Çin Vize İşlemleri
Whatsapp ile Ulaşın
Çin | Turistik | İşveren & Firma Sahipleri için Gerekli Evrak Listesi

Çin Vizesi için Turistik Vizesi olarak İşveren & Firma Sahipleri meslek grubunda ki kişilerin Çin vize başvurularında hazırlaması gereken evraklar;

 1. Pasaport :Başvuru tarihi itibari ile en az 1 yıl  süresi ve iki boş vize sayfası olan yeni tip çipli pasaportun aslı. Eski tip lacivert pasaportlara vize verilmemektedir.
 2. Fotoğraf: 2 Adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş, fotoğraf  kağıda basılmış, beyaz kıyafetli olmayan ve gözlük kullanılmayan fotoğraf. Fotoğraf boyutları ve özellikleri Sitemizde DÖKÜMANLAR KISMINDA MEVCUTTUR.
 3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Fotokopi renkli olmalıdır.
 4. Davet Mektubu: Çin’deki  YEREL MAKAMLARDAN belediyeden onaylı  BARKODLU OLMALI VE MUTLAKA ANKARAYA HİTABEN ALINMALIDIR / AYRICA DAVETİYE GÖNDEREN FİRMA  AÇIK VE DETAYLI BİLGİLER OLACAK ŞEKİLDE, ANTETLİ KAĞIDINA KAŞELİ İMZALI DAVETİYE DE GÖNDERMELİDİR
 5. * Tüm Başvuru Sahipleri ;

  - Nüfus Müdürlüğünden Alınmış Anne , Baba , Kardeş , Eş , Çocuk Bilgisi Görünen ve DÜŞÜNCELER kısmında YERLEŞİM YERİ yazan NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ alması gerekmektedir.( E Ddevletten barkodlu aile nufus kayıt örneği de alabilir ayrıca ekinde barkodlu ikametgah belgeside almak zorundadır )

  - Sabıka Kaydı www.turkiye.gov.tr alınabilir. ( İngilizce Ve Türkçe E devletten alınabiliyor )

  -Yurt Dışı Giriş Çıkış Yazısı E devletten barkodlu alınabilir.( Yurt dışı çıkışı olmayanlar Emniyetten almaları gerekmektedir.)

  -nufus il müdürlüğünden ıslak kaşe imzalı  Protokol yazısı almak zorundadırlar.

 6. -Pasaportunda suriye,iran,ırak gibi arap ülkelerinin kaşesi olanlar o firmada ne iş yaptığını açıklayan antetli kağıda kaşeli imzalı dilekçe ve ordaki yaptığı işi ispatlayan fatura sözleşme gibi evrakları sunmalıdır

( Firma veya diğer davetiyelerde sicil belgeleri v.s evraklar istenmektedir.)

**** Sitemizde DÖKÜMANLAR KISMINDA Örneği Mevcuttur.****

Vize Formu: Tarafımızca Doldurulacaktır. Formun doldurulabilmesi için İletişim Bilgileriniz ve Çin de kalınacak yerlerin detayları yazılmalıdır.

 1. Firmanın Antetli Kağıdına DİLEKÇE ( SİTEMİZDE DİLEKÇELER KISMINDAN ULAŞABİLİRSİNİZ )
 2. Oda Sicil Kayıt Sureti ve Faaliyet Belgesi Aslı: Firmanın  son 6 aya ait faaliyet belgesinin aslı. 
 3. Sicil Gazetesi Fotokopisi: Son Güncel Kısım
 4. Vergi Levhası Fotokopisi: O Döneme Ait Yılın işlenmiş olması gerekir
 5. İmza Sirküleri Fotokopisi

       

        ÇALIŞANLAR EK OLARAK

 1. Çalışanlarda ;

-          Ssk işe giriş Fotokopisi

-          Son üç aylık Kaşeli imzalı Maaş Bordrosu- E devletten Barkodlu Sgk Tescil Ve Hizmet Dökümü

 

01.06.2017 TARİHİ İTİBARİ İLE BAŞVURULARDA PARMAK İZİ UYGULANMASINA GEÇMİŞTİR.

 

ÇİN HALK CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ VİZE BÖLÜMÜ ANKARA

ÇİN HALK CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ BÖLGE AYRIMI

(ANKARA’YA BAĞLI OLAN İLLER )

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Ardahan, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt başvuru sahipleri tarafından teslim Vize başvuruları kabul, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Hakkari, Hatay, Isparta, Karabük, Kars, Karaman, Kilis, Kırıkkale, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Konya, Kütahya, Kahramanmaraş, Malatya, Mardin, Mersin (İçel), Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniya, Rıza, Sakarya, Samsun, Şırnak, Siirt, Sinop, Sivas, Tokat Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak.

 

DİLEKÇE ÖRNEĞİ *****MUTLAKA İNGİLİZCE ANTELİ KAĞIDA YAZILMALIDIR*****

 

 ANTEDLİ KAĞIT DİLEKÇE ÖRNEĞİ

ÇİN HALK CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ                                                                                                                                         VİZE BÖLÜMÜ                                                                                              ANKARA                                                                                                                      TARİH   …/…/…./Aşağıda bilgileri verilen şirketimiz personelinin ülkenize yapacağı ticari seyahat için gerekli olan  vizenin verilmesini arz ederiz.Not: Seyahat sebebiyle oluşabilecek tüm masraflar şirketimiz tarafından karşılanacak olup; vize süresi bitmeden ülkenizi terk edeceğini garanti ve taahhüt ederiz.

 PERSONEL BİLGİLERİADI SOYADI:

PASAPORT NO: GÖREVİ – MESLEĞİ:

EV ADRESİ:

EV TEL:        

CEP TEL:

E-MAİL :

GİDİŞ DÖNÜŞ TARİHLERİ: DAVETİYENİN GELDİĞİ EYALET VE ŞEHİR ADI:

 ÇİN’DEKİ FİRMA BİLGİLERİDAVETİYE GÖNDEREN FİRMANIN ADI:

DAVETİYE GÖNDEREN FİRMANIN ADRESİ:

TELEFON NUMARASI:

KALACAĞINIZ OTELİN ADRESİ VE TEL: S

AYGILARIMIZLA(KAŞE VE İMZA,)

 

*****MUTLAKA İNGİLİZCE ANTELİ KAĞIDA YAZILMALIDIR*****


Çin Vizesi başvuru merkezi ve vize işlemleriyle ilgili detaylı bilgi ve hızlı başvuru almak için 0850 969 83 75 nolu numarayı arayabilirsiniz.
Çin | Turistik | İşveren & Firma Sahipleri Vize Yorumları