlar arasında, evrakların eksiksiz olması ve otel- uçak rezervasyonlarının yapılması bulunmaktadır. Aachen kenti için vize başvurularınızı dilekçenizle birlikte konsolosluğa D tipi vize başvuru ve C tipi vize başvurusuyla yapabilirsiniz.

Almanya Aachen Vize Başvurusu
Almanya Aachen Vize Başvurusu

Aachen Turistik Vize

Aachen turistik vize işlemlerine açıktır. Almanya’da seyahat nedeninizi bildirerek, turistik vize üzerinden 90 gün ile 180 gün arasında ikamet edebilirsiniz. Vizenizin D tipi ve C tipi olması şartıyla dilekçenizi konsolosluğa evraklarınız, harcınız ve fotoğrafınızla birlikte vermeniz gerekmektedir.

Aachen Vize Başvurusu

Aachen vize başvuru işlemlerinizi Almanya konsolosluğu üzerinden bir adet D tipi veya C tipi vize türüne uygun dilekçe ile vermeniz, vize formuyla birlikte teslim etmeniz gerekmektedir. Başvurunun bizzat aday tarafından yapılması şartı vardır.

Aachen Vize Evrakları

Aachen vize evraklarında eksiksiz ve kusursuz teslim şartı bulunmaktadır. Belgelerin en az 6 aylık bir süreçte alınmış olması, ıslak imza ve damga işlemlerinin eksiksiz tamamlanmış olması gerekmektedir.

Aachen Vize Fiyatları / Ücreti

Aachen vize harç bedeli olarak 60 Euro konsolosluğa ödenmelidir. Ayrıca 30 Euro konsolosluk harç bedeli ve hizmet bedeline eklenir. Kişi başı toplamda 90 Euro konsolosluğa teslim edilmek üzere belgelerle birlikte verilmelidir.

Aachen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Konsolosluğun yoğunluğuna göre Almanya Aachen vizesinin 7 iş günü ile 15 iş günü arasında çıkma olasılığı vardır. Tatil ve olağan üstü hallerde süreç uzayabilir.

Aachen Vizesi Nasıl Alınır?

Aachen vize işlemleri için Almanya konsolosluğuna Türkiye’nin dört bir yanından başvuru yaparak süreci başlatabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×